allegro

Marketing wirusowy, social marketing, blogowanie, wymiana kodów i bonów rabatowych, sprzedaż powiązana Cross Selling, Up Selling, google analytics i inne statystyki, bazy adresowe i newsletter

Re: allegro

przez marpit » 2008 maja 09, Pt 08:18

learoyd napisał(a):a co do subasty... nie wiedziałem ze sklepy KQS są takie popularne :D można zintegrować sklep z subastą.
Robił to ktoś? działa?


Odnośnik widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników - Zarejestruj się
Moderator Witryny
 
Posty: 1698
Dołączył(a): 2008 maja 05, Pn 16:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: allegro

przez marpit » 2008 maja 09, Pt 14:13

W chwili obecnej nie warto chyba importować aukcji do subasty bo okazuje się że ktoś może kupić :) Nic w tym złego prawda ale cena produktu na subasta jest niższa o 7 zł od tej w sklepie.

Skąd taka różnica ceny ?
Moderator Witryny
 
Posty: 1698
Dołączył(a): 2008 maja 05, Pn 16:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: allegro

przez redvan » 2008 maja 09, Pt 22:32

hehehe... ciekawe jak to jest przy wiekszych sumach ;) czy z 1700 zł zrobi mi sie 1000 zł ?
Avatar użytkownika
Moderator Witryny
 
Posty: 1728
Dołączył(a): 2008 maja 02, Pt 09:19
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: allegro

przez Radek » 2008 maja 14, Śr 22:36

kulbi napisał(a):Kto korzysta z allegro i czy wychodzi wam na + z ich prowizjami?, powinni wymyśleć jakiś darmowy portal aukcyjny, ja zamierzam na allegro na stonie przedmiotu umieścić maila a w nim adres strony wyróżniony np. biuro@JakasFirma.pl


Handluje na Allegro od początku powstania firmy. Zawsze na +.
Natomiast jeśli chodzi o darmowy portal aukcyjny, to niestety jestem zdania, że takie przedsięwzięcie jest skazane na klęskę. Było to widać zarówno na eBay, Świstaku jak i Subaście, sprzedawcy wtedy się nie "starają", pojawia się dużo aukcji śmieci, z kosmicznymi cenami, produktów których nie ma itd. Opłaty są konieczne zarówno do utrzymania serwisu, administratorów, promocji jak i panowania nad sprzedawcami.
Obsługa klienta ze strony Allegro to totalna masakra, odpowiedzi za pomocą szablonów nijak się mają do zadanego problemu. Kolejna wada to legalizacja szarej strefy, szarak może zostać SuperSprzedawcą, może posiadać "Sklep Allegro", wiele działań serwisu zmierza bezpośrednio (może nieświadomie) do mydlenia kupującym oczu, potem na Cafe jest płacz, że brak paragonu, faktury, gwarancji itd.

Pewnie nawet gdybym przestał wyraźnie zarabiać na Allegro, to nadal wystawiałbym tam aukcje, ponieważ liczba klientów, która dzięki serwisowi pofatygowała się do naszego "realnego" sklepu jest ogromna, w tym duża liczba klientów hurtowych.

Ceny na Allegro to katastrofa, jest to właśnie spowodowane "szarą strefą", która niszczy legalny biznes, ale Ja przynajmniej mogę sobie faktury od Alla wliczyć w koszta i traktować serwis jak płatną reklamę :)

Jeszcze jedno na koniec. Kiedyś do każdej przesyłki wkładałem list, podziękowanie za zakupy, krótkie przedstawienie firmy, sposoby reklamacji gwarancji, kontaktu, zasady rabatowe itd. dokładałem czasem gratisy lub próbniki - efekt był piorunujący. Każdemu polecam - sam do tego wrócę, jak tylko uporządkuję wszystkie sprawy i po 2 latach wreszcie postawię mojego KQSa na nogi :)
 
Posty: 34
Dołączył(a): 2008 maja 14, Śr 21:05
Lokalizacja: Bytom
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: allegro

przez junki » 2008 maja 16, Pt 11:01

a ja znowu mam problem z analfabetami kupującymi na moich aukcjach :( wpisze adres wysyłki ale nie poda jaką chce koszulkę, jeden przebił wszystkich, licytuje w aukcji ze ściśle określonym wzorem koszulki, a wpisuje koncert życzeń co do wyglądu nadruku.

... to też mnie odstrasza od allegro.
Avatar użytkownika
 
Posty: 1288
Dołączył(a): 2008 kwi 08, Wt 15:13
Lokalizacja: Olkusz
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: allegro

przez kulbi » 2008 maja 16, Pt 11:14

ja też mam kilka:

wyraźnie jest napisane "Proszę wypełnić formularz zachowując Duże i małe litery oraz ortografię" np. Jan Kowalski ul. Przykładowa 6
a tu klient pisze: LUKASZ SWIATEK ULPRZyDROZNA 78 LoDZ i krew mnie zalewa
Avatar użytkownika
 
Autor tematu
Posty: 793
Dołączył(a): 2008 kwi 25, Pt 17:14
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: allegro

przez junki » 2008 maja 16, Pt 11:16

kulbi napisał(a):ja też mam kilka:

wyraźnie jest napisane "Proszę wypełnić formularz zachowując Duże i małe litery oraz ortografię" np. Jan Kowalski ul. Przykładowa 6
a tu klient pisze: LUKASZ SWIATEK ULPRZyDROZNA 78 LoDZ i krew mnie zalewa



z takimi nawet nie walczę - wysyłam a jak jest zwrot wysyłam ponownie po pokryciu kosztu zwrotu i ponownej wysyłki
Avatar użytkownika
 
Posty: 1288
Dołączył(a): 2008 kwi 08, Wt 15:13
Lokalizacja: Olkusz
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: allegro

przez kulbi » 2008 maja 16, Pt 11:22

i jeszcze popełniają błędy w swoim nazwisku :) to jest dopiero szczyt analfabetyzmu
Avatar użytkownika
 
Autor tematu
Posty: 793
Dołączył(a): 2008 kwi 25, Pt 17:14
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: allegro

przez Techtron » 2008 maja 16, Pt 21:22

Albo "ani be ani me ani kukuryku" czyli wylicytuje i cisza. A ty się domyślaj czy będzie przelew, czy pobranie, a może zamiast paragonu to faktura, poczta / kurier.
 
Posty: 122
Dołączył(a): 2008 kwi 29, Wt 21:24
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
cron