Kasa fiskalna lub jej brak

Inne tematy związane z działalnością gospodarczą.
Systemy płatności on-line, systemy magazynowo-handlowe, regulaminy sklepów, zgłoszenia GIODO, informacje o cookies, polityka prywatności - wymiana doświadczeń, pytania, opinie i uwagi.

Re: Kasa fiskalna lub jej brak

przez lucastes » 2009 lut 03, Wt 15:21

Można traktować sklep jako coś więcej np. system wpierający sprzedaż z kontrolą magazynu, prosty CRM itp. W uwagach do zamówienia możesz wpisać, że pochodzi z allegro, aukcja nr...., użytkownik nick.... i masz ściśle powiązane zamówienie ze sklepu z aukcją na allegro.
Avatar użytkownika
 
Posty: 357
Dołączył(a): 2008 kwi 27, N 16:06
Lokalizacja: 3miasto
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kasa fiskalna lub jej brak

przez Mariusz » 2009 lut 03, Wt 15:49

redvan napisał(a):ja bym sie bal takiego rozwiazania, bo w razie kontroli zobacza ze na allegro sprzedalem towar, pozniej w sklepie tez mam zamowienie ktore jest zrealizowane, to czy nie beda sie czepiac ze robie jakies machlojki ? Jak to sie ma do kwestii prawnych ? DLa swietego spokoju wolalbym recznie wypisac dokument sprzedazy na blankieciku.


To gdzie zapisujesz zamówienia to Twoja sprawa, możesz nawet w stu miejscach :)
Ja np. tak wpisuje zamówienia przyjęte faksem czy telefonicznie.

Pozdrawiam,
Mariusz
Avatar użytkownika
Moderator Witryny
 
Posty: 568
Dołączył(a): 2008 lip 30, Śr 20:22
Lokalizacja: Olsztyn
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kasa fiskalna lub jej brak

przez redvan » 2009 lut 03, Wt 16:20

Dzieki za uswiadomienie mnie. Bede musial to zastosowac.
Avatar użytkownika
Moderator Witryny
 
Posty: 1728
Dołączył(a): 2008 maja 02, Pt 09:19
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Kasa fiskalna lub jej brak

przez marpit » 2009 lut 26, Cz 21:54

KrzysztofSzmelter napisał(a):Witam,
Faktury VAT dla produktów sprzedawanych na aukcjach można drukować w sklepie przez ręczne dodanie zamówienia w panelu administracyjnym.
Dane klienta z aukcji zostaną zapisane w dziale klientów indywidualnych.

Pozdrawiam

Skoro można drukować faktury dla klientów z aukcji to może trzeba pomyśleć o polu w danych klientach gdzie można by wprowadzić jego login?
Moderator Witryny
 
Posty: 1698
Dołączył(a): 2008 maja 05, Pn 16:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Kasa fiskalna lub jej brak

przez Seavolv » 2009 mar 03, Wt 09:41

Z tym loginem to nie głupi pomysł na razie radzę sobie z tym że dodaję natkę w zamówieniu że sprzedaż przez allegro.
Interesuje mnie jeszcze jedno bo na razie nie znalazłem rozwiązanie chodzi mi o to że aby wystawić fakturę musimy dodać klienta do bazy w sklepie a następnie zrobić zamówienie na jego konto wybierając artykuły ze sklepu ale niektórych rzeczy nie mam w sklepie a mam na allegro i tu robi się problem bo aby wystawić fakturę muszę dodawać to też do sklepu, a przydało by się tworzyć fakturę nie bazującą na rzeczach sklepowych.
Można skorzystać z programów do wystawiania faktur ale z tego co się orientuję to nr. faktur musi być kolejna więc nie chce sobie robić dodatkowej roboty i tracić czasu szukając kolejnych nr faktury.
Ma ktoś podobne problemy? I znalazł jakieś rozwiązanie?
 
Autor tematu
Posty: 370
Dołączył(a): 2009 sty 21, Śr 19:34
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kasa fiskalna lub jej brak

przez marpit » 2009 mar 03, Wt 12:38

Seavolv napisał(a):Ma ktoś podobne problemy? I znalazł jakieś rozwiązanie?

Jedyne słuszne to program do fakturowania. Zarówno w aukcjach i jak i sklepie masz już dane klientów więc robisz tylko kopiuj wklej wpisujesz towar i to wszystko.
Moderator Witryny
 
Posty: 1698
Dołączył(a): 2008 maja 05, Pn 16:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Kasa fiskalna lub jej brak

przez Seavolv » 2009 mar 03, Wt 14:15

A znasz jakiś dobry darmowy program do fakturowania bo ja chyba przejrzałem wszystkie i jak dla mnie żaden nie jest odpowiedni do każdego trzeba było wpisywać bazę produktów począwszy od nazwy cenie ITD czyli to samo jak wpiszę do sklepu ta sama robota :D
Przydała by się opcja wystawiania indywidualnych faktur w sklepie nie powiązana z asortymentem sklepu.
 
Autor tematu
Posty: 370
Dołączył(a): 2009 sty 21, Śr 19:34
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kasa fiskalna lub jej brak

przez AurorA » 2009 mar 03, Wt 17:41

Ja choć nie miałem takiej konieczności przeszedłem na kasę fiskalną i cały miesięczny utarg księguje jednym wpisem w PKPiR - ułatwia życie.
Avatar użytkownika
 
Posty: 194
Dołączył(a): 2009 lut 24, Wt 03:06
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kasa fiskalna lub jej brak

przez dknet » 2009 mar 18, Śr 20:33

Seavolv napisał(a):A znasz jakiś dobry darmowy program do fakturowania bo ja chyba przejrzałem wszystkie i jak dla mnie żaden nie jest odpowiedni do każdego trzeba było wpisywać bazę produktów począwszy od nazwy cenie ITD czyli to samo jak wpiszę do sklepu ta sama robota :D
Przydała by się opcja wystawiania indywidualnych faktur w sklepie nie powiązana z asortymentem sklepu.


Odnośnik widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników - Zarejestruj się - darmowy na jedno stanowisko.
 
Posty: 33
Dołączył(a): 2008 paź 24, Pt 20:08
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości
cron