Symbiostream ??

Marketing wirusowy, social marketing, blogowanie, wymiana kodów i bonów rabatowych, sprzedaż powiązana Cross Selling, Up Selling, google analytics i inne statystyki, bazy adresowe i newsletter

Re: Symbiostream ??

przez sklepy24 » 2009 lip 24, Pt 06:12

ZooSklep napisał(a):Tak to u mnie wygląda.. Odnośnik widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników - Zarejestruj się Fajnie by było jak byśmy mieli cos takiego ale tylko miedzy sklepami kqs.. Jak myslicie jest to mozliwe.?? :)



zdradzę zatem, że pracujemy obecnie nad nową funkcjonalnością - będziesz mógł explicite wskazać swoich partnerów w SymbioStrem poprzez wybranie preferowanych sklepów lub odwrotnie poprzez wykluczenie niechcianych np tych o złej reputacji

będzie zatem możliwość tworzenie zamkniętych webringów

co o tym myślisz?
Avatar użytkownika
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2009 lip 23, Cz 16:08
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Symbiostream ??

przez ZooSklep » 2009 lip 24, Pt 10:01

sklepy24 napisał(a):
ZooSklep napisał(a):Tak to u mnie wygląda.. Odnośnik widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników - Zarejestruj się Fajnie by było jak byśmy mieli cos takiego ale tylko miedzy sklepami kqs.. Jak myslicie jest to mozliwe.?? :)



zdradzę zatem, że pracujemy obecnie nad nową funkcjonalnością - będziesz mógł explicite wskazać swoich partnerów w SymbioStrem poprzez wybranie preferowanych sklepów lub odwrotnie poprzez wykluczenie niechcianych np tych o złej reputacji

będzie zatem możliwość tworzenie zamkniętych webringów

co o tym myślisz?

Myśle , że będzie to dobre zastosowanie :) .. Czy ilośc tych adresów bedzie nieskonczona i jak bedą one sie wyswietlały.?? Bedzie ograniczona ilośc czy bedzie to losowe wyswietlanie.??
Pozdrawiam Mirek.
Avatar użytkownika
 
Autor tematu
Posty: 479
Dołączył(a): 2008 kwi 25, Pt 16:19
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Symbiostream ??

przez sklepy24 » 2009 lip 24, Pt 11:30

ZooSklep napisał(a):
sklepy24 napisał(a):
ZooSklep napisał(a):Tak to u mnie wygląda.. Odnośnik widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników - Zarejestruj się Fajnie by było jak byśmy mieli cos takiego ale tylko miedzy sklepami kqs.. Jak myslicie jest to mozliwe.?? :)



zdradzę zatem, że pracujemy obecnie nad nową funkcjonalnością - będziesz mógł explicite wskazać swoich partnerów w SymbioStrem poprzez wybranie preferowanych sklepów lub odwrotnie poprzez wykluczenie niechcianych np tych o złej reputacji

będzie zatem możliwość tworzenie zamkniętych webringów

co o tym myślisz?

Myśle , że będzie to dobre zastosowanie :) .. Czy ilośc tych adresów bedzie nieskonczona i jak bedą one sie wyswietlały.?? Bedzie ograniczona ilośc czy bedzie to losowe wyswietlanie.??
Pozdrawiam Mirek.


Mirku,

śpieszę z wyjaśnieniem choć jak zapewne wiesz nasza konkurencja będzie próbowała nas dogonić więc zdradzanie zbyt wielu szczegółów może być dla nas niekorzystne, ale trudno i tak kiedyś się o tym dowiedzą :-)

adresów będzie oczywiście skończona ilość - tyle ile jest w bazie serwisu Sklepy24.pl czyli na dziś 5615 - ale chyba tyle wystarczy ;-)

mechanizm będzie działał następująco:

z listy alfabetycznej lub przez wyszukiwarkę będziesz mógł wybrać preferowany sklep lub grupę sklepów zarejestrowanych w Sklepy24.pl

jeśli preferowany przez Ciebie sklep lub sklepy nie będą jeszcze uczestnikami SymbioStream to będziesz mógł ich zaprosić wykorzystując nasz formularz mailingowy

na koniec będziesz mógł zdecydować czy dopuszczasz wyłącznie współpracę z wybranymi partnerami czy dopuszczasz udział SymbioStream w doborze związków tak aby optymalnie balansować parametry w celu maksymalizacji konwersji - wynika to z tego, że mogą być znaczne dysproporcje w ilości odwiedzin poszczególnych sklepów i np Twój sklep będzie generował dużo ruchu, a Twoi partnerzy nie i wówczas może się okazać dla Ciebie korzystniej dopuścić współpracę z innymi po to aby te dysproporcje zrównoważyć - oczywiście Twoi partnerzy byliby nadal preferowani

w przypadku wykluczenia jakiegoś sklepu zarówno on nigdy nie wyświetli się na Twojej stronie i odwrotnie

jeśli masz jakieś uwagi to chętnie poznam Twoje sugestie i potrzeby - w końcu nadal chcemy być najlepsi ;-)

pozdrawiam
Piotrek Jarosz
Avatar użytkownika
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2009 lip 23, Cz 16:08
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Symbiostream ??

przez sklepy24 » 2009 lip 30, Cz 16:33

ZooSklep napisał(a):Tak to u mnie wygląda.. Odnośnik widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników - Zarejestruj się Fajnie by było jak byśmy mieli cos takiego ale tylko miedzy sklepami kqs.. Jak myslicie jest to mozliwe.?? :)


No i stało się - SymbioStream jako pierwszy system webringowy udostępnił dzisiaj nową funkcjonalność umożliwiającą zakładanie prywatnych webringów.

Każdy sklep uczestniczący w programie może zdefiniować do 5 preferowanych sklepów, u których chce się promować oraz do 10 wykluczanych tj takich, z którymi nie chce mieć nic do czynienia.

Jeśli zatem kilka sklepów się umówi i nawzajem wskażą siebie jako sklepy preferowane, wówczas najczęściej będą się u siebie pojawiały na SymbioBox.

Oczywiście mogą to być także sklepy kqs ;-)

Zapraszamy do testów i będziemy wdzięczni za opinie!

Pozdrawiam
Piotr Jarosz
Avatar użytkownika
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2009 lip 23, Cz 16:08
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Symbiostream ??

przez marpit » 2009 sie 02, N 12:32

Przetestowałem wstępnie ten system i

Wyświetlenia SymbioBox na stronie Wyświetlenia linku do Twojego sklepu Przejścia do Twojego sklepu
dzisiaj 266 1312 3
wczoraj 1588 7283 7
wszystkie 4009 21774 31

Przy czym wg moich obliczeń wejść było tylko 15 a nie 31 z czego unikalnych połowa z tego. Żadne wejście do sklepu nie zakończyło się przeglądaniem oferty. 22 tys wyświetleń linku a efektów nie ma żadnych.
Ktoś sprawdzał to u siebie tak dokładnie?
Moderator Witryny
 
Posty: 1698
Dołączył(a): 2008 maja 05, Pn 16:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Symbiostream ??

przez sklepy24 » 2009 sie 03, Pn 12:13

marpit napisał(a):Przetestowałem wstępnie ten system i

Wyświetlenia SymbioBox na stronie Wyświetlenia linku do Twojego sklepu Przejścia do Twojego sklepu
dzisiaj 266 1312 3
wczoraj 1588 7283 7
wszystkie 4009 21774 31

Przy czym wg moich obliczeń wejść było tylko 15 a nie 31 z czego unikalnych połowa z tego. Żadne wejście do sklepu nie zakończyło się przeglądaniem oferty. 22 tys wyświetleń linku a efektów nie ma żadnych.
Ktoś sprawdzał to u siebie tak dokładnie?


Różnica w interpretacji ilości przejść może wynikać ze zmiany jaka nastąpiła w połowie zeszłego tygodnia - do tego czasu widział Pan w swoich statystykach wejścia do swojego sklepu bezpośrednio z adresów sklepów co uniemożliwiało śledzenie wszystkich przejść z systemu. Teraz powinien Pan widzieć przejścia w jako wejścia z domeny symbiostream.pl

Co do skuteczności to w tak krótkim okresie w jakim działał Pana sklep w ramach systemu SymbioStream nie można poddawać jej jednoznacznej ocenie - po prostu algorytm nie miał wystarczająco danych aby przetestować najefektywniejsze powiązania i dobrać odpowiednich partnerów.

Nie zamierzam Pana do niczego namawiać, ale sugerowałbym pozostawienie kodu na 1 miesiąc i wówczas podjęcie decyzji.
Avatar użytkownika
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2009 lip 23, Cz 16:08
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Symbiostream ??

przez marpit » 2009 wrz 01, Wt 15:37

Przetestowałem system ponownie przez 5 dni i moje zdanie jest nadal takie samo czyli żadnych efektów.
Duży minus tego systemu to opóźnianie lądowania się strony (w porównaniu z innym takim systemem).
Moderator Witryny
 
Posty: 1698
Dołączył(a): 2008 maja 05, Pn 16:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Symbiostream ??

przez Seavolv » 2010 sty 18, Pn 21:20

Ja również testowałem ten system na własnym sklepie i raczej jakiś super ilości wejść nie ma co oczekiwać 4-5 dziennie :P przynajmniej tak pokazywały statystyki, dla mnie strata czasu tylko szpeci stronę.
Od jakiegoś roku sprawdzam jak to wygląda z różnej strony, porównywarki, pasaże itp. nie wiem jak z płatnymi typu ceneo, czy skąpiec ale jak na razie Google rządzi i dobre wypozycjonowanie nie jest w stanie nic zastąpić.
 
Posty: 370
Dołączył(a): 2009 sty 21, Śr 19:34
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Symbiostream ??

przez radek170777 » 2011 lip 12, Wt 08:10

@ZooSklep - i masz jakieś wymierne korzyści z tego paska reklam u siebie ?
 
Posty: 717
Dołączył(a): 2008 kwi 24, Cz 13:56
Lokalizacja: www.szadek.net
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości
cron