Sklep KQS a Subiekt GT

Wszystko na temat konfiguracji sklepu internetowego opartego o skrypt KQS.store

Sklep KQS a Subiekt GT

przez ZooSklep » 2008 cze 13, Pt 15:25

Mam prośbę .. Czy są jakieś możliwośći współpracy sklepu kqs z subiektem GT. Chodzi mi np o kopiowanie nazw produktów i wklejenia tego do subiekta .. Może ktoś podpowie jakieś cenne wskazówki.. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
 
Autor tematu
Posty: 479
Dołączył(a): 2008 kwi 25, Pt 16:19
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Sklep KQS a Subiekt GT

przez pbas » 2008 cze 13, Pt 15:48

Kopiować i wklejać możesz - zwykłe Ctrl+C i Ctrl+V.

Co do bardziej zazębiającej się integracji, to jest to sprawa do zrobienia. Sam używam Subiekta i miałem ochotę sobie napisać odpowiedni mechanizm (tabele Subiekta są dość czytelnie opisane), ale ponieważ definitywnie docelowo migruję z KQSa na inny soft, to nie wchodzę w ten temat.

Możesz zlecić napisanie programiku jakiemuś programiście.
Avatar użytkownika
Moderator Witryny
 
Posty: 1154
Dołączył(a): 2008 kwi 29, Wt 10:46
Lokalizacja: Chorzów
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Sklep KQS a Subiekt GT

przez ZooSklep » 2008 cze 13, Pt 16:05

pbas napisał(a):Kopiować i wklejać możesz - zwykłe Ctrl+C i Ctrl+V.

Co do bardziej zazębiającej się integracji, to jest to sprawa do zrobienia. Sam używam Subiekta i miałem ochotę sobie napisać odpowiedni mechanizm (tabele Subiekta są dość czytelnie opisane), ale ponieważ definitywnie docelowo migruję z KQSa na inny soft, to nie wchodzę w ten temat.

Możesz zlecić napisanie programiku jakiemuś programiście.

A na czym miała polegać ten mechanizm.??
Avatar użytkownika
 
Autor tematu
Posty: 479
Dołączył(a): 2008 kwi 25, Pt 16:19
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Sklep KQS a Subiekt GT

przez pbas » 2008 cze 13, Pt 16:24

Subiekt w kartotece towarów ma pole "pozycja do sklepu internetowego". Myślałem o napisaniu w PHP mechanizmu, który pozwoli na automatyczne przesyłanie do bazy MySQL KQS.store tych rekordów z kartoteki towarów Subiekta, które mają ten znacznik ustawiony. Oczywiście w pełni automatycznie mogłoby się to odbywać wówczas, gdyby serwer MySQL z bazą KQS.store był dostępny z zewnątrz - jeżeli dostępny byłby wyłącznie lokalnie (jako localhost) to mechanizm miał umożliać generowanie skryptu SQL z odpowiednimi "insertami" do bazy MySQL KQS.store. Następnie można by było rozbudować ten mechanizm o kontrolę stanów magazynowych (na żądanie) i inne funkcjonalności. Mogłoby być pięknie, ale KQS woli wojny niż współpracę :)
Avatar użytkownika
Moderator Witryny
 
Posty: 1154
Dołączył(a): 2008 kwi 29, Wt 10:46
Lokalizacja: Chorzów
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Sklep KQS a Subiekt GT

przez ZooSklep » 2008 cze 13, Pt 16:43

pbas napisał(a):Subiekt w kartotece towarów ma pole "pozycja do sklepu internetowego". Myślałem o napisaniu w PHP mechanizmu, który pozwoli na automatyczne przesyłanie do bazy MySQL KQS.store tych rekordów z kartoteki towarów Subiekta, które mają ten znacznik ustawiony. Oczywiście w pełni automatycznie mogłoby się to odbywać wówczas, gdyby serwer MySQL z bazą KQS.store był dostępny z zewnątrz - jeżeli dostępny byłby wyłącznie lokalnie (jako localhost) to mechanizm miał umożliać generowanie skryptu SQL z odpowiednimi "insertami" do bazy MySQL KQS.store. Następnie można by było rozbudować ten mechanizm o kontrolę stanów magazynowych (na żądanie) i inne funkcjonalności. Mogłoby być pięknie, ale KQS woli wojny niż współpracę :)

No nie ukrywam ze fajne te narzędzie by było... :) A potrzebny jest do tego kqs.?? Wiem ze subiekt ma fajne narzedzie do integracji subiekta z allegro.. Odnośnik widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników - Zarejestruj się Korzysta ktos z tego >??
Avatar użytkownika
 
Autor tematu
Posty: 479
Dołączył(a): 2008 kwi 25, Pt 16:19
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Sklep KQS a Subiekt GT

przez pbas » 2008 cze 13, Pt 17:05

KQS nie jest do tego potrzebny :) Ale ja swojej przyszłości nie widzę przy sofcie KQSa, zatem jeśli już, to napiszę sobie coś takiego (jak znajdę chwilkę :D) ale już dla Shopera na którego przechodzę :)
Avatar użytkownika
Moderator Witryny
 
Posty: 1154
Dołączył(a): 2008 kwi 29, Wt 10:46
Lokalizacja: Chorzów
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Sklep KQS a Subiekt GT

przez kulbi » 2008 cze 13, Pt 18:54

dokładnie, ja też nie widzę przyszłości z kqsem
Avatar użytkownika
 
Posty: 793
Dołączył(a): 2008 kwi 25, Pt 17:14
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Sklep KQS a Subiekt GT

przez ZooSklep » 2008 cze 13, Pt 19:57

kulbi napisał(a):dokładnie, ja też nie widzę przyszłości z kqsem

Szkoda ze tak jest... :evil:
Avatar użytkownika
 
Autor tematu
Posty: 479
Dołączył(a): 2008 kwi 25, Pt 16:19
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Sklep KQS a Subiekt GT

przez ZooSklep » 2008 lip 12, So 22:27

pbas napisał(a):Subiekt w kartotece towarów ma pole "pozycja do sklepu internetowego". Myślałem o napisaniu w PHP mechanizmu, który pozwoli na automatyczne przesyłanie do bazy MySQL KQS.store tych rekordów z kartoteki towarów Subiekta, które mają ten znacznik ustawiony. Oczywiście w pełni automatycznie mogłoby się to odbywać wówczas, gdyby serwer MySQL z bazą KQS.store był dostępny z zewnątrz - jeżeli dostępny byłby wyłącznie lokalnie (jako localhost) to mechanizm miał umożliać generowanie skryptu SQL z odpowiednimi "insertami" do bazy MySQL KQS.store. Następnie można by było rozbudować ten mechanizm o kontrolę stanów magazynowych (na żądanie) i inne funkcjonalności. Mogłoby być pięknie, ale KQS woli wojny niż współpracę :)

Własnie jestem na etapie otwierania sklepu tradycyjnego i jestem załamany wprowadzaniem faktur do subiekta ;) strasznie czasochłonne.. dobrze by bylo gdyby byla synchronizacja sklepu kqs z subiektem.. :) Czy do samego subiekta mozna wkleic produkty sciągniete ze sklepu z zakladki export-import.??
Avatar użytkownika
 
Autor tematu
Posty: 479
Dołączył(a): 2008 kwi 25, Pt 16:19
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości
cron