KQS 4.1

Wszystko na temat instalacji oprogramowania KQS.store oraz aktualizacji skryptu do najnowszej wersji. Dowiesz się także co nowego pojawiło się w sklepie KQS oraz znajdziesz pełną listę zmian które weszły w nowej wersji.

Re: KQS 4.1

przez Forest » 2015 paź 14, Śr 16:41

redvan napisał(a):
Forest napisał(a):No i jesli dany atrybut nie miał kodu to też sie on nie pojawiał chyba w zamówieniu ( bo było puste pole w kodzie atrybutu )


Zdecydowanie w zamówieniu pokazywały się kody przy produkcie.

Nie korzystam z ceneo :|

Pozdrawiam!
 
Posty: 84
Dołączył(a): 2008 lis 06, Cz 20:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: KQS 4.1

przez Forest » 2015 paź 14, Śr 19:13

W magazynie kody! BEZ sensu wyłącz kontrolę atrybutów, aktywuj kontrolę atrybutów i kodów już nie ma, można je mozolnie wpisywać od nowa. Aktywacja i wyłączanie jest często niezbędna!
 
Posty: 84
Dołączył(a): 2008 lis 06, Cz 20:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: KQS 4.1

przez marpit » 2015 paź 15, Cz 08:48

Ale tak było od zawsze że wyłączenie kontroli likwidowało kody. Jednak jest na to banalne rozwiązanie o którym już pisałem jeżeli chcesz coś poprawić. W 1 karcie otwierasz 2 razy ten sam produkt w jednej zwijasz atrybut potem rozwijasz a w drugiej zapisujesz zmiany (zapisze Ci kody).
Moderator Witryny
 
Posty: 1698
Dołączył(a): 2008 maja 05, Pn 16:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: KQS 4.1

przez Forest » 2015 paź 15, Cz 15:13

Nie rozumiem tylko obecnego kierunku działania. Jest to zmuszenie użytkownika do wypełnienia kodów w magazynie, a ja tego nie chcę robić ponieważ z z reguły kolejny atrybut w kodzie różni się tylko końcowymi cyframi lub liczbami które nie są mi potrzebne.

Przykład:
rozmiar Medium - WRTHHHKY5M
rozmiar Large - WRTHHHKY5L
rozmiar X-Large - WRTHHHKY5XL

Ja tylko chcę aby dla produktu który ma kod WRTHHHKY5 i atrybuty w zamówieniu zobaczyć: WRTHHHKY5
To przejście kodu zostało wykasowane. Pracuję na KQS od wielu lat (wersji 3.4) przez wszystkie kolejne i takiego nietrafionego pomysłu dawno nie widziałem.

Reszta jest super naprawdę jestem zadowolony z KQS.arcydzieło 4.1, ale jak tu się cieszyć jak jedna podstawowa rzecz nie dzieła jak należy.
 
Posty: 84
Dołączył(a): 2008 lis 06, Cz 20:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: KQS 4.1

przez sebp » 2015 paź 17, So 12:26

Forest napisał(a):W magazynie kody! BEZ sensu wyłącz kontrolę atrybutów, aktywuj kontrolę atrybutów i kodów już nie ma, można je mozolnie wpisywać od nowa. Aktywacja i wyłączanie jest często niezbędna!


W jakich przypadkach niezbędna jest aktywacja i wyłączenie kontroli atrybutów? Macie jakieś przykłady z życia?
Avatar użytkownika
 
Autor tematu
Posty: 141
Dołączył(a): 2012 wrz 19, Śr 21:49
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: KQS 4.1

przez marpit » 2015 paź 19, Pn 11:18

Jak np pokaże Ci się stan -1 albo cos w tym stylu. Np wklepujesz stan 0 a jakiś atrybut można dalej kupić.
Moderator Witryny
 
Posty: 1698
Dołączył(a): 2008 maja 05, Pn 16:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: KQS 4.1

przez Forest » 2015 paź 19, Pn 13:51

W przypadku który załączam do wiadomości, co mogę zrobić aby wyzerować, wyprostować atrybuty? Czyli zrównać sumę w górnym pasku z sumą ilości w poszczególnych atrybutach. Proszę przedstawić inne rozwiązanie, niż włączenie i wyłączenie atrybutów?
Załączniki
atrybuty.jpg
atrybuty.jpg (8.34 KiB) Przeglądane 4025 razy
 
Posty: 84
Dołączył(a): 2008 lis 06, Cz 20:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: KQS 4.1

przez Techtron » 2015 paź 21, Śr 21:11

Aby wyzerować trzeba wyłączyć i ponownie włączyć kontrolę.

Tak przynajmniej kiedyś robiłem.

"pierwsza wersja" 4.1 miała błąd przy edycji atrybutu - oznaczał go jako niewidoczny i kasował np kod.

Ale już zostało to poprawione.
 
Posty: 122
Dołączył(a): 2008 kwi 29, Wt 21:24
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: KQS 4.1

przez golumnw » 2015 paź 21, Śr 23:00

Forest napisał(a):Nie rozumiem tylko obecnego kierunku działania. Jest to zmuszenie użytkownika do wypełnienia kodów w magazynie, a ja tego nie chcę robić ponieważ z z reguły kolejny atrybut w kodzie różni się tylko końcowymi cyframi lub liczbami które nie są mi potrzebne.

Przykład:
rozmiar Medium - WRTHHHKY5M
rozmiar Large - WRTHHHKY5L
rozmiar X-Large - WRTHHHKY5XL

Ja tylko chcę aby dla produktu który ma kod WRTHHHKY5 i atrybuty w zamówieniu zobaczyć: WRTHHHKY5
To przejście kodu zostało wykasowane. Pracuję na KQS od wielu lat (wersji 3.4) przez wszystkie kolejne i takiego nietrafionego pomysłu dawno nie widziałem.

Reszta jest super naprawdę jestem zadowolony z KQS.arcydzieło 4.1, ale jak tu się cieszyć jak jedna podstawowa rzecz nie dzieła jak należy.


A dla mnie jest to super rozwiązanie bo być może będzie można wreszcie porządnie zintegrować KQS z systemiami magazynowymi. PRzykład obuwie - każdy rozmiar ma w systemie osobny kod np EAN wprowadzenie tego przy atrybutach jest moim zdaniem krokiem w stronę pełnej integracji magazynów. Ciekawy jestem zresztą dlaczego KQS nie próbuje napisać własnego systemu fakturowania i magazynowego. To były moim zdaniem strzał w 10. Dobry system magazynowy plus ten program i ewentualnie integracja z allegro dałaby mu setki jak nie tysiące klientów.
Avatar użytkownika
 
Posty: 213
Dołączył(a): 2008 maja 15, Cz 20:51
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 2 gości
cron