KQS 3.8

Wszystko na temat instalacji oprogramowania KQS.store oraz aktualizacji skryptu do najnowszej wersji. Dowiesz się także co nowego pojawiło się w sklepie KQS oraz znajdziesz pełną listę zmian które weszły w nowej wersji.

Re: KQS 3.8

przez Grzegorz » 2014 kwi 18, Pt 23:42

Witam Państwa,
Z ramienia firmy InPost chciałbym odnieść się do postu Pana Krzysztofa, twórcy oprogramowania KQS, dotyczącego współpracy z naszą firmą.

Temat jest mi znany, gdyż od początku, czyli od roku 2010 prowadziłem rozmowy mające na celu nawiązanie współpracy.

W roku 2010 otrzymaliśmy informację mailową, iż platforma KQS została zintegrowana z naszą usługą w oparciu o powszechnie dostępną dokumentację API, oraz zapytanie jakie proponujemy wynagrodzenie w zamian za wdrożenie.

Podjęliśmy rozmowy zmierzające do formalizacje naszej współpracy. Z racji faktu, iż nie jesteśmy firmą jedno osobową, a spółką akcyjną, podlegająca ścisłej kontroli, wszelkiego rodzaju operacje księgowe, dotyczące wypłat jakichkolwiek świadczeń dla naszych Kontrahentów muszą mieć umocowanie formalne.

W dniu 11 czerwca 2010 roku złożyliśmy na ręce Pana Krzysztofa draft umowy o współpracy, opisujący jej warunki. Do dnia dzisiejszego nie otrzymałem żadnego komentarza do zaproponowanej umowy ramowej mimo, kilkukrotnych próśb o odpowiedź.
Wielokrotnie proponowaliśmy spotkania mające na celu omówienie warunków współpracy, czy też sugerowaliśmy kontakt telefoniczny. Za każdym razem otrzymywałem informację, że preferowanym i jedynym sposobem komunikacji z Panem Krzysztofem jest komunikator gadu-gadu.

W październiku 2013 roku otrzymałem informację, że planowane jest usunięcie modułu integrującego Paczkomaty na platformie KQS, jeśli nie wypłacimy zaległego wynagrodzenia.

Ubolewam nad faktem, iż w obecnie proponowanej „aktualizacji” usunięta została bezpośrednia integracja z Paczkomatami, zmuszając tym samym Klientów platformy KQS do korzystania z pośrednika, nie pozostawiając wyboru użytkownikom oprogramowanie. Sadzę iż najlepszym tego przykładem są posty @Formiki, @Samahian czy obawy @marpit

W dalszym ciągu, mimo wielu barier, jesteśmy zainteresowani współpracą z platformą KQS, jednak w oparciu o ogólnie przyjęte zasady współpracy biznesowej, a nie o szantaż .

Pozdrawiam
Grzegorz Kolisz
Regionalny Kierownik Sprzedaży
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2014 kwi 18, Pt 16:12
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: KQS 3.8

przez sebp » 2014 kwi 19, So 12:18

Po edycji zamówienia w trybie automatycznym (swoją drogą przy niektórych zamówieniach niedostępną, co uważam za błąd) stany poszczególnych atrybutów maleją a stan główny pozostaje bez zmian. Dotyczy to tylko specyficznych zamówień ale u mnie właśnie takie zamówienia są najczęstsze.
Efekt jak na obrazku:
Załączniki
roznice w sumach.png
roznice w sumach.png (22.39 KiB) Przeglądane 3605 razy
Avatar użytkownika
 
Posty: 141
Dołączył(a): 2012 wrz 19, Śr 21:49
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: KQS 3.8

przez Pszfarcu » 2014 maja 07, Śr 16:57

Czy ktoś mógłby rozwinąć myśl autora o co chodzi ze zautomatyzowaną edycją zamówień? Szukam i szukam i nic nie mogę znaleźć;)
 
Posty: 26
Dołączył(a): 2009 wrz 10, Cz 19:00
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: KQS 3.8

przez marpit » 2014 maja 07, Śr 19:54

To raczej nie jest ze sobą powiązane. To co przestawiłeś na obrazku jest od kilku wersji już. Prawdopodobnie jest to związane z jakimś błędem przy rozwijaniu magazynu z jakąś tam liczbą, a może i w każdym przypadku gdy magazyn był więcej niż 0. Drugie co zauważyłem to zapisywanie magazynu w wielu produktach jednocześnie. Odpuściłem szukanie przyczyny bo wiele razy błędy z magazynem były zgłaszane a jest jak jest.

Rozwiązanie
Otwierasz ten konkretny produkt w dwóch kartach jednocześnie.
W 1 wyłączasz kontrolę, włączasz ponownie kontrolę a w drugiej zapisujesz stan magazynu.

Ps mimo że masz 288 to i tak sprzedasz tyle ile w atrybutach.
Gorzej jak w atrybutach masz np 3 szt a u góry -1 wtedy jest ciekawiej :)
Moderator Witryny
 
Posty: 1698
Dołączył(a): 2008 maja 05, Pn 16:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: KQS 3.8

przez Pszfarcu » 2014 maja 08, Cz 20:05

marpit napisał(a):Rozwiązanie
Otwierasz ten konkretny produkt w dwóch kartach jednocześnie.
W 1 wyłączasz kontrolę, włączasz ponownie kontrolę a w drugiej zapisujesz stan magazynu.


Dziękuję ci mądry człowieku:) Faktycznie można tak to obejść:)
 
Posty: 26
Dołączył(a): 2009 wrz 10, Cz 19:00
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: KQS 3.8

przez sebp » 2014 maja 12, Pn 20:45

Były momenty, kiedy atrybuty działały poprawnie, zatem nie zgodzę się, że jest to błąd z którym trzeba się pogodzić. Autor pewnie też miałby coś w tej kwestii do powiedzenia.
Sposób naprawy niestety usuwa przy okazji kody produktów i inne drobiazgi przypisane do atrybutów. No i tego typu rozwiązanie może i ma sens w małych sklepikach. Przy większym asortymencie wymaga codziennej kontroli czy wszystko się zgadza ;(
Avatar użytkownika
 
Posty: 141
Dołączył(a): 2012 wrz 19, Śr 21:49
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: KQS 3.8

przez seopol » 2014 maja 13, Wt 12:29

Mam pytanie odnośnie Dotpaya. Tam gdzie ustalamy PIN (w panelu dotpay) jest również pole na wpisanie adresu www. Jaki mamy tam adres wpisać i czy to jest wymagane? Bo my mamy jedno Dotpay do kilku sklepów i stąd moje pytanie.
Avatar użytkownika
 
Posty: 95
Dołączył(a): 2008 maja 08, Cz 14:55
Lokalizacja: Białystok
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: KQS 3.8

przez semko » 2014 maja 20, Wt 20:31

Mam problem, po aktualizacji do wersji 3.8 PA zaczął mi nieprawdopodobnie wolno działać np. klikam w szczegóły zamówienia i mogę iść zrobić herbatę zanim się otworzy. Czy ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobić?
 
Posty: 12
Dołączył(a): 2009 mar 19, Cz 13:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: KQS 3.8

przez Mariusz » 2014 maja 20, Wt 22:16

1.Wyczyścić przeglądarkę i sprawdzić.
2.Zrobić ponownie aktualizację.
3.Przejść na wyższą wersję.

M
Avatar użytkownika
Moderator Witryny
 
Posty: 568
Dołączył(a): 2008 lip 30, Śr 20:22
Lokalizacja: Olsztyn
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości
cron