Wymagania dla serwera

Wszystko na temat instalacji oprogramowania KQS.store oraz aktualizacji skryptu do najnowszej wersji. Dowiesz się także co nowego pojawiło się w sklepie KQS oraz znajdziesz pełną listę zmian które weszły w nowej wersji.

Wymagania dla serwera

przez szmok » 2008 wrz 10, Śr 00:11

Hej

jestem nowy na forum, przeszukałem i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie, a mianowicie jakie są wymagania dla serwera i dla serwera bazy danych, abym mógł postawić aplikację sklepu na nim.

Oczywiście nie chodzi mi o wymagania, które są wymienione na stronie kqs.pl, czyli:
Podstawowe wymagania:
- serwer z obsługą języka PHP w wersji minimum 4.3.7 (aktywna biblioteka gd2 oraz iconv/libiconv)
- baza danych MySQL w wersji minimum 4.1
- obsługa loadera IonCube (darmowa wtyczka)
Potrzebne pliki można pobrać pod adresem Odnośnik widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników - Zarejestruj się.

Tylko o te mniej podstawowe.

Pytam ponieważ przy instalacji natknąłem się na problem, gdy nagle mój serwer miał nieaktualną bazę MySQL, a gdy administrator dostosował go do wymogów podanych powyżej, przy kolejnej próbie instalacji pojawił mi sie komunikat:

"Wymagana funkcja iconv jest nieaktywna. Skontaktuj się z administratorem serwera w celu jej aktywacji."

Stąd moje pytanie, bo może jeszcze coś trzeba skonfigurować o czym nie wiem, a dowiem się w kolejnym kroku, to chciałbym to wszystko zawrzeć w jednej prośbie do administratora, żeby mu za bardzo nie zawracać głowy.

A niestety nie mogę się doprosić o odpowiedź od sklepu kqs.

Pozdrawiam
szmok
 
Autor tematu

Re: Wymagania dla serwera

przez pbas » 2008 wrz 10, Śr 07:15

szmok napisał(a):"Wymagana funkcja iconv jest nieaktywna. Skontaktuj się z administratorem serwera w celu jej aktywacji."

iconv to biblioteka, czyli zbiór funkcji itp - w tym przypadku dedykowanych do konwersji tekstów zapisanych z różnym kodowaniem znaków.

W pliku konfiguracyjnym PHP (php.ini) trzeba znaleźć wiersz z czymś w rodzaju extension=php_iconv (nie pamiętam dokładnie) i usunąć znajdujący się na jej początku średnik. Następnie restart Apache-a i po bólu.
Avatar użytkownika
Moderator Witryny
 
Posty: 1154
Dołączył(a): 2008 kwi 29, Wt 10:46
Lokalizacja: Chorzów
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Wymagania dla serwera

przez artgrus » 2008 gru 02, Wt 11:48

Witam. Zrobiłem tak jak Pan twierdzi, czyli otworzyłem php.ini i znalazłem linijkę ;extension=php_iconv.dll. Niestety nie zadziałało to bo po restarcie Apacha mi wywalił błąd: Nie można znaleźć iconv..


Używam krasnal serv.

Pomocy.
artgrus
 
Autor tematu

Re: Wymagania dla serwera

przez pbas » 2008 gru 02, Wt 19:51

artgrus napisał(a):Witam. Zrobiłem tak jak Pan twierdzi, czyli otworzyłem php.ini i znalazłem linijkę ;extension=php_iconv.dll. Niestety nie zadziałało to bo po restarcie Apacha mi wywalił błąd: Nie można znaleźć iconv..

Używam krasnal serv.

Nie znam tego Krasnala, ale całkiem prawdopodobne, że ma pliki konfiguracyjne w innym miejscu (aczkolwiek mogę się mylić).

Sprawdź, czy masz plik php_iconv.dll na dysku w katalogu z pluginami do PHP.

Sprawdź, czy masz w zmiennej środowiskowej PATH (a może PTH - nie używam Windowsa i nie pamiętam dokładnie), ścieżkę do DLL-ek z PHP.

A najlepiej to wywal tego Krasnala :) Zainstaluj sobie XAMP'a - Odnośnik widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników - Zarejestruj się

Więcej info o XAMPP: Odnośnik widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników - Zarejestruj się
Avatar użytkownika
Moderator Witryny
 
Posty: 1154
Dołączył(a): 2008 kwi 29, Wt 10:46
Lokalizacja: Chorzów
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy


Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
cron