Jak połączyć dwie bazy danych?

Wszystko na temat konfiguracji sklepu internetowego opartego o skrypt KQS.store

Jak połączyć dwie bazy danych?

przez zabula81 » 2020 sty 08, Śr 13:47

Witam,
Mama dwa sklepy oba postawione na oprogramowaniu kqs, w tym momencie z różnych przyczyn muszę połączyć oba sklepy i tu robią się schody jak połączyć dwie bazy danych?, a właściwie przenieść produkty z jednej bazy do drugiej.
Eksportowałam tabele z produktami i importowałam ją do docelowej bazy, a później poniższym poleceniem kopiowałam.

Kod: Odnośnik widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników - Zarejestruj się
Insert into `tab-docelowa
Select *from tabela-z-której-kopiuje

(oczywiście wypisane są kolumny).

To polecenie skopiowało mi produkty i tutaj robią się schody ponieważ powiązania z bazy docelowej są inne, nawet skopiowanie innych tabel powiązanych z produktami nic nie daje ponieważ przy przekopiowaniu ID zostało wpisane w kolejności z tabeli docelowej, i łączy dodane produkty z tabelami bazy docelowej.
Chodzi mi o czas ponieważ mogę mozolnie przenosić produkt po produkcie ale to zajmie mi parę tygodni.
Może ktoś już się spotkał z podobnym zagadnieniem będę wdzięczna za każdą podpowiedź.
 
Autor tematu
Posty: 2
Dołączył(a): 2019 sie 13, Wt 13:39
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Jak połączyć dwie bazy danych?

przez marpit » 2020 sty 22, Śr 13:27

Robisz export ze sklepu 2 do pliku
Kolumna id produktów musi zostać wyczyszczona.
Import produktów do sklepu nr 1 i produkty zostaną dodane jako nowe.
Moderator Witryny
 
Posty: 1698
Dołączył(a): 2008 maja 05, Pn 16:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Jak połączyć dwie bazy danych?

przez zabula81 » 2020 sty 22, Śr 14:09

Dziękuję za odpowiedź, właśnie tak zrobiłam problem pojawia się żeby powiązać np. zdjęcie produktu z produktem, również robię import i zdjęcia wyświetlają mi się w sklepie, ale nie są powiązane z dodanymi produktami(id uległo zmianie) trzeba to robić ręcznie i stąd moje pytanie może jest jakiś szybszy sposób.
 
Autor tematu
Posty: 2
Dołączył(a): 2019 sie 13, Wt 13:39
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości
cron