KOSZYK - ulica / dom/ lokal

Wszystko na temat konfiguracji sklepu internetowego opartego o skrypt KQS.store

Re: KOSZYK - ulica / dom/ lokal

przez darewit » 2016 lis 10, Cz 16:45

Zlikwidowałam nawiasy - dla innych wskazówka - na sztywno znaczy usuń nawiasy.

Pozostaje jeszcze szerokość komórek.
Piszesz że jest ustawiona na 180 ?

Dlaczego zatem w kodzie Dane zamawiającego wszędzie jest "280" lub "220"

Nie wystarczy, że tutaj wpiszę dane jakie chcę.

Jestem początkującą osobą, która nie wie co to bloki, formuły , php itd.

umiem
Teraz mam kod:

Kod: Odnośnik widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników - Zarejestruj się
<div style="margin-top: 10px; text-align: center">{JEZYK_DANE_ZAMAWIAJACEGO}</div>

<table style="margin: 10px auto 0 auto; text-align: left"><tr>
<td width="220"><div style="margin-right: 20px; text-align: right"><span class="pogrubienie">{JEZYK_IMIE}</span>:</div>
</td><td width="280">{INPUT_IMIE}</td></tr><tr>

<td width="220"><div style="margin-right: 20px; text-align: right"><span class="pogrubienie">{JEZYK_NAZWISKO}</span>:</div>
</td><td width="280">{INPUT_NAZWISKO}</td></tr></table>

{DANE_FIRMY}

<table style="margin: 10px auto 0 auto; text-align: left"><tr>

<td width="220"><div style="margin-right: 20px; text-align: right"><span class="pogrubienie">{JEZYK_ULICA}</span>:</div></td>
<td width="280">{INPUT_ULICA}</td></tr><tr>

<td width="220"><div style="margin-right: 20px; text-align: right"><span class="pogrubienie">Numer domu i lokalu</span>:</div></td>
<td width="280">{INPUT_DOM}</td></tr><tr>

<td width="220"><div style="margin-right: 20px; text-align: right"><span class="pogrubienie">{JEZYK_KOD}</span>,<span class="pogrubienie">{JEZYK_MIASTO}</span>:</div></td>
<td width="280">{INPUT_KOD}{INPUT_MIASTO}</td></tr>{WOJEWODZTWO}<tr>

<table style="margin: 10px auto 0 auto; text-align: left"><tr>

<td width="220"><div style="margin-right: 20px; text-align: right"><span class="pogrubienie">{JEZYK_EMAIL}</span>:</div></td>
<td width="280">{INPUT_EMAIL}</td></tr><tr>

<td width="220"><div style="margin-right: 20px; text-align: right"><span class="pogrubienie">{JEZYK_TELEFON}</span>:</div></td>
<td width="280">{INPUT_TELEFON}</td></tr>{KRAJ}</table>


Gdzie tkwi błąd? Wszędzie są prawidłowe wielkości komórek.
Jak to ugryźć bez wchodzenie w php-y

Pozdrawiam
 
Autor tematu
Posty: 47
Dołączył(a): 2011 lut 04, Pt 10:47
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: KOSZYK - ulica / dom/ lokal

przez areczek » 2016 lis 10, Cz 17:04

Szerokość komórek tabeli możesz dopasować do potrzeb twojego koszyka (jeśli coś zmieniałeś). suCro pisał o szerokości pola input i tam jest 180px
Avatar użytkownika
 
Posty: 329
Dołączył(a): 2009 lip 07, Wt 18:33
Lokalizacja: Lubelskie
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: KOSZYK - ulica / dom/ lokal

przez darewit » 2016 lis 10, Cz 17:18

areczku bardzo dziękuję za odp.

To co było zmienione to tylko obniżenie wiersza ulica i dom pod pole ulica (zresztą na bazie przesłanego kodu prze suCro). Zresztą zamieściłam swój kod.

Po zapisaniu zmian, w moim koszyku zmieniły się : wielkość komórki ulica (czego nie zmieniałam) i pojawił się odstęp ... :oops:

Dlatego proszę o pomoc jak to wyrównać w szablonie graficznym>koszyk>dane zamawiającego.
 
Autor tematu
Posty: 47
Dołączył(a): 2011 lut 04, Pt 10:47
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: KOSZYK - ulica / dom/ lokal

przez sucro » 2016 lis 10, Cz 17:22

Wielkość komórki ma np. <td width="280"> - czyli wielkość w której się znajduje pole input ( do wpisania przez klienta ).

Przykładowo - jest paczka zapałek i w niej znajduje się tylko 1 zapałka. Wyciągam zapałkę, łamię ją na pół i wkładam do paczki. W tym wypadku paczką zapałek jest wielkość komórki width="280" , a zapałką pole input ( która ma na sztywno wpisany rozmiar ).

Znacznik w nawiasie ( w klamrach ) tego pola ulicy ( zapałki ) - jest generowany automatycznie przez co nie można w nim zmienić rozmiaru, a właśnie w nim KQS postanowił umieścić inny rozmiar bo np. wymagało to prawidłowe ustawienie w takim formacie jak jest domyślnie zrobione.

Wielkość zapałki można powiększyć, wymagane jest stworzenie pliku styli który odpowiedzialny jest za wszystkie kolory, marginesy, wielkości itp całego sklepu.
Dzięki temu, mamy możliwość zmiany poszczególnych elementów ( kolorów marginesów itp ) nawet jeśli są one generowane przez zaszyty kod - w tym wypadku szerokość pola ulicy ( zapałki ).

W takim pliku deklarujemy sobie by zapałka miała np. szerokość 280px z parametrem !important ( wymuszenie ) - i sprawa jest załatwiona.

Ale do tego trzeba trochę więcej pracy niż 3 kliknięcia. Trzeba stworzyć plik styli, wgrać na serwer ftp, trzeba zadeklarować go w konfiguracji sklepu, no i na sam konieć pododawać odpowiednie klasy z parametrami szerokości itp.
Avatar użytkownika
Admin Witryny
 
Posty: 248
Dołączył(a): 2008 kwi 08, Wt 13:44
Lokalizacja: MEGAMO
Podziękował : 12 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy

Re: KOSZYK - ulica / dom/ lokal

przez areczek » 2016 lis 10, Cz 17:52

Wstaw w szablonie koszyka - na samym końcu pola 'Baza szablonu' coś takiego:

<style type="text/css">

input[name=dom] {
width: 259px !important;
max-width: 259px !important;
margin-left: 0 !important;
}

</style>

Powinno pomóc - nie jest to eleganckie rozwiązanie ;) ... ale gdy nie jesteś w stanie utworzyć i podpiąć z klasami CSS to zostaje nam takie łatanie :roll:
Avatar użytkownika
 
Posty: 329
Dołączył(a): 2009 lip 07, Wt 18:33
Lokalizacja: Lubelskie
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: KOSZYK - ulica / dom/ lokal

przez darewit » 2016 lis 10, Cz 17:54

To przyznam, że jestem w czarnej .. mgle, żeby nie powiedzieć inaczej. ;)

Czy to nie może być bardzie przyjazne dla laika ? :lol:
Rozumiem, że jeżeli nie znam html, css, php i innych nie dam rady sama tego zrobić....

Sądziłam że wystarczy samo <td width> i koniec roboty.
I szczerze powiem, że nadal nie rozumiem, po co w programie sklepu jest BAZA SZABLONU, gdzie i tak pomimo dokonywanych zmian nie są one zapisywane i jest potrzeba "wchodzenia głębiej" (proszę nie doszukiwać się innych znaczeń :mrgreen: ) .

Pozdrawiam
 
Autor tematu
Posty: 47
Dołączył(a): 2011 lut 04, Pt 10:47
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: KOSZYK - ulica / dom/ lokal

przez darewit » 2016 lis 10, Cz 18:01

areczek jesteś WIELKI ! BARDZO BARDZO DZIĘKUJĘ !!! zadziałało, ku mojemu wielkiemu szczęściu :lol:

A MOŻESZ JESZCZE zrobić taki myk dla pola ulica ? Please !!!!!

Nie chcę coś skopać :o ..
 
Autor tematu
Posty: 47
Dołączył(a): 2011 lut 04, Pt 10:47
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: KOSZYK - ulica / dom/ lokal

przez areczek » 2016 lis 10, Cz 18:29

Poniższy kod css dotyczy ulicy oraz domu ... podmień poprzednio wklejony na to co jest niżej ;)

<style type="text/css">
input[name=dom] {
width: 259px !important;
max-width: 259px !important;
margin-left: 0 !important;
}

input[ulica] {
width: 259px !important;
max-width: 259px !important;
margin-left: 0 !important;
}
</style>

Wielki nie jestem ... po prostu zjadłem już zęby przy wdrażaniu sklepów na KQS.store - i to dosłownie ... wymiana plomb regularnie co 4-5 miesięcy ;p ... na co dzień muszę sprostać wymaganiom i wyzwaniom moich klientów, którzy chcą na KQSie mieć cuda o których innym (nawet tym co wdrażają sklepy) się nie śniło i mówią, że się takich rzeczy na KQSie nie da zrobić (wtedy do roboty siadam ja i to robię :D :D ).
Jeśli będziesz potrzebował helpa, a nie będę zaglądał na forum (bo często brakuje mi na to czasu) to zerknij na emaila z mojej strony i pisz ;)
Avatar użytkownika
 
Posty: 329
Dołączył(a): 2009 lip 07, Wt 18:33
Lokalizacja: Lubelskie
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: KOSZYK - ulica / dom/ lokal

przez darewit » 2016 lis 10, Cz 18:40

areczek może jeszcze jesteś na forum ... Uprzejmie donoszę, że jak wcześniej zadziałało , tym razem, Ulica nie chce się zmienić :( nie rozciągnęła się ).

A to dziwne ...
 
Autor tematu
Posty: 47
Dołączył(a): 2011 lut 04, Pt 10:47
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości
cron