Zakup aktualizacji KQS - ku przestrodze!

Wszystko na temat instalacji oprogramowania KQS.store oraz aktualizacji skryptu do najnowszej wersji. Dowiesz się także co nowego pojawiło się w sklepie KQS oraz znajdziesz pełną listę zmian które weszły w nowej wersji.

Zakup aktualizacji KQS - ku przestrodze!

przez twoch » 2015 sty 09, Pt 21:10

Podzielę się swoim doświadczeniem odnośnie zakupu aktualizacji sklepu KQS do najnowszej wersji i podejścia do swoich klientów, jak domniemam AUTORA oprogramowania sklepu. Ku przestrodze!

Ominę ocenę wybiegu autora, który z nienacka oświadczył, że umowa jest nieważna i nagle zarządał od nas pieniędzy za aktualizację oprogramowania. Kij w oko!

30-12-2014 nabyłem i opłaciłem aktualizację sklepu do najnowszej wersji. Oczekiwałem w miarę szybkiej reakcji i przesłania odpowiedniej poprawki. Dnia 31-12-2014 dowiedziałem się, że wykupiłem usługę aktualizacji a nie aktualizację i w związku z powyższym, jeżeli chcę dostać poprawkę w pliku, muszę ją, ot co, kupić! Poprosiłem więc w/w, by na swojej stronie określił co się kupuje, gdyż wprowadza kupujących w błąd. Przesłałem także dane dostępowe do serwera. Na kolejną odpowiedź czekałem do dnia 02-01-2015, w której w/w poprosił o wyjaśnienie, co wg mnie jest niezrozumiałe w opisie kupowanych aktualizacji. Prośbę spełniłem, pytający się nie ustosunkował. Tego dnia otrzymałem także emaile z informacją, że w/w nie umie nadpisać niektórych plików via ftp. Poprosiłem więc o utworzenie katalogu ze strukturą plików, których w/w nie umie nadpisać. Po przesłaniu nadpiszę problematyczne pliki a w/w dokończy aktualizację. Odpowiedzi nie doczekałem się przez następnych 6 dni, chociaż FV przyszła na email jeszcze tego samego dnia. Przypominam, że sklep nie działa a pieniądze ze sprzedaży uciekają. Dopiero wezwanie w/w z dnia 08-01-2015 do wywiązania się z umowy i należytego wykonania zamówionej i opłaconej usługi zaowocowało odpowiedzią. W odpowiedzi otrzymałem informację, że w/w nie otrzymał danych dostępowych do serwera, a poza tym nie będzie ze mną rozmawiał (znaczy się, dyskutował) i nie ma zamiaru na mnie tracić więcej swojego czasu (to są autentyczne słowa w/w). Stwierdził też, że dokona jeszcze jednej, ostatniej, próby aktualizacji plików. Jeżeli dostanie jakiś błąd, więcej już palcem nie kiwnie. Jak się mogłem domyślić, za chwilę otrzymałem mail, że w/w nadal nie umie nadpisać plików i dla niego sprawa jest zakończona, ŻEGNAM!

Podsumowując, w/w nie wykonał usługi, za którą wziął pieniądze. Za to sprzedał mi swoją butę, arogancję i bezczelność, ignorując całkowicie propozycję pomocy z mojej strony, celem szybkiego rozwiązania problemu. Sklep nadal nie działa a w/w nie zamierza w tej materii nic robić - przestał odpowiadać na emaile. O nie podaniu numeru telefonu na moją prośbę nie wspomnę. Ponieważ czuję się oszukany przez w/w, sprawy tej nie pozostawię bez echa - gwarantuję to w/w.

Mając na uwadze powyższe proszę o kontakt osoby, które posiadają pliki aktualizacji sklepu do najnowszej wersji, bym mógł w końcu uruchomić mój sklep.


--
Pozdrawia XavieR
 
Autor tematu
Posty: 4
Dołączył(a): 2012 maja 15, Wt 22:19
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Zakup aktualizacji KQS - ku przestrodze!

przez Forest » 2015 lut 02, Pn 18:39

Witam!

Wie Pan co w okresie noworocznym to raczej ciężko o dobry kontakt z jakąkolwiek firmą. Czas oczekiwania na zamówienie i też raczej w normie, na miejscu twórcy KQS też zachowałbym się w ten sposób gdybym trafił na tak pretensjonalnego klienta, w dodatku nie ma Pan wykupionej pomocy technicznej. Czy ma Pan pewność że błędy wzięły się z winy właściciela KQS. Forum nie jest do tego aby wylewać swoje żale, tylko pomagać sobie na wzajem w trudnych sprawach związanych z obsługą sklepu.
Rynek jest otwarty i ma Pan do wyboru inne płatne platformy w których abonament wynosi nie rzadko ponad 100 zł za miesiąc, wtedy wszystko będzie działać idealnie.
 
Posty: 84
Dołączył(a): 2008 lis 06, Cz 20:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Zakup aktualizacji KQS - ku przestrodze!

przez redvan » 2015 lut 04, Śr 23:27

Forest napisał(a):
Rynek jest otwarty i ma Pan do wyboru inne płatne platformy w których abonament wynosi nie rzadko ponad 100 zł za miesiąc, wtedy wszystko będzie działać idealnie.


dodam tylko, że nie wszystko działa idealnie w tych abonamentach - ciężko mi teraz przytoczyć konkretny przykład bo od klientów nasłuchałem się takich opowieści, że nie dziwię się ich decyzji przejścia na oprogramowanie KQS.

Co jeszcze - nawet dedykowane oprogramowania warte po 10-30 tyś netto mają sporo problemów jeśli chodzi o support czy ew. poprawki.
Avatar użytkownika
Moderator Witryny
 
Posty: 1728
Dołączył(a): 2008 maja 02, Pt 09:19
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Zakup aktualizacji KQS - ku przestrodze!

przez Forest » 2015 lut 05, Cz 12:31

Panie Redvan pewnie tak, ma Pan w tym wszystkim dużo więcej doświadczenia, ze względu na codzienną styczność. Ja też przerabiałem kilka innych systemów, więc nie potrafię być bierny w przypadku tak mało wnoszących wnoszących wiadomości.
 
Posty: 84
Dołączył(a): 2008 lis 06, Cz 20:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Zakup aktualizacji KQS - ku przestrodze!

przez sebp » 2015 lut 11, Śr 10:35

Uważam, że to co napisał XavieR jest jedną z ciekawszych wypowiedzi na tym forum.
Zawiera informacje usługach i czego się można po nich spodziewać.
Bardzo ciekaw jestem dalszego rozwoju sytuacji. Proszę pisać.
Avatar użytkownika
 
Posty: 141
Dołączył(a): 2012 wrz 19, Śr 21:49
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Zakup aktualizacji KQS - ku przestrodze!

przez marpit » 2015 lut 11, Śr 13:24

Ale czy wiadomo co zostało kupione? Usługa wykonania aktualizacji czy aktualizacja do nowej wersji czyli pliki?
Moderator Witryny
 
Posty: 1698
Dołączył(a): 2008 maja 05, Pn 16:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy


Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
cron