Złe wymiary miniatury przy dodawaniu produktu

Błędy w oprogramowaniu KQS.store. Autor oprogramowania będzie zapoznawał się ze zgłoszonymi w tym dziale błędami i w przypadku ich potwierdzenia, w miarę swoich możliwości będzie reagował na nie.

W temacie ze zgłaszanym błędem, proszę zaznaczyć której wersji programu on dotyczy. W przypadku, gdyby błąd dotyczył nie ostatniej wersji programu, proszę wcześniej sprawdzić, czy błąd nie został już poprawiony w aktualnej wersji oprogramowania

Złe wymiary miniatury przy dodawaniu produktu

przez pbas » 2010 gru 28, Wt 19:01

Nie wiem co nagle odwaliło oprogramowaniu (a może nie jest to problem KQS.store?), ale nagle "przestało mnie słuchać" odnośnie wymiarów miniatur podczas dodawania produktu :/

Sprawa wygląda tak:

Sklep: Odnośnik widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników - Zarejestruj się
Wielkość miniatur mam ustawioną na: szerokość 230px, wysokość 163px.
Dodając produkt ze zdjęciem, aktualizując zdjęcie, robiąc z nim cokolwiek, miniatura tworzy się w rozmiarze 100px wysokość i 141px szerokość. Zmieniając wymiary miniatur (choćby o 1 px) i ponownie wprowadzając te, które chcę mieć (230x163), program generuje nowe miniatury i... już dobre.

Przykład:
Odnośnik widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników - Zarejestruj się

Widać, że produkt FT06 ma mniejsze wymiary :/

Macie może pomysł na to, co powoduje takie "cusik"? Można dostać wścieku macicy... Jeszcze kilka tygodni temu, gdy dodawałem ostatni produkt, wszystko było OK. Dzisiaj zacząłem uzupełniać asortyment i taka "kupa". Nic nie zmieniałem w hostingu, oprogramowaniu itd...
Avatar użytkownika
Moderator Witryny
 
Autor tematu
Posty: 1154
Dołączył(a): 2008 kwi 29, Wt 10:46
Lokalizacja: Chorzów
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Złe wymiary miniatury przy dodawaniu produktu

przez redvan » 2010 gru 29, Śr 11:33

a sprawdz jakie masz CHMOD na tym wlasnie zdjeciu albo katalogu "k" - zmien je na 777 bo z tego co widze wszystkie miniaturki w katalogu "k" sie nie przerobily
Avatar użytkownika
Moderator Witryny
 
Posty: 1728
Dołączył(a): 2008 maja 02, Pt 09:19
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Złe wymiary miniatury przy dodawaniu produktu

przez pbas » 2010 gru 29, Śr 12:38

Zmieniłem uprawnienia na 777 dla całego katalogu /galerie wraz z wszystkimi podkatalogami i plikami - niestety nie pomogło. Nadal dodawanie nowego zdjęcia powoduje generowanie miniatury o wymiarach innych niż zdefiniowane :/

Najciekawsze jest to, że zmiana w PA rozmiaru miniatur powoduje wygenerowanie ich w ustalonych wymiarach, a podczas dodawania produktu już nie - to sugeruje, że nie jest to kwestia uprawnień.
Avatar użytkownika
Moderator Witryny
 
Autor tematu
Posty: 1154
Dołączył(a): 2008 kwi 29, Wt 10:46
Lokalizacja: Chorzów
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Złe wymiary miniatury przy dodawaniu produktu

przez redvan » 2010 gru 29, Śr 13:27

moze jeszcze posprawdzaj CHMODy katalogow tych ktore w instrukcji sa opisane jako do zmiany na 777. Moze tez admin/tmp czy jakos tak....nie pamietam...zerknij w instrukcje
Avatar użytkownika
Moderator Witryny
 
Posty: 1728
Dołączył(a): 2008 maja 02, Pt 09:19
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Złe wymiary miniatury przy dodawaniu produktu

przez pbas » 2010 gru 29, Śr 14:44

niestety - to nie to :/

Wszystkie uprawnienia sprawdziłem - być może pomoże ponowne wykonanie aktualizacji, lecz zapodziałem gdzieś instalkę :/ (używam ostatniej wersji 1.32)
Avatar użytkownika
Moderator Witryny
 
Autor tematu
Posty: 1154
Dołączył(a): 2008 kwi 29, Wt 10:46
Lokalizacja: Chorzów
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Złe wymiary miniatury przy dodawaniu produktu

przez marpit » 2010 gru 29, Śr 16:08

Wisze ze dalej można ją pobrać.
Moderator Witryny
 
Posty: 1698
Dołączył(a): 2008 maja 05, Pn 16:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Złe wymiary miniatury przy dodawaniu produktu

przez pbas » 2010 gru 29, Śr 19:11

OK - odnalazłem instalkę 1.32 - po ponownym wykonaniu aktualizacji, problem ustąpił.
Avatar użytkownika
Moderator Witryny
 
Autor tematu
Posty: 1154
Dołączył(a): 2008 kwi 29, Wt 10:46
Lokalizacja: Chorzów
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Złe wymiary miniatury przy dodawaniu produktu

przez rekin » 2013 mar 04, Pn 12:51

Witam serdecznie , mam podobny problem z miniaturami , mianowicie po wprowadzeniu zmiany w Konfiguracja -> Miniatury , jakiegokolwiek rozmiaru bym nie ustawił mam problem załączony na obrazku , CHMOD wydaje mi się że wszędzie gdzie potrzeba ustawiłem na 777 :(

Odnośnik widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników - Zarejestruj się
 
Posty: 12
Dołączył(a): 2011 kwi 26, Wt 20:09
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości
cron