mailling/newsletter

Wszystko na temat konfiguracji sklepu internetowego opartego o skrypt KQS.store

mailling/newsletter

przez aress86 » 2011 lis 24, Cz 00:03

Witam

Jestem w trakcie przygotowania akcji maillingowej. Bazę adresów stworzyłem sam i zaimportowałem do skryptu. W myśl prawa pierwszy mail pójdzie z treścią prośba o zgodę na przesłanie oferty. I teraz robie dwa przyciski tak i nie. Teraz pojawia się mój problem jak powinien wyglądać link wypisujący danego klienta z listy dla opcji nie?
 
Autor tematu
Posty: 25
Dołączył(a): 2010 cze 29, Wt 13:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: mailling/newsletter

przez tofif » 2011 lis 24, Cz 08:08

Kod: Odnośnik widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników - Zarejestruj się
W myśl prawa pierwszy mail pójdzie z treścią prośba o zgodę na przesłanie oferty


No ale baze masz ze sklepu klientow ktorzy sie zarejestrowali ? jak tak to ci to nie potrzebne
Avatar użytkownika
 
Posty: 1279
Dołączył(a): 2008 kwi 28, Pn 23:03
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: mailling/newsletter

przez aress86 » 2011 lis 25, Pt 22:54

baza jest z importu :) maile pochodzą z ogólno dostępnych źródeł między innymi BIP jeśli chodzi o instytucje i placówki ośw-kul bazę klientów detalicznych właśnie tworze. W poniedziałek rusza konkurs którego warunkiem jest podanie maila w którym jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych. Bazę wolę sam tworzyć ponieważ zależy mi na wartościowych klientach.

A link do wypisania jest mi potrzebny do tego żebym nie musiał tego ręcznie robić jak ktoś w zapytaniu o przesłanie oferty się na nią nie zgodzi

Swoją drogą zapraszam do zakupów każdy zakup premiowany jest uczestnictwem w konkursie :)
 
Autor tematu
Posty: 25
Dołączył(a): 2010 cze 29, Wt 13:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: mailling/newsletter

przez qbeczek » 2011 lis 25, Pt 23:00

skorzystaj z popularnych narzędzi typu implebot, fump, getresponce, freshmail itd itp
newstletter w kqs jest ... dość ubogi - nie posiada możliwości nawet presonalizacji - dlatego nie używaj go jako podstawowego systemu
Avatar użytkownika
 
Posty: 311
Dołączył(a): 2008 lis 06, Cz 14:54
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: mailling/newsletter

przez KrzysztofSzmelter » 2011 lis 30, Śr 18:20

qbeczek napisał(a):skorzystaj z popularnych narzędzi typu implebot, fump, getresponce, freshmail itd itp
newstletter w kqs jest ... dość ubogi - nie posiada możliwości nawet presonalizacji - dlatego nie używaj go jako podstawowego systemu

Dobre :)
 
Posty: 111
Dołączył(a): 2009 sty 12, Pn 11:48
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: mailling/newsletter

przez tofif » 2011 lis 30, Śr 22:14

a co to jest presonalizacjia lol ? :)
Avatar użytkownika
 
Posty: 1279
Dołączył(a): 2008 kwi 28, Pn 23:03
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: mailling/newsletter

przez seopol » 2011 gru 22, Cz 12:10

personalizacja to np. wstawienie imienia klienta w mailu. Lub tez innych danych ktore posiadamy w bazie.

Systemy zewnetrzne rowniez maja mozliwosc mierzenia klikalnosci w linki w mailach. Mozemy latwo sprawdzic czy nasze maile sa klikane i w jakim procencie.
Jest to istotne bo mozemy puscic kilka roznych wersji mailingu i sprawdzic co jest bardziej skuteczne. Mozna nawet za pomoca google analitycs precyzyjnie sprawdzic na jaka kwote sprzedalismy dzieki wyslanym mailom, ile mielismy zamowien itp itd. Systemy zewnetrzne maja tez autorespondery (gotowe kolejki wiadomosci dla naszych klientow czy tez potencjalnych klientow). Tego typu kolejki wiadomosci odpowiadaja klientom na ich najczestsze pytania itp itd.
Mozecie zobaczyc jak to jest u mnie np. na Odnośnik widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników - Zarejestruj się . Ja tych maili nie wysylam, to wysyla automat co kilka dni do moich potencjalnych klientow. Musialem tylko ta kolejke maili przygotowac.

E-mail marketing generuje mi ok 20-30% wszystkich zamowien w sklepie.
Avatar użytkownika
 
Posty: 95
Dołączył(a): 2008 maja 08, Cz 14:55
Lokalizacja: Białystok
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: mailling/newsletter

przez qbeczek » 2011 gru 22, Cz 21:42

@Krzysztof Szmelter

czekam cały czas na rozwój modułu newslettera - choćby o 1-2 funkcjonalności wspomniane wyżej - pozwoliłoby to na zwiększenie moich obrotów (pewnie nie tylko moich) :)

@all
im lepiej zrobiony email sprzedażowy tym mniej podobny do automatu - dzięki paru prostym a skutecznym sztuczkom klient, który otrzymuje takiego maila ma poczucie, że właściciel sklepu napisał do niego osobiście nie dostał kolejny szablonowy masowy newsletter

który email wg was jest przyjemniejszy w odbiorze ?

"Panie Marcinie,
Ostatni raz gościł Pan u nas 12 grudnia - proszę sprawdzić ile nowych produktów pojawiło się w mojej ofercie !
Wśród książek, które Pan oglądał pojawiły się nowe pozycji takie jak : ...."

czy

"Szanowni Państwo,
W naszym sklepie pojawiły się kolejne nowości - zapraszamy."

klient musi być dopieszczony przez sklep - dziś gdy konkurencja jest ogromna - lekceważenie pewnych kanałów sprzedaży pozwala przejąć je waszej konkurencji
tutaj nie ma sentymentów tylko biznes ;)
profesjonalne podejście to nie tylko atrakcyjna szata graficzna - to też odpowiednia obsługa klienta, która nie kończy się wysłaniem paczki (chyba, że nie chcecie aby klient do was wrócił) ;)
Avatar użytkownika
 
Posty: 311
Dołączył(a): 2008 lis 06, Cz 14:54
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: mailling/newsletter

przez KrzysztofSzmelter » 2012 sty 05, Cz 13:35

Klienci chyba nie są aż tak naiwni.

Pan Marcin pewnie z automatu kliknie na ikonkę "usuń" jak zobaczy kolejny email z "nowościami". Kto co tydzień kupuje biżuterię?
 
Posty: 111
Dołączył(a): 2009 sty 12, Pn 11:48
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości
cron