GENEROWANIE RUCHU na stronie.

Marketing wirusowy, social marketing, blogowanie, wymiana kodów i bonów rabatowych, sprzedaż powiązana Cross Selling, Up Selling, google analytics i inne statystyki, bazy adresowe i newsletter

GENEROWANIE RUCHU na stronie.

przez kinomaniak » 2010 paź 15, Pt 01:01

Witam wszystkich zainteresowanych zwiększeniem ruchu na własnych stronach sklepowych.
Zauważyłem ostatnio dziwną rzecz. Zacząłem generować ruch na swoich stronach sklepowych za pomocą specjalnego
oprogramowania.Nie chodzi tutaj o "klikanie"reklam itd, tylko o realne odsłony. Wygenerowałem może z 18.000 odsłon
i stała się rzecz dziwna- jak do tej pory roboty z google,jahoo i jeszcze kilka innych odwiedzały moje strony tak z raz może dwa razy dzienne , tak teraz
praktycznie kilka robotów "chodzi" naraz - z krótkimi przerwami.
Nie wiem jeszcze jak ma się to do indeksowania stron bo za mało czasu minęło.
Mam jednak propozycję - poszukuje około 20 do 30 chętnych osób do stworzenia grupy "wzajemnej adoracji" :)

Udostępnię każdemu specjalne oprogramowanie które należy wgrać na serwer.

Potem wystarczy raz dziennie - na , powiedzmy godzinę
włączyć jedno okno w przeglądarce internetowej. Reszta dzieje się sama. Przeglądarka odwiedza wszystkie strony wprogramowane jej
w listę- w tempie 1800 odsłon/h. Nie ważne na jakim serwerze znajduje się odwiedzana strona.Odświeżanie następuje co 2 sekundy i co 2 sekundy jakaś www jest odwiedzana. Jeśli w takiej np. 30 osobowej grupie- każdy da po np. 50 adresów swoich stron które mają być odsłaniane - to w efekcie jest to 1500 zapisanych na listę - i program przerobi to w niecałą godzinę.
Jeśli okienko otworzymy na dłużej - np 3-4 godziny na dobę ( ja siedzę przy kompie i 10 godzin jak trzeba) ------ to każdy uczestnik w grupie ma zaklepane około 6.000 odsłon na dobę - z różnych serwerów. Miesięcznie daje to około 180.000 :D
Taki ruch - wygenerowany w sposób naturalny - nie jakieś tam "fake" musi skutkować indeksowaniem i PR , oraz obniżeniem "aleksy"
Ja mam serwer na nazwa.pl , było by super gdyby serwery były i od innych usługodawców.

Taki ruch wygenerowany bez żadnego wysiłku i to całkiem za darmo, bez roboty (nie licząc włączenia i potem wyłączenie okienka w przeglądarce) jest chyba wart uwagi.

Wszystkich zainteresowanych zapraszam- najważniejsze co trzeba zrobić to listę 50 własnych stron www które mają być odwiedzane ( w notatniku- w formacie txt. ) i przesłać na mój adres armalk_xl@wp.pl
 
Autor tematu
Posty: 7
Dołączył(a): 2010 lip 05, Pn 00:14
Lokalizacja: Lubliniec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: GENEROWANIE RUCHU na stronie.

przez redvan » 2010 paź 15, Pt 07:05

A czy nie bardziej wartosciowsze sa ruchy prawdziwych klientow na stronie niz ten "sztuczny tłok". Bo przeciesz taki generowany ruch nie zlozy u ciebie zamowienia ;) Moim zdaniem mozna isc na jakosc lub na ilosc. Co z tego ze wygeneruje 180tys odwiedzin jak i tak srednio bedzie 1 zamowienie dziennie (czyli tyle samo co przykladowo dla 1000 prawdziwych odslon ).
Lepszym srodkiem jest zrobienie 180tys prawdziwych odwiedzin i miec 180 zamowien dzienne ;)
No i teraz kalkulator w reke i liczymy jaka srednia marza jest na produktach, mnozymy razy 180 zamowien i wychodzi Nam zarobek sklepu. Teraz kazdy wie ile z tego zarobku moze oddac firmie pozycjonujacej strone ktora mu da prawdziwe 180tys odwiedzin.
Avatar użytkownika
Moderator Witryny
 
Posty: 1728
Dołączył(a): 2008 maja 02, Pt 09:19
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: GENEROWANIE RUCHU na stronie.

przez Mariusz » 2010 paź 15, Pt 20:32

Trochę to mocno przekombinowane i nie tędy droga.
Jak zaczniesz płacić za przekroczony transfer, to się zaczniesz zastanawiać jak wygonić większość robotów.
Jak wpuściłeś chinole, to się od nich długo nie opędzisz :)
Przydatność takiego zabiegu w stosunku do sklepu - ZEROWA.

Takie cóś się używa na innych stronach w innych celach.

Pozdrawiam,
Mariusz
Avatar użytkownika
Moderator Witryny
 
Posty: 568
Dołączył(a): 2008 lip 30, Śr 20:22
Lokalizacja: Olsztyn
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: GENEROWANIE RUCHU na stronie.

przez kinomaniak » 2010 paź 15, Pt 20:37

redvan napisał(a):A czy nie bardziej wartosciowsze sa ruchy prawdziwych klientow na stronie niz ten "sztuczny tłok". Bo przeciesz taki generowany ruch nie zlozy u ciebie zamowienia ;) Moim zdaniem mozna isc na jakosc lub na ilosc. Co z tego ze wygeneruje 180tys odwiedzin jak i tak srednio bedzie 1 zamowienie dziennie (czyli tyle samo co przykladowo dla 1000 prawdziwych odslon ).
Lepszym srodkiem jest zrobienie 180tys prawdziwych odwiedzin i miec 180 zamowien dzienne ;)
No i teraz kalkulator w reke i liczymy jaka srednia marza jest na produktach, mnozymy razy 180 zamowien i wychodzi Nam zarobek sklepu. Teraz kazdy wie ile z tego zarobku moze oddac firmie pozycjonujacej strone ktora mu da prawdziwe 180tys odwiedzin.


Osobiście nie lubię nikomu płacić- również firmom pozycjonującym, których nawiasem mówiąc jedną z metod działania pozycjonującego jest właśnie generowanie ruchu na stronie którą mają pozycjonować. Dodam ze jedna ze skuteczniejszych metod- i szybszych niż linkowanie. Za to biorą pieniądze - i to naprawdę niemałe.
Miałem kiedyś propozycję- zaraz po uruchomieniu nowej strony. Firma ze śląska - chciała 3.500 zł za wypozycjonowanie nowej strony PR-0 do pierwszej dziesiątki w googlach - w czasie 6 m-cy . Podziękowałem bardzo uprzejmie i zabrałem sie sam z pozycjonowanie. Po 4 miesiącach miałem PR-1 i stałą 4 pozycje w googlach - za darmo. Ale wtedy nie miałem jeszcze oprogramowania do generowania ruchu - którym dysponuję teraz.
Robot indeksujący nie wie czy odsłona jest przeprowadzona przez człowieka który widzi stronę czy przez automat - ( ale nie robota - bo każda odsłona jest realna). Jeśli na jakiejś stronie zarejestrowany jest zwiększony ruch - powoduje to zwiększenia zainteresowania robotów indeksujących które częściej pobierają dane z tej strony - to z kolei przekłada się na zwiększoną liczbę zaindeksowanych stron - to z kolei przekłada się na zwiększenie PR - to z kolei skutkuje zwiększeniem ilości realnych odwiedzin bo jesteś na pierwszych miejscach w wyszukiwarkach. W skrócie - moja propozycja związana jest ściśle z pozycjonowaniem - większy ruch = większe zainteresowanie = wyższa pozycja w wyszukiwarkach - i to za darmo .

Zresztą wiesz o tym równie dobrze jak ja a może z racji profesji – nawet lepiej niż ja.
Osobiście uważam że jeśli : chcesz mieć coś zrobione dobrze – to zrób to sam.
 
Autor tematu
Posty: 7
Dołączył(a): 2010 lip 05, Pn 00:14
Lokalizacja: Lubliniec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: GENEROWANIE RUCHU na stronie.

przez Mariusz » 2010 paź 15, Pt 20:47

Oj musisz jeszcze sporo poczytać i pouczyć się na temat pozycjonowania :)
Twój tok myślenia jest błędny.

Pozdrawiam,
Mariusz
Avatar użytkownika
Moderator Witryny
 
Posty: 568
Dołączył(a): 2008 lip 30, Śr 20:22
Lokalizacja: Olsztyn
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: GENEROWANIE RUCHU na stronie.

przez kinomaniak » 2010 paź 15, Pt 20:55

Mariusz napisał(a):Trochę to mocno przekombinowane i nie tędy droga.
Jak zaczniesz płacić za przekroczony transfer, to się zaczniesz zastanawiać jak wygonić większość robotów.
Jak wpuściłeś chinole, to się od nich długo nie opędzisz :)
Przydatność takiego zabiegu w stosunku do sklepu - ZEROWA.

Takie cóś się używa na innych stronach w innych celach.

Pozdrawiam,
Mariusz


- Nie widzę tutaj żadnego przekombinowania. Sprawa jest niezwykle prosta .
- Jakim cudem przy np. 4 godzinach dziennie mogę przekroczyć transfer – nie ma takiej możliwości. Sprawdziłem osobiście.
- Każdego robota „imiennie” można zablokować. Można zezwolić na „grzebanie” tylko ściśle określonym robotom.
- Nie rozumiem dlaczego w stosunku do sklepu przydatność takiego zabiegu jest „zerowa” – chętnie poznam kontrargumenty.
- Bardzo chętnie dowiem się też czegoś na temat „innych stron” i „innego wykorzystania” – tutaj pobudziłeś moją ciekawość na maxa. :?:
Człowiek uczy się przecież przez całe życie a i tak na koniec okazuje się że to za mało.

Pozdrawiam
Arkadiusz
 
Autor tematu
Posty: 7
Dołączył(a): 2010 lip 05, Pn 00:14
Lokalizacja: Lubliniec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: GENEROWANIE RUCHU na stronie.

przez Mariusz » 2010 paź 15, Pt 21:32

kinomaniak napisał(a):- Jakim cudem przy np. 4 godzinach dziennie mogę przekroczyć transfer – nie ma takiej możliwości.

To nie Ty przekroczysz transfer a zjedzą go boty, które odwiedzają stronę, no chyba że po 4 godzinach robisz wszystkim szlaban.
Zakładam, że nie masz miliona podstron. Robot G, poradzi sobie z nimi odwiedzając Twój sklep nawet raz w tygodniu i wszystkie zaindeksuje.

kinomaniak napisał(a):Jeśli na jakiejś stronie zarejestrowany jest zwiększony ruch - powoduje to zwiększenia zainteresowania robotów indeksujących które częściej pobierają dane z tej strony - to z kolei przekłada się na zwiększoną liczbę zaindeksowanych stron

Tak, ale tylko na początku.
Po zaindeksowaniu podstron, co w przypadku większości stron można zrobić w kilka dni, roboty łażą "na sucho".

kinomaniak napisał(a): - to z kolei przekłada się na zwiększenie PR - to z kolei skutkuje zwiększeniem ilości realnych odwiedzin bo jesteś na pierwszych miejscach w wyszukiwarkach.

Zwiększenie ilości odwiedzin robotów nie zwiększa PR.
Większy PR nie jest gwarancją wyższych pozycji w wyszukiwarkach a w zasadzie wyszukiwarce.
Można mieć TOP1 z PR=0 a także być na 3 stronie wyników z PR=5.

kinomaniak napisał(a):- Bardzo chętnie dowiem się też czegoś na temat „innych stron” i „innego wykorzystania” – tutaj pobudziłeś moją ciekawość na maxa. :?:

To częściowo ciemna strona mocy :) Nie będę pisał bo to nieetyczne :) , ale dam mały przykład - nabijanie statystyk celem sprzedaży np. miejsca reklamowego.
Dlatego między innymi gonię każdą firmę zaczynającą rozmowy od tego ile mają mln unikalnych odwiedzin i jacy dzięki temu są mocni. Zadaję wtedy pytanie, gdzie jesteście w G na interesujące mnie główne i pokrewne słowa kluczowe. Kontakt się wtedy dziwnie urywa :)

W Google nie ma nic skuteczniejszego niż linkowanie i przyjmij to za pewnik.
Algorytm wyszukiwarki nie jest taki prosty, aby go oszukać jakimś skryptem i przez proste klikanie zdobywać czołowe pozycje.

Dobrze, że próbujesz i chcesz się uczyć i samodzielnie pozycjonować. Nie jest to wiedza magiczna i tajemna. Wymaga czasu, cierpliwości, zdrowego rozsądku i kasy :)

Pozdrawiam,
Mariusz
Avatar użytkownika
Moderator Witryny
 
Posty: 568
Dołączył(a): 2008 lip 30, Śr 20:22
Lokalizacja: Olsztyn
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: GENEROWANIE RUCHU na stronie.

przez areczek » 2010 paź 25, Pn 14:33

Oh My God ... takich kabaretów to ja dawno nie czytałem ... dobrze że to tylko imiennik mój ... nazwisko mam nadzieję inne :D

Zanim zaczniesz pisać takie "peirdóółki" pomyśl! Piszesz:
... jedną z metod działania pozycjonującego jest właśnie generowanie ruchu na stronie którą mają pozycjonować. Dodam ze jedna ze skuteczniejszych metod- i szybszych niż linkowanie...

Po trzy kroć BZDURA!
Generowanie ruchu na stronie ma się nijak do pozycji strony w google - żaden robot nie jest w stanie przeczytać (bo nie ma skąd) ile masz wejść na stronę! To wysoka pozycja nabija ruch a nie odwrotnie ... podszedłeś do tego .. "od dupy strony" :roll:
Mylisz wiele rzeczy ...
... zacząłem generować ruch na swoich stronach sklepowych za pomocą specjalnego
oprogramowania ...
, a chodzi ci chyba o program pingujący który ma na celu przyśpieszyć indeksację podstron serwisu/sklepu w wyszukiwarkach - zapoznaj się ze sposobem działania tego programu ... i z pewnością zauważysz, że nadużywanie pingowania może wpłynąć bardzo negatywnie na pojawianie się bota google - na początku jest pięknie ale jak tak popooszczasz non stop progsa to G. zauważy że jest zbyt wiele zgłoszeń nowej treści, a tak naprawdę googleBot tej treści nie znajduje (nowej).

Po 4 miesiącach miałem PR-1 i stałą 4 pozycje w googlach - za darmo
pytanie zasadnicze ... jakie to hasło ... bo może cieszysz się ze "sprzedaż choinek elbląg" :ugeek:

Zauważyłem, że nie rozróżniasz ruchu na stronie na dobry i gówniany ... ten dobry ruch to potencjalni klienci np.: z google z innych zaprzyjaźnionych stron itp ... gówniany (czyli ten który generujesz tym programem) to same spamBoty które w 80% szukają adresów email żeby wrzucić do listy mailingowej spamera ;)

Osobiście ... życzę powodzenia w generowaniu ruchu w sklepie ... ja tam się może i nie znam ale posiadacze sklepów bardziej patrzą na konwersję ... lepiej mieć 100 wejść i zrobionych 20 zamówień niż 10000 wejść, wyjarane połowe transferu i dwa zamówienia. Ale jak wcześniej pisałem ja sie nie znam ... pewnie w sklepach chodzi o ilość odwiedzin a nie o ilość zrealizowanych zamówień :D ... i należy pamiętać, że ruch na stronie nie generuje pozycji google to linki przychodzące (anchor teksty, ilość i ich jakość) decydują o tym gdzie w G. jest domena. Mając wysoką pozycję w Google na dobre hasła kluczowe mamy szansę na dużo dobrego ruchu na stronie ;)

Pozdrawiam
... areczek ... :geek:
Avatar użytkownika
 
Posty: 329
Dołączył(a): 2009 lip 07, Wt 18:33
Lokalizacja: Lubelskie
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy


Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości
cron