kurier Siódemka - polecam!

Obsługa paczek, listy przewozowe, informacje, opinie i uwagi o firmach kurierskich, którymi wysyłacie towary zakupione w Waszych sklepach.
DHL, DPD, Siódemka, GLS, FedEx, UPS, KEX, TNT, Inpost, Poczta Polska.

Re: kurier Siódemka - polecam!

przez redvan » 2010 paź 21, Cz 14:42

junki napisał(a):a wysyła ktoś DPD ? jak u nich z ilością deklarowanych paczek ?


DPD mi przedstawilo oferte podobna do siodemki .
DPD nie ma deklaracji paczek, tzn deklarujesz ale przedstawiciel powiedzial ze to tylko deklaracja i liczone jest w skali roku. Czyli raz wysylasz 10 paczek/miesiac a raz 100 paczek na miesiac...raz do roku usredniaja i mozesz starac sie o lepsze ceny ( lub wogole sien ie starac bo wyslane jest mniej niz w deklaracji )
Avatar użytkownika
Moderator Witryny
 
Posty: 1728
Dołączył(a): 2008 maja 02, Pt 09:19
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: kurier Siódemka - polecam!

przez junki » 2010 paź 21, Cz 15:03

ok dzięki za info
Avatar użytkownika
 
Posty: 1288
Dołączył(a): 2008 kwi 08, Wt 15:13
Lokalizacja: Olkusz
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: kurier Siódemka - polecam!

przez marpit » 2010 paź 25, Pn 14:47

No to doradźcie czy warto przetestować siódemkę? Piszecie o reklamacjach czy telefonach, ze to problem. Ja do tej pory nigdy z tego nie korzystałem. W GLS mam opiekuna do którego pisze maile jak coś potrzebujemy a reklamacji tupu uszkodzeń nie miałem więc myślę że w przypadku ich pojawienia się wszędzie będą problemy gdyż chcemy od nich kasę.
Moderator Witryny
 
Posty: 1698
Dołączył(a): 2008 maja 05, Pn 16:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: kurier Siódemka - polecam!

przez tofif » 2010 paź 25, Pn 19:14

Do mnie dzwonia osobiscie jak jest zly adres czy cos wtym stylu i prosza o ustalenie, przed zwrotem czaki jesli ustale to jest wszysko doreczone, reklamacji nie mialem, 1 tylko ze walizka od sztuccy byla uszkodzona ale kobita nie spsiala protokolu, zauwazylem jedna zecz, nie wysylam np. szklanej wagi lazienkowa czy tez sztuccy w walizce lub innego towaru w dodatkowych pudelkach, po prostu pakuje tylko w przezroczysta folie, wtedy widac na opakowaniu zdjecie co tam jest, dodatkowo zawsze naklejki "uwaga szklo" od tej pory zadna paczka nie zostal zniszczona, chyba mamy jeszcze normalnych kurierow co nie rzucają paczej bule jak i byle gdzie , widza co to jest po prostu i wszystko jest ok.
Avatar użytkownika
 
Posty: 1279
Dołączył(a): 2008 kwi 28, Pn 23:03
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: kurier Siódemka - polecam!

przez marpit » 2010 lis 05, Pt 15:20

Od listopada wysyłam siódemką. Jak na razie wszystko dochodzi na drugi dzień (1 awizo), więcej na razie nie mogę powiedzieć.

Z handlowcem można wiele ustalić przed podpisaniem umowy, nawet limity dł zostały zdjęte. Dostałem drukarkę co może być plusem.

Minusy:
- fatalny system zarządzania paczkami (po prostu rodem z PRL) nie będą się rozpisywał bo wszystko: wygląd i funkcjonalność to dla kogoś kto nadaje max 3 paczki dziennie
- kurier przyjeżdża troszkę za wcześnie
Moderator Witryny
 
Posty: 1698
Dołączył(a): 2008 maja 05, Pn 16:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: kurier Siódemka - polecam!

przez radek170777 » 2010 lis 05, Pt 21:52

Nie chce mi się rozpisywać na temat terminowości dostawy paczek przez tą "firmę" bo to długo by zajęło...

Napiszę krótko, 2 hurtownie w których się zaopatruję zrezygnowały z ich usług na rzecz DPD i GLS, w kolejnej zawsze proszę o wysyłkę DHL-em.

Jeśli tylko mam taki wybór zawsze wybieram wysyłkę DHL-em, u mnie są z paczką w okolicach 9.00.
 
Posty: 717
Dołączył(a): 2008 kwi 24, Cz 13:56
Lokalizacja: www.szadek.net
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: kurier Siódemka - polecam!

przez golumnw » 2010 lis 09, Wt 23:37

mieliśmy przejść do siódemki. tylko pojawiło sie jedno ale. przedstawiciel opowiedział nam przez przypadek że w zeszłym roku w grudniu byl duzy problem. dlatego jednego dnia zbierali paczki a drugiego rozwozili. po pytaniu o to co bedzie w tym roku juz sie nie pojawił. sorry ale czarno widzie.
Avatar użytkownika
 
Posty: 213
Dołączył(a): 2008 maja 15, Cz 20:51
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: kurier Siódemka - polecam!

przez Mariusz » 2010 lis 09, Wt 23:43

Niestety przedstawiciele firm kurierskich mają wiele cech wspólnych z politykami.
Co innego obiecują a co innego robią.
I nikt za to nic im nie może zrobić. A jak nie ma odpowiedzialności to wiadomo ile to jest warte.

M
Avatar użytkownika
Moderator Witryny
 
Posty: 568
Dołączył(a): 2008 lip 30, Śr 20:22
Lokalizacja: Olsztyn
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: kurier Siódemka - polecam!

przez redvan » 2010 lis 10, Śr 08:10

Mariusz napisał(a):Niestety przedstawiciele firm kurierskich mają wiele cech wspólnych z politykami.
Co innego obiecują a co innego robią.
I nikt za to nic im nie może zrobić. A jak nie ma odpowiedzialności to wiadomo ile to jest warte.

M


popieram w 100%.

Firmy z ktorymi wspolpracowalem tez rezygnowali z GLS na rzecz DHL lub DPD. Aktualnie jakosc usług przez Siodemka i GLS jest niska przez co nawet te wieksze firmy rezygnują ( wieksze w sensie wysylek ok kilkunastu ton przesyłek - w ilosci nie umiem tego przeliczyc ) . Czekam na te czasy kiedy bedzie stawialo sie w pierwszej kolejnosci na jakosc a nie na cene ( a przypadku allegro kupujacy stawiaja na cene i pozniej maja problem ze kurier nie przyjechal lub paczka uszkodzona ).
Avatar użytkownika
Moderator Witryny
 
Posty: 1728
Dołączył(a): 2008 maja 02, Pt 09:19
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości
cron