Niezrozumiała wyszukiwarka KQS

Wszystko na temat konfiguracji sklepu internetowego opartego o skrypt KQS.store

Niezrozumiała wyszukiwarka KQS

przez Feniks01 » 2010 maja 12, Śr 11:52

Witam,

Powiedzmy, że posiadam sklep postawiony na KQS. Jest to Odnośnik widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników - Zarejestruj się
Strona zawiera wyszukiwarkę, która stanowi dość ważną część tego sklepu. Są 3 opcje wyszukiwania: Marka, Model, Wersja. Problem w tym, że nie do końca rozumiem jej zasady działania. Albo kodowanie szablonu wywołało błędy, albo wiem o niej bardzo mało.

Wszystkie 3 opcje mają stworzone kategorie. To sklep motoryzacyjny. Do pierwszej opcji: Marka - przypisanych jest kilkanaście kategorii. Jedną z nich jest Audi. Do tego działu przypisane są 2 kolejne kategorie: model A3 8L1 / wersja 1.9TDI. Do tego przypisane są produkty.

1. Jednak... gdy wybieram Markę Audi, wszystkie produkty na stronie głównej znikają. Aby się coś pojawiło muszę wybrać jeszcze Model, a następnie Wersję. Produkty pojawiają się. Te przypisane do kategorii, ale i te, które nie są przypisane do niczego.

a) Czy po wyborze pierwszej opcji Marka (Audi), nie powinny pokazać się wszystkie produkty przypisane do tej kategorii?
b) Jak zrobić, aby po wybraniu wszystkich 3 opcji wyszukiwania wyświetlały się tylko produkty przypisane do tych opcji? Bez produktów wolnych, nie przypisanych do niczego.

2. Co się dzieje, gdy mam na stronie głównej ustawiony limit wyświetlania ilości produktów na 8, a wyszukiwanych produktów jest więcej? Czy limit w tedy nie powinien być zamkniemy, lub nie powinny pokazać się podstrony?
 
Autor tematu
Posty: 3
Dołączył(a): 2010 maja 12, Śr 11:25
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Niezrozumiała wyszukiwarka KQS

przez Seavolv » 2010 maja 12, Śr 12:08

A jak dodajesz produkty do wrzucasz je do najgłębszej kategorii? Tz. czy w Kategoria podstawowa przy dodawaniu produktu zaznaczasz tam najgłębszą kategorię w menu?

Powinieneś mieć tak żę jeden produkt przypisujesz do trzech najgłębszych kategorii w twoim przypadku wybierasz przy dodawaniu produktu
Kategoria podstawowa (wybór obowiązkowy) - kategoria Marka - i najgłębsza kategoria
Kategoria dodatkowa (wybór nieobowiązkowy) - kategoria Model - i najgłębsza kategoria
Kategoria dodatkowa (wybór nieobowiązkowy) - kategoria Wersja - i najgłębsza kategoria
 
Posty: 370
Dołączył(a): 2009 sty 21, Śr 19:34
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Niezrozumiała wyszukiwarka KQS

przez Feniks01 » 2010 maja 12, Śr 15:24

Nie rozumiem. Najgłębsza kategoria? Kategoria dodatkowa?

Mógłbyś jeszcze raz to napisać?
 
Autor tematu
Posty: 3
Dołączył(a): 2010 maja 12, Śr 11:25
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Niezrozumiała wyszukiwarka KQS

przez Feniks01 » 2010 maja 12, Śr 15:26

uwzględniając nazwy, które figurują w panelu admina i wyjaśniając krok po kroku co mam zrobić.
 
Autor tematu
Posty: 3
Dołączył(a): 2010 maja 12, Śr 11:25
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Niezrozumiała wyszukiwarka KQS

przez kulbi » 2010 maja 13, Cz 10:46

właśnie z tym udogodnieniem dla sklepów motoryzacyjnych to jakieś nieporozumienie, ja dałem sobie spokój z tym, najlepiej jakby autor skonsultował się z osobami zajmującymi się tymi rzeczami i wspólnie zaprojektowali wyszukiwarkę części po parametrach samochodu
Avatar użytkownika
 
Posty: 793
Dołączył(a): 2008 kwi 25, Pt 17:14
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Niezrozumiała wyszukiwarka KQS

przez apacz » 2010 maja 27, Cz 19:04

Feniks01 napisał(a):Witam,

Powiedzmy, że posiadam sklep postawiony na KQS. Jest to Odnośnik widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników - Zarejestruj się
Strona zawiera wyszukiwarkę, która stanowi dość ważną część tego sklepu. Są 3 opcje wyszukiwania: Marka, Model, Wersja. Problem w tym, że nie do końca rozumiem jej zasady działania. Albo kodowanie szablonu wywołało błędy, albo wiem o niej bardzo mało.

Wszystkie 3 opcje mają stworzone kategorie. To sklep motoryzacyjny. Do pierwszej opcji: Marka - przypisanych jest kilkanaście kategorii. Jedną z nich jest Audi. Do tego działu przypisane są 2 kolejne kategorie: model A3 8L1 / wersja 1.9TDI. Do tego przypisane są produkty.

1. Jednak... gdy wybieram Markę Audi, wszystkie produkty na stronie głównej znikają. Aby się coś pojawiło muszę wybrać jeszcze Model, a następnie Wersję. Produkty pojawiają się. Te przypisane do kategorii, ale i te, które nie są przypisane do niczego.

a) Czy po wyborze pierwszej opcji Marka (Audi), nie powinny pokazać się wszystkie produkty przypisane do tej kategorii?
b) Jak zrobić, aby po wybraniu wszystkich 3 opcji wyszukiwania wyświetlały się tylko produkty przypisane do tych opcji? Bez produktów wolnych, nie przypisanych do niczego.



Miałem ten sam problem i autor mnie uświadomił że jak coś jest nie przypisane do modelu i marki to jest do wszystkiego - krótko mówiąc będzie pokazywało dobrze jak podepniesz wszystko (aczkolwiek ostatnia poprawka ma opcje pokazywania tylko tego co jest podpięte), wiem że jest to duży problem zważywszy na to że pewno każdy wgrywa bazę z częściami która ma koło np. 3000 pozycji (moja 30 000)
 
Posty: 31
Dołączył(a): 2009 cze 17, Śr 20:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
cron