kurier Siódemka - polecam!

Obsługa paczek, listy przewozowe, informacje, opinie i uwagi o firmach kurierskich, którymi wysyłacie towary zakupione w Waszych sklepach.
DHL, DPD, Siódemka, GLS, FedEx, UPS, KEX, TNT, Inpost, Poczta Polska.

kurier Siódemka - polecam!

przez LesioR » 2009 lis 06, Pt 17:28

Witam!

Ostatnio podpisałem umowę z Siódemką. Muszę przyznać, że wiele się zmieniło od czasu jak jakieś 2 lata temu o siódemce mówiło się baardzo źle.
Wszystko elegancko, kurier przyjedzie nawet o 18 i nie było problemu się dogadać. Przesyłki dochodzą szybciutko.
Ceny są SUPER! Polecam się zainteresować, przygotowują fajne oferty i co najważniejsze: nie wymagają wyrobienia kosmicznej normy! W sumie wyszło mi tak, że jak zrobię 20 paczek miesięcznie to jest ok :)

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
 
Autor tematu
Posty: 21
Dołączył(a): 2009 lip 03, Pt 15:21
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: kurier Siódemka - polecam!

przez Mariusz » 2009 lis 06, Pt 17:55

A jak długo korzystasz z ich usług ?

Pozdrawiam,
Mariusz
Avatar użytkownika
Moderator Witryny
 
Posty: 568
Dołączył(a): 2008 lip 30, Śr 20:22
Lokalizacja: Olsztyn
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: kurier Siódemka - polecam!

przez marpit » 2009 lis 06, Pt 19:52

LesioR napisał(a):Witam!

Ostatnio podpisałem umowę z Siódemką. Muszę przyznać, że wiele się zmieniło od czasu jak jakieś 2 lata temu o siódemce mówiło się baardzo źle.
Wszystko elegancko, kurier przyjedzie nawet o 18 i nie było problemu się dogadać. Przesyłki dochodzą szybciutko.
Ceny są SUPER! Polecam się zainteresować, przygotowują fajne oferty i co najważniejsze: nie wymagają wyrobienia kosmicznej normy! W sumie wyszło mi tak, że jak zrobię 20 paczek miesięcznie to jest ok :)

Pozdrawiam

Ja tez otrzymałem od nich ostatnio ciekawą ofertę, ale nie odpowiadają mi ograniczenia dl paczki do 120 cm a potem dopłata 10 zł netto. Paczka robi się droższa niż u niby gorszej konkurencji.
Moderator Witryny
 
Posty: 1698
Dołączył(a): 2008 maja 05, Pn 16:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: kurier Siódemka - polecam!

przez LesioR » 2009 lis 07, So 16:42

Mariusz napisał(a):A jak długo korzystasz z ich usług ?


Nie długo, dopiero od początku tego miesiąca. Wiem natomiast, że kurierzy się starają bo mają od paczki 2x więcej płacone niż u konkurencji (dane od kurierów).
Ostatnio miałem przypadek nie odebranego pobrania, powód "brak gotówki". Już miałem rozróbę robić kontrahentowi, ale okazało się, że kurier przytrzymał paczkę i po 3 czy 4 dniach dowiózł jeszcze raz (trzeci !!).
Wygodna obsługa programu do druczków - program jest on-line.
Jak powiedziałem, że pasowałby mi import z programu do transakcji, to informatyk dostał ode mnie bazę i ma mi specjalnie zrobić export - fajne podejście do potrzeb klienta.


marpit napisał(a):nie odpowiadają mi ograniczenia dl paczki do 120 cm a potem dopłata 10 zł netto


Nie wiedziałem o takich ograniczeniach, bo w mojej branży nie są konieczne tak duże przesyłki. Jeżeli wysyłasz tak duże rzeczy, to istotnie nie jest to dla Ciebie wygodne.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
 
Autor tematu
Posty: 21
Dołączył(a): 2009 lip 03, Pt 15:21
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: kurier Siódemka - polecam!

przez ZooSklep » 2009 lis 09, Pn 17:10

Ja tez mam umowe z nimi od jakiegos miesiąca.. Jest OK.. :)
Avatar użytkownika
 
Posty: 479
Dołączył(a): 2008 kwi 25, Pt 16:19
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: kurier Siódemka - polecam!

przez LesioR » 2009 lis 12, Cz 13:09

dobre jest jeszcze to, że możesz sobie wszędzie wysłać swojego kuriera (tak jakby w drugą stronę) i kosztuje to tyle samo co zwykła przesyłka. Wygodne przy kupowaniu na Allegro czy w innych sklepach...
Avatar użytkownika
 
Autor tematu
Posty: 21
Dołączył(a): 2009 lip 03, Pt 15:21
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: kurier Siódemka - polecam!

przez groobel » 2009 lis 13, Pt 20:43

Masz na to stosowny zapis w swojej umowie, że nie dowalą Ci jakiejś dopłaty za wysłanie określonej liczby paczek? Siódemka kilkukrotnie robiła do nas podejście i za każdym razem mieli w regulaminie takie dopłaty. Z takimi opiniami spotkałem się także w necie.
 
Posty: 61
Dołączył(a): 2008 maja 07, Śr 10:37
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: kurier Siódemka - polecam!

przez LesioR » 2009 lis 13, Pt 21:49

groobel napisał(a):Masz na to stosowny zapis w swojej umowie, że nie dowalą Ci jakiejś dopłaty za wysłanie określonej liczby paczek


Wygląda to tak:
W większości przypadków firmy podpisują umowę na wysłanie przesyłek za 3000 zł miesięcznie.
ALE...
Kolejny podpunkt mówi (nie wiem po co go stworzyli), że jeżeli wysyłający wyrobi 75% lub mniej ustalonej normy, to jego opłaty zostają zwiększone o... 0%
(dokładnie tak mam w umowie, dzisiaj sprawdziłem :) )

Następny podpunkt umowy dodaje, że jeżeli wysyłający wyrobi 15% lub mniej ustalonej normy, to umowa może zostać zerwana ze skutkiem natychmiastowym. A co się z tym wiąże, walną opłaty jak bez umowy.

Co z tego wynika? - A no taka rzecz, że wyślemy przesyłek za 450zł (jakieś 35 paczuszek) to wszystko jest ok. A to nie jest dużo, przynajmniej tak mi się zdaje :)

UWAGA!!
Jest jedna rzecz...

Jest w umowie zapis, że te wszystkie "przepisy" (przytoczone powyżej) obowiązują od 3 miesiąca (czy po 3 miesiącu?? ) trwania umowy.
Jest to jednak kwestia dogadania z przedstawicielem handlowym. Ja z moim pogadałem, on wykonał telefon do jakiegoś ważnego Pana w Siódemce :) i tamten mnie zapewnił, żebym się nie przejmował - jeżeli tylko nie zejdę poniżej tych 35-40 paczek, to nikt nic nie będzie kombinował.
No i mam również potwierdzenie od innych wysyłających przez 7-ke, że istotnie, nie przyczepiają się...

Zauważyłem dzisiaj jedną wadę 7-ki:
pieniądze z pobrań idą na konto dość długo. Tak minimum 2 tygodnie.
Zapis w umowie mówi, że pieniążki przelewają "do 10 dni roboczych od dnia następnego po dniu doręczenia do odbiorcy"
I trzeba przyznać, że to tyle trwa.

Mam nadzieję, że pomogłem :)
Avatar użytkownika
 
Autor tematu
Posty: 21
Dołączył(a): 2009 lip 03, Pt 15:21
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: kurier Siódemka - polecam!

przez marpit » 2010 paź 19, Wt 12:15

Może jakieś świeże opinie?

Kuszą cenami do przejścia :)
Moderator Witryny
 
Posty: 1698
Dołączył(a): 2008 maja 05, Pn 16:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Następna strona

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości
cron