W JAKIEJ FORMIE NEWSLETTER

Marketing wirusowy, social marketing, blogowanie, wymiana kodów i bonów rabatowych, sprzedaż powiązana Cross Selling, Up Selling, google analytics i inne statystyki, bazy adresowe i newsletter

W JAKIEJ FORMIE NEWSLETTER

przez golumnw » 2011 maja 25, Śr 23:05

Mam do Was pytanie w jakiej formie rozysłacie newsletter? oraz jaka forma Waszym zdaniem jest najlepsza?
Avatar użytkownika
 
Autor tematu
Posty: 213
Dołączył(a): 2008 maja 15, Cz 20:51
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: W JAKIEJ FORMIE NEWSLETTER

przez tofif » 2011 maja 26, Cz 01:31

hehe ja nigdy nie rozsylalem brak czasu, sam bym chcial wiedziec bo teraz zamierzam to robic :)
Avatar użytkownika
 
Posty: 1279
Dołączył(a): 2008 kwi 28, Pn 23:03
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: W JAKIEJ FORMIE NEWSLETTER

przez junki » 2011 maja 26, Cz 07:21

wizualna z graficzką i konkretnymi produktami, dobrze z niskimi cenami w porównaniu z konkurencją tak aby zachęcić do wejścia na stronę. Tekstowych już chyba nikt nie czyta.
Avatar użytkownika
 
Posty: 1288
Dołączył(a): 2008 kwi 08, Wt 15:13
Lokalizacja: Olkusz
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: W JAKIEJ FORMIE NEWSLETTER

przez lucastes » 2011 maja 26, Cz 09:53

Ja też za rzadko wysyłam. A jeśli już, to w formie graficznej: 4-5 produktów w promocji i 4-5 nowości.
Wg mnie ważne jest rejestrowanie wejść z newslettera - wiem ile osób się nim zainteresowało i jakie produkty klikali
Avatar użytkownika
 
Posty: 357
Dołączył(a): 2008 kwi 27, N 16:06
Lokalizacja: 3miasto
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: W JAKIEJ FORMIE NEWSLETTER

przez qbeczek » 2011 maja 26, Cz 12:28

zależy co chcesz osiągnąć poprzez newsletter ?
szybką sprzedaż produktów czy pogłębienie relacji z klientami ?

jeżeli to pierwsze to graficzny - najlepiej z wyeksponowanymi produktami - mogą być w promocji
najlepsze rozwiązanie to personalizowany newsletter czyli "Witam Pani Kasiu, ostatnio kupiła Pani XXX a dziś mam promocję na YYY, zapraszam do zapoznania się z promocjami"
niestety KQS jeszcze nie obsługuje tego typu rozwiązań

relacyjny - tutaj to obojętne bo kierujesz do klientów treść a nie grafe - więc można tekstowy - można z lekką grafiką

ważne aby "śledzić" co było klikane - KQS nie ma takie możliwości
'open rate' itd itp

jak często wysyłać ? moim zdaniem max 1szt w tygodniu - ludzie nie lubią dostawać codziennie newsy o przecenach ;)

warto wykorzystywać ten kanał do komunikacji z klientami

można korzystać z zewnętrznych systemów typu getresponse lub implebot lub freshmail itd

generalnie newsletter to temat rzeka ;D
Avatar użytkownika
 
Posty: 311
Dołączył(a): 2008 lis 06, Cz 14:54
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: W JAKIEJ FORMIE NEWSLETTER

przez subiektis » 2011 maja 31, Wt 12:02

Ja wysyłałem zarówno z nowymi produktami, promocjami jak i np. info o konkursach. Oczywiście jako forma graficzna. Im mniej extu tym lepiej :)

______________________________________________________________________________________________________________________________
Odnośnik widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników - Zarejestruj się
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2011 maja 27, Pt 12:19
Lokalizacja: Miastko
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: W JAKIEJ FORMIE NEWSLETTER

przez hrabia » 2011 cze 17, Pt 09:53

A jak sprawdzacie skuteczność takiego newslettera ? Czy posiadacie jakieś statystyki, dane dotyczące wysyłki ? Korzystacie z jakiegoś dedykowanego programu do mailingu jak np. Altimus czy wysyłacie z Outlook-a ?
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2011 cze 15, Śr 13:48
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: W JAKIEJ FORMIE NEWSLETTER

przez Darmocha24 » 2011 lip 11, Pn 00:32

Moim zdaniem newsletter to jest coś, co odpycha od danego sklepu, jednak zwłaszcza wtedy, gdy jest rozsyłany tylko i wyłącznie po założeniu konta na danym portalu. Rozumiem, gdy zapisuję się do danej subskrypcji dobrowolnie, ale jeśli robiąc zakupy jestem skazana na wiecznie zapchaną skrzynkę?? Porażka.
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2011 cze 14, Wt 16:19
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
cron