Linki wewnętrzne

Marketing wirusowy, social marketing, blogowanie, wymiana kodów i bonów rabatowych, sprzedaż powiązana Cross Selling, Up Selling, google analytics i inne statystyki, bazy adresowe i newsletter

Re: Linki wewnętrzne

przez fda » 2009 sty 31, So 13:49

Mam ostatnią wersje sklepu. Napisz czy masz włączone szukanie metodą like.
Odnośnie słów które nie powinny być wyświetlane na liście najczęściej wyszukiwanych wystarczy słowo bo dopisać do tabeli fda_search_ignore.
Słowa występujące w tej tabeli nie będą wyświetalne w elemencie najczęściej wyszukiwane.

Jeśli nie używasz wyszukiwania metodą LIKE, bądź domyślnie masz włączone szukanie w opisach spróbuj zmodyfikować kod:
Kod: Odnośnik widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników - Zarejestruj się
$query = "SELECT count(*), text FROM `fda_search_stat` WHERE text NOT IN (SELECT text FROM fda_search_ignore) AND (SELECT count(*) FROM kqs_produkty WHERE nazwa like CONCAT('%' , text , '%')) >0  GROUP BY text ORDER BY count(*) DESC LIMIT 0 , 30";

na
Kod: Odnośnik widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników - Zarejestruj się
$query = "SELECT count(*), text FROM `fda_search_stat` WHERE text NOT IN (SELECT text FROM fda_search_ignore)  GROUP BY text ORDER BY count(*) DESC LIMIT 0 , 30";


Zmiana powoduje, że skrypt nie sprawdza, czy wyszukiwana fraza znajduje się w nazwie produktu.
Zaletą jest to, że pojawiają się frazy które nie występują w nazwach, a występują w opisie, wadą natomiast to, że w wynikach mogą pojawić się frazy które Cie nie interesują.
Zmieniając kod, trzeba utworzyć sporą listę słów w fda_search_ignore które nie powinny pojawiać się w wynikach.

Jak coś to pytaj :)
 
Autor tematu
Posty: 15
Dołączył(a): 2008 kwi 28, Pn 21:15
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Linki wewnętrzne

przez marpit » 2009 sty 31, So 14:31

fda napisał(a):Mam ostatnią wersje sklepu. Napisz czy masz włączone szukanie metodą like.

Widzę że u Ciebie ta funkcja działa prawidłowo w obydwu sklepach u mnie po jej włączeniu nie wyszukuje mi produktów z polskimi znakami. Czy aby na pewno masz wersje 1.28.2?
Moderator Witryny
 
Posty: 1698
Dołączył(a): 2008 maja 05, Pn 16:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Linki wewnętrzne

przez fda » 2009 sty 31, So 14:51

Widzę że u Ciebie ta funkcja działa prawidłowo w obydwu sklepach u mnie po jej włączeniu nie wyszukuje mi produktów z polskimi znakami. Czy aby na pewno masz wersje 1.28.2?

Na 100%. :)
Sprawdź jakie masz ustawione kodowanie znaków w bazie MySQL. Z tego co pamiętam też miałem problemy z wyszukiwarką jeśli baza byla ustawiona na jakieś dziwne kodowanie.
Powinno być:
System porównań dla połączenia MySQL: utf8_unicode_ci (tak jest u mnie) albo zapewne uft8_polish_ci
Takie samo kodowanie powinno być ustawione na każdej tabeli.
Jeśli masz inne to zrób backup (koniecznie), a później zmień kodowanie domyślne oraz przynajmniej kodowanie tabeli kqs_produkty i zobacz czy działa wyszukiwanie. Jeśli tak to zmień kodowanie wszystkich tabel, jeśli nie to daj znać będziemy myśleć dalej.
 
Autor tematu
Posty: 15
Dołączył(a): 2008 kwi 28, Pn 21:15
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Linki wewnętrzne

przez marpit » 2009 sty 31, So 20:36

Faktycznie był problem z kodowaniem :) Ostaniu za dużo razy przenosiłem sklepy i co druga tabela miała inne :)
Dzięki za podpowiedzi :mrgreen:
Teraz wszystko dział ok.
Moderator Witryny
 
Posty: 1698
Dołączył(a): 2008 maja 05, Pn 16:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Poprzednia strona

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości
cron