Wersja sklepu na komórki, ipady itp

Dział w którym możemy proponować zmiany w programie KQS.store.

Zgłoszenie propozycji zmiany w programie, nie jest jednoznaczne, z przyjęciem jej do realizacji przez producenta oprogramowania. Autor programu w miarę swoich możliwości, będzie zapoznawał się ze zgłaszanymi sugestiami zmian. Zmiany proponowane w tym dziale, w miarę możliwości będą realizowane przez autora programu.

Wersja sklepu na komórki, ipady itp

przez seopol » 2013 maja 30, Cz 13:59

Jak się patrzy na statystyki to coraz większy procent odwiedzin jest z urządzeń przenośnych.
Za kilka lat większość odwiedzin będzie właśnie z urządzeń przenośnych.
Oczywiście standardowy układ sklepu nie jest dostosowany do tych urządzeń.
Czy właściciel skryptu planuje coś zmienić w tym kierunku?

Nie wiem jak u Was ale u mnie już ponad 10% wchodzi na stronę z urządzeń przenośnych.
Avatar użytkownika
 
Autor tematu
Posty: 95
Dołączył(a): 2008 maja 08, Cz 14:55
Lokalizacja: Białystok
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wersja sklepu na komórki, ipady itp

przez redvan » 2013 cze 03, Pn 18:03

to zależy...ja nie lubię przeglądać treści w komórce czy tablecie w wersji na mobile - bo są bardzo okrojone i dla mnie mało przyjemne.

Ludzie mają swoje schematy zachowań , a że jestem bardziej biegły w tych sprawach to po prostu włączam sobie w przeglądarce mobilnej by wczytywało pełne strony a nie te mobilne.
Avatar użytkownika
Moderator Witryny
 
Posty: 1728
Dołączył(a): 2008 maja 02, Pt 09:19
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Wersja sklepu na komórki, ipady itp

przez seopol » 2013 cze 03, Pn 18:09

Tu nie chodzi o to co kto z nas lubi. Chodzi o to co lubia nasi klienci. Na smartfonie ciezko jest przegladac strone ktora rozjezdza sie i widac tylko kawalek strony
Avatar użytkownika
 
Autor tematu
Posty: 95
Dołączył(a): 2008 maja 08, Cz 14:55
Lokalizacja: Białystok
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wersja sklepu na komórki, ipady itp

przez koltat » 2013 cze 03, Pn 23:14

Zgadzam się. Z myślą o swoich klientach chciałbym mieć wersję mobilną sklepu, nawet rozejrzałem się czy takie cudo na rynku e-commerce już istnieje i powiem że opcja ta robi się standardem, przynajmniej wśród tych kilku programów które oglądałem.
 
Posty: 73
Dołączył(a): 2008 lip 21, Pn 23:05
Lokalizacja: Bytom
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wersja sklepu na komórki, ipady itp

przez redvan » 2013 cze 04, Wt 09:37

seopol napisał(a):Tu nie chodzi o to co kto z nas lubi. Chodzi o to co lubia nasi klienci. Na smartfonie ciezko jest przegladac strone ktora rozjezdza sie i widac tylko kawalek strony



no sory ale jeśli ktoś ma 3,5 cala wyświetlacz to na pewno niewygodne się ogląda strony. Ja u siebie nie zauważyłem problemów ze stronami - ładują mi się całe ładnie i pięknie. Jquery śmiga też całkiem całkiem.

podaj mi stronę która u Ciebie się rozjeżdża i widać tylko kawałek - sprawdzę to. Być może wina leży po stronie kodu html.
Avatar użytkownika
Moderator Witryny
 
Posty: 1728
Dołączył(a): 2008 maja 02, Pt 09:19
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Wersja sklepu na komórki, ipady itp

przez redvan » 2013 cze 04, Wt 09:39

przy okazji w niedługim czasie będę próbował stworzyć osobny css pod mobile i podepnę to pod KQS - sprawdzimy jak to wychodzi w praniu i czy w ogóle się da. Już od miesiąca się zbieram do tego ale niestety brak czasu
Avatar użytkownika
Moderator Witryny
 
Posty: 1728
Dołączył(a): 2008 maja 02, Pt 09:19
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Wersja sklepu na komórki, ipady itp

przez elczu » 2013 cze 05, Śr 06:55

Przecież nie ma obecnie żadnego problemu napisać html i css pod responsywny layout strony. Jużteraz spokojnie z tym kqs co jest można napisać stronę sklepu, który będzie wygląda dobrze na tablecie i na komórce.
Avatar użytkownika
 
Posty: 126
Dołączył(a): 2012 maja 05, So 12:39
Lokalizacja: Białystok
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wersja sklepu na komórki, ipady itp

przez fda » 2013 cze 13, Cz 20:38

elczu napisał(a):Przecież nie ma obecnie żadnego problemu napisać html i css pod responsywny layout strony. Jużteraz spokojnie z tym kqs co jest można napisać stronę sklepu, który będzie wygląda dobrze na tablecie i na komórce.


Masz rację, ale fajnie by było, żeby było to wbudowane w sklep.
Wtedy już sam sklep wybiera wersje do wyświetlenia (oczywiście wówczas masz 2 layouty niezależne). Oczywiście istnieje też możliwość wyboru przez użytkownika.
Z moich statystyk wynika że urządzenia mobilne to nawet do 10% odw. Myślę, że gra warta świeczki
 
Posty: 15
Dołączył(a): 2008 kwi 28, Pn 21:15
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wersja sklepu na komórki, ipady itp

przez seopol » 2013 cze 13, Cz 21:13

Wersja na komórki staje się już wymogiem. Więcej na:
Odnośnik widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników - Zarejestruj się
Avatar użytkownika
 
Autor tematu
Posty: 95
Dołączył(a): 2008 maja 08, Cz 14:55
Lokalizacja: Białystok
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości
cron