poprawa formularza adresowego

Dział w którym możemy proponować zmiany w programie KQS.store.

Zgłoszenie propozycji zmiany w programie, nie jest jednoznaczne, z przyjęciem jej do realizacji przez producenta oprogramowania. Autor programu w miarę swoich możliwości, będzie zapoznawał się ze zgłaszanymi sugestiami zmian. Zmiany proponowane w tym dziale, w miarę możliwości będą realizowane przez autora programu.

poprawa formularza adresowego

przez marpit » 2008 sie 03, N 11:06

Co myślicie o poprawie formularze adresowego na:

Imię i nazwisko: Jedno pole do wypełnienia
Miejscowość, ulica i nr domu: Jedno pole do wypełnienia
Kod i poczta: Jedno pole do wypełnienia
reszta pól bez zmian
Poprawiło by to znacznie obsługę klientów indywidualnych tzn wprowadzanie ich adresów. W chwili obecnej trzeba to wszystko rozdzielać na części a tak to ograniczyło by się to do ctr C i V.

Wysyłka zamówienia pod inny adres jest prawie tak zrobiona. Tzn pierwsze pole jest jako jedno reszta jest podzielona ale podczas edycji zamówienia są tylko 3 pola i wydaje mi się że w całym sklepie warto by zostać przy jak najmniejszej ilości pól do wypełnienia i połączyć takie pola jak ulica nr domu i mieszkania. Wystarczy je połączyć i dodać większą ilość znaków.

Dodatkowo przy zaznaczeniu zakupu na fakturę pojawiają się pola firma i nip co wprowadza niektórych klientów w błąd.

Ja bym proponował wybór zakup na osobę prywatną i na firmę (i dopiero przy tym zaznaczeniu pojawiło by się pole do wpisania nazwy firmy coś jak Będę również kupować na firmę podczas rejestracji klienta) a osoba prywatna mogła by sobie jeszcze wybrać czy chce na paragon czy na FV.

Co o tym myślicie ?
Moderator Witryny
 
Autor tematu
Posty: 1698
Dołączył(a): 2008 maja 05, Pn 16:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: poprawa formularza adresowego

przez kulbi » 2008 sie 03, N 13:53

jak już miniaturyzować to:

Imię i nazwisko
Miejscowość, ulica i nr domu
Kod i poczta

( jedo pole do wypełnienia )
Avatar użytkownika
 
Posty: 793
Dołączył(a): 2008 kwi 25, Pt 17:14
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: poprawa formularza adresowego

przez forni » 2008 sie 03, N 16:41

kulbi napisał(a):jak już miniaturyzować to:

Imię i nazwisko
Miejscowość, ulica i nr domu
Kod i poczta

( jedo pole do wypełnienia )


Bardzo zły pomysł. Kiedy jeszcze siedziałem na oscommerce nagminne były przypadki zamówień z niepełnymi danymi adresowymi tylko dlatego, że było jedno pole do wpisywania ulicy i numeru domu. Dostawałem mnóstwo zamówień tylko z nazwą ulicy, bez numeru domu/mieszkania. Później trzeba było to odkręcać, wydzwaniać, dopytywać... Kiedy na każdą składową adresu jest osobne pole, wymusza to od klienta uwagę i odrobinę myślenia podczas składania zamówienia, a kiedy jeszcze tak jak jest w przypadku oprogramowania kqs, konieczne jest wypełnienie danych pól bo nie da się bez tego przejść dalej, to skończyły się zamówienia bez pełnego adresu.
 
Posty: 43
Dołączył(a): 2008 maja 19, Pn 17:35
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: poprawa formularza adresowego

przez marpit » 2008 sie 03, N 17:08

kulbi napisał(a):jak już miniaturyzować to:

Imię i nazwisko
Miejscowość, ulica i nr domu
Kod i poczta

( jedo pole do wypełnienia )

Jakie będą zalety jednego pola?

Zapomniałem dodać że chodziło mi o zmianę tego formularza w dodawaniu klienta indywidualnego chodzi o usprawnienie pracy.
Moderator Witryny
 
Autor tematu
Posty: 1698
Dołączył(a): 2008 maja 05, Pn 16:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: poprawa formularza adresowego

przez KSIAZKA » 2008 sie 11, Pn 19:19

Formularz składania zamówienia jest poprawny,
w obecnej wersji KQS 1.27.2 nie dokonywał bym modyfikacji.

W pracy z OSC było dość nagminnie, że Klient podał tylko samą Ulicę.
 
Posty: 38
Dołączył(a): 2008 maja 05, Pn 14:15
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
cron