Dodatek - Inpost Paczkomaty 24/7

Dział w którym możemy proponować zmiany w programie KQS.store.

Zgłoszenie propozycji zmiany w programie, nie jest jednoznaczne, z przyjęciem jej do realizacji przez producenta oprogramowania. Autor programu w miarę swoich możliwości, będzie zapoznawał się ze zgłaszanymi sugestiami zmian. Zmiany proponowane w tym dziale, w miarę możliwości będą realizowane przez autora programu.

Dodatek - Inpost Paczkomaty 24/7

przez Forest » 2015 lis 04, Śr 15:25

Witam!
Czy ktoś ze sprzedawców korzysta z Dodatek - Inpost Paczkomaty 24/7. Czy zdarza się Wam aby klienci wybierali zły paczkomat, a później tłumaczyli się że nie zauważyli złego wyboru w trakcie składania zamówienia?

Jak sobie z tym radzicie?

Według mojego doświadczenia jest spora grupa klientów która sobie nie radzi z wyborem paczkomatu.

Czy uważanie że rozwijana lista "Wybierz lokalizację paczkomatu" powinna być bardziej czytelna, lub inaczej skonstruowana. Czy znacie inne rozwiązania wyboru lokalizacji doręczenia w innych sklepach?

Z góry dzięki za wskazówki i uwagi do tematu.
 
Autor tematu
Posty: 84
Dołączył(a): 2008 lis 06, Cz 20:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Dodatek - Inpost Paczkomaty 24/7

przez lity » 2015 lis 06, Pt 15:29

Korzystam z tego dodatku i kilku Klientów miało problemy z wyborem paczkomatu.

Wynika to ze zmiany sposobu prezentacji listy paczkomatów. Jakiś czas temu w KQS pokazywało tylko 3 paczkomaty z najbliższej okolicy. Teraz to zmieniono na całą listę.

Konkurencja ma to zrobione tak, że też jest lista wszystkich paczkomatów, ale na samym początku pojawia się:

Paczkomaty najbliżej kodu pocztowego:

1
2
3

Wszystkie paczkomaty


Tutaj o pomyłkę jest już trudniej.

Pozdrawiam

Paweł
 
Posty: 66
Dołączył(a): 2010 kwi 02, Pt 08:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Dodatek - Inpost Paczkomaty 24/7

przez Forest » 2015 lis 06, Pt 16:02

OK, dzięki za wskazówkę.

W paczkomaty.pl w systemie paczkę mogę nadać 1. w paczkomacie, 2. utworzyć zlecenie odbioru - paczkę odbierze kurier InPost, 3. Dostarczę przesyłkę do oddziału InPost.

W systemie KQS, mam tylko 1. Wyślij przez oddział, czyli dostarczę przesyłkę do oddziału InPost, lub Wyślij przez paczkomat.

W KQS nie mogę tworzyć tworzyć zlecenie odbioru - paczkę odbierze kurier InPost!!!
Jak sobie z tym radzicie?
Pozdrawiam!
 
Autor tematu
Posty: 84
Dołączył(a): 2008 lis 06, Cz 20:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Dodatek - Inpost Paczkomaty 24/7

przez sawiss » 2016 kwi 14, Cz 14:50

Witam
Fajny dodatek ale brak mu jeszcze jednej , dwóch właściwie, przydatnych opcji, mocno ułatwiających życie.

Przydało by się , podobnie jak jest to zrobione przy dodatku e-nadawca (w integracje - urząd nadania), możliwość wyboru paczkomatu nadawczego, teraz kqs pobiera to ustawień preferowanego paczkomatu nadania.
U mnie zwykle któryś pracowników zabiera paczkę do paczkomatu (ma po drodze), jeśli jest większa lub więcej szt wożę to samochodem po drodze do domu. Więc w zależności kto zabiera, trzeba mu dobrać paczkomat nadania w ustawieniach na stronie paczkomatów.

Druga sprawa to możliwość zmiana rozmiaru paczki w szczegółach zamówienia, przed pobraniem etykiety (znów przykład z e-nadawcy kurier48 można wybrać format przesyłki) - wcześniej korzystałem z formatów dostępnych ABC i ustawiałem dostępny każdy z osobna dla klienta, ale często zdarzało mi się że klient wziął A a towar 30x30x40 i ni jak to wepchnąć - teraz mam bez wyboru wielkości z jedną ceną, ale znów żeby zmienić domyślne A na coś większego, trzeba się zalogować na paczkomat i zmienić wielkość przed pobraniem etykiety.

Pozdrawiam
Krzysiek
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2013 sie 21, Śr 21:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Dodatek - Inpost Paczkomaty 24/7

przez marpit » 2016 kwi 15, Pt 09:27

Ciekawie rozwiązujesz to z tymi pracownikami szczególnie że kurierzy inpsot za darmo odbierają paczki.

Co do gabarytu to popieram.
Moderator Witryny
 
Posty: 1698
Dołączył(a): 2008 maja 05, Pn 16:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Dodatek - Inpost Paczkomaty 24/7

przez Forest » 2016 kwi 27, Śr 11:13

Witam!
Wczytywaliście się w instrukcje APi? Autor KQS nie wszystko może zrobić, ponieważ sam system Paczkomatów jest ograniczony.
Pozdrawiam!
 
Autor tematu
Posty: 84
Dołączył(a): 2008 lis 06, Cz 20:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Dodatek - Inpost Paczkomaty 24/7

przez inco » 2016 kwi 28, Cz 20:34

lity napisał(a):Korzystam z tego dodatku i kilku Klientów miało problemy z wyborem paczkomatu.

Wynika to ze zmiany sposobu prezentacji listy paczkomatów. Jakiś czas temu w KQS pokazywało tylko 3 paczkomaty z najbliższej okolicy. Teraz to zmieniono na całą listę.

Konkurencja ma to zrobione tak, że też jest lista wszystkich paczkomatów, ale na samym początku pojawia się:

Paczkomaty najbliżej kodu pocztowego:

1
2
3

Wszystkie paczkomaty


Tutaj o pomyłkę jest już trudniej.

Pozdrawiam

Paweł


W api inpostu jest sortowanie po odległości wiec zrobić się da,
natomiast we wszystkich porządnych dodatkach jest wyszukiwanie poprzez miasto, kod , mapę google itd.
U ciebie na stronie wybrałem w szukaj paczkomatu kod pocztowy paczkomatu którego używam do odbioru przesyłek, wskazaniem sklepu był paczkomat 10 kilometrów od tego miejsca.......
Więc to co jest w kqs to ledwie proteza..

Forest napisał(a):OK, dzięki za wskazówkę.

W paczkomaty.pl w systemie paczkę mogę nadać 1. w paczkomacie, 2. utworzyć zlecenie odbioru - paczkę odbierze kurier InPost, 3. Dostarczę przesyłkę do oddziału InPost.

W systemie KQS, mam tylko 1. Wyślij przez oddział, czyli dostarczę przesyłkę do oddziału InPost, lub Wyślij przez paczkomat.

W KQS nie mogę tworzyć tworzyć zlecenie odbioru - paczkę odbierze kurier InPost!!!
Jak sobie z tym radzicie?
Pozdrawiam!


W dodatku do magento jest taka opcja.
sawiss napisał(a):Witam
Fajny dodatek ale brak mu jeszcze jednej , dwóch właściwie, przydatnych opcji, mocno ułatwiających życie.

Przydało by się , podobnie jak jest to zrobione przy dodatku e-nadawca (w integracje - urząd nadania), możliwość wyboru paczkomatu nadawczego, teraz kqs pobiera to ustawień preferowanego paczkomatu nadania.
U mnie zwykle któryś pracowników zabiera paczkę do paczkomatu (ma po drodze), jeśli jest większa lub więcej szt wożę to samochodem po drodze do domu. Więc w zależności kto zabiera, trzeba mu dobrać paczkomat nadania w ustawieniach na stronie paczkomatów.

Druga sprawa to możliwość zmiana rozmiaru paczki w szczegółach zamówienia, przed pobraniem etykiety (znów przykład z e-nadawcy kurier48 można wybrać format przesyłki) - wcześniej korzystałem z formatów dostępnych ABC i ustawiałem dostępny każdy z osobna dla klienta, ale często zdarzało mi się że klient wziął A a towar 30x30x40 i ni jak to wepchnąć - teraz mam bez wyboru wielkości z jedną ceną, ale znów żeby zmienić domyślne A na coś większego, trzeba się zalogować na paczkomat i zmienić wielkość przed pobraniem etykiety.

Pozdrawiam
Krzysiek

Opcja z różnymi paczkomatami nadawczymi też jest w api jak i wiele innych...
 
Posty: 47
Dołączył(a): 2009 paź 22, Cz 22:04
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
cron