Dane do faktury + słowniki adresów

Dział w którym możemy proponować zmiany w programie KQS.store.

Zgłoszenie propozycji zmiany w programie, nie jest jednoznaczne, z przyjęciem jej do realizacji przez producenta oprogramowania. Autor programu w miarę swoich możliwości, będzie zapoznawał się ze zgłaszanymi sugestiami zmian. Zmiany proponowane w tym dziale, w miarę możliwości będą realizowane przez autora programu.

Dane do faktury + słowniki adresów

przez pbas » 2017 sty 04, Śr 13:23

Przydałoby się, aby podczas składania zamówienia można było podać dodatkowo inne dane do faktury. Często mamy tak, że kto inny zamawia, przesyłka ma iść na inny adres a dodatkowo dane do faktury są jeszcze inne. Aktualnie klienci piszą maile w tej sprawie, ale doprowadza to do chaosu.

Dane do faktury powinny mieć opcję skopiowania z danych zamawiającego. Dodatkowo powinna być opcja z wyborem adresu na który ma być wysłana faktura. Dla klientów zarejestrowanych mogłaby być funkcjonalność wyboru danych do faktury i adresu dostawy ze słowników.
Avatar użytkownika
Moderator Witryny
 
Autor tematu
Posty: 1154
Dołączył(a): 2008 kwi 29, Wt 10:46
Lokalizacja: Chorzów
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Dane do faktury + słowniki adresów

przez Techtron » 2017 sty 07, So 18:48

Nie przesadzaj z tym adresem do wysłania faktury.

Masz ogólne dane - te do FV i inny adres do wysyłki, po co więcej? Jak ktoś chce więcej to są "uwagi" do zamówienia.
 
Posty: 122
Dołączył(a): 2008 kwi 29, Wt 21:24
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Dane do faktury + słowniki adresów

przez tofif » 2017 sty 08, N 19:15

Zazwyczaj zdarza się - proszę f-rę wysłać tu a paczkę tu i tyle ;p Ale w zasadzie to ja zawsze wysyłam mailem i nikomu to nie przeszkadza. Właśnie jak ktoś chce f-re na inny adres. Nie ma obowiązku ani stemplować faktur ani podpisywać.
Avatar użytkownika
 
Posty: 1279
Dołączył(a): 2008 kwi 28, Pn 23:03
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Dane do faktury + słowniki adresów

przez pbas » 2017 sty 09, Pn 11:20

Techtron napisał(a):Nie przesadzaj z tym adresem do wysłania faktury.
Masz ogólne dane - te do FV i inny adres do wysyłki, po co więcej? Jak ktoś chce więcej to są "uwagi" do zamówienia.

Nie przesadzam - każda dodatkowa funkcjonalność może się komuś przydać a kto nie chce, to jej nie używa. U nas jest to częsta sytuacja. A pisanie w uwagach innych adresów itp doprowadza do bałaganu. Zwłaszcza jak oprócz adresów itp w uwagach znajduje się cała lista życzeń.
tofif napisał(a):Zazwyczaj zdarza się - proszę f-rę wysłać tu a paczkę tu i tyle ;p Ale w zasadzie to ja zawsze wysyłam mailem i nikomu to nie przeszkadza. Właśnie jak ktoś chce f-re na inny adres. Nie ma obowiązku ani stemplować faktur ani podpisywać.

U mnie 1/4 zamówień jest od zbiurokratyzowanych firm, gdzie możesz zapomnieć o fakturze na maila... Kolejna sprawa to zamówienia telefoniczne, gdzie jakaś osoba starsza nie ma maila itp.
Często mamy tak, że firma zamawia z dostawą do swojego oddziału i fakturą (koniecznie drukowaną) do swojej księgowości mieszczącej się gdzie indziej.
Avatar użytkownika
Moderator Witryny
 
Autor tematu
Posty: 1154
Dołączył(a): 2008 kwi 29, Wt 10:46
Lokalizacja: Chorzów
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Dane do faktury + słowniki adresów

przez tofif » 2017 sty 10, Wt 09:12

A idź Pan w uj z nimi hahaha :lol:
Avatar użytkownika
 
Posty: 1279
Dołączył(a): 2008 kwi 28, Pn 23:03
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy


Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości
cron