Kody produktów - Synchronizacje z bazami a atrybuty

Wszystko na temat konfiguracji sklepu internetowego opartego o skrypt KQS.store

Kody produktów - Synchronizacje z bazami a atrybuty

przez formika1 » 2019 sty 09, Śr 11:40

synchronizacje produktów z atrybutami z zewnętrznymi systemami

Jak macie rozwiązane w własnych sklepach rozbicie towarów z atrybutami i jak rozwiązaliście problem nadawania im kodów-symboli w przypadku jeśli do sklepu macie podpięte synchronizacje z hurtowniami czy np subiektem?
Chodzi o towar w wielu wariantach - np wybór rozmiaru czy koloru.
Czy wstawiacie jeden produkt (kod produktu głowny) i do niego podpięte są rozmiary (właściwe kody produktów) czy każdy produkt jest odrębnym towarem
Pytam o to ze względu na plany synchronizowania sklepu z innymi systemami czy hurtowniami czy programami do wystawiania rachunków z subiekta.

U mnie pojawia się problem. Sublinker jak i wiele innych tego typu aplikacji (do automatyzacji sprzedaży z Baselinkera) wymaga spasowania kodu produktu z zamówienia z kodem w subiekcie. Problem w tym, że w subiekcie mam każdy produkt (np taki z atrybutami - jak odzież, buty w różnych rozmiarach ) jako osobna pozycja i z osobnym kodem produktu. Każdy produkt ma własny kod (np bluza ABC rozm S -AB1234, bluza ABC rozm M - AB1235, bluza ABC rozm L - AB1236 itp.). Natomiast w obecnym sklepie internetowym jest produkt główny i jego atrybuty. Towar główny ma skrócony kod AB123 a w magazynie dzięki atrybutom każdy rozmiar ma właściwy-pełny kod jak w subiekcie.

Szkopuł w tym, że nie potrafię synchronizować zamówień aby automatycznie przypisywały właściwe kody z kqs (czy baselinkera) do właściwego zamówienia w subiekcie bo właściwe kody są wstawione jako produkty z atrybutem. Nie jestem w stanie tego zrobić jeśli symbole produktów nie są pełne 1do1.

Jak zatem macie to rozwiązane i w jaki sposób można te kodu produktów z atrybutami wyciągnąć aby je można było parować z innymi systemami? Każdy produkt osobno czy jednak produkt i opis głównego a dopiero potem atrybuty?
 
Autor tematu
Posty: 1
Dołączył(a): 2019 sty 09, Śr 11:34
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kody produktów - Synchronizacje z bazami a atrybuty

przez bobiks » 2019 maja 28, Wt 23:53

Cześć,
czy udało się Tobie lub komuś wspomniany problem rozwiązać?
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2019 sty 27, N 18:29
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości
cron