Wersja 3.4

Wszystko na temat instalacji oprogramowania KQS.store oraz aktualizacji skryptu do najnowszej wersji. Dowiesz się także co nowego pojawiło się w sklepie KQS oraz znajdziesz pełną listę zmian które weszły w nowej wersji.

Re: Wersja 3.4

przez mich » 2011 maja 23, Pn 15:35

stąd mój żal.pl kilka postów wyżej :) i nadzieja że autor uwzględni to w najblizszym czasie :)
 
Posty: 73
Dołączył(a): 2011 sty 24, Pn 16:03
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wersja 3.4

przez redvan » 2011 maja 26, Cz 06:55

bas napisał(a):działa wam poprawnie dopełnianie miniatur?
U mnie przestawiło się na dopełnianie kolorem białym choć w konfiguracji mam zdefiniowany inny.


jak masz ustawiony inny, to samo sie nie zrobi....musisz teraz zmienic rozmiar ( o 1 px wystarczy ) miniatur i wtedy przekonwertuje ci z dopelnieniem nowego tła. Pozniej zmniejszasz rozmiar o 1px ( i znowu przekonwertuje do poprawnego rozmiaru jaki byl pierwotnie )
Avatar użytkownika
Moderator Witryny
 
Posty: 1728
Dołączył(a): 2008 maja 02, Pt 09:19
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Wersja 3.4

przez motohelp » 2011 maja 26, Cz 10:33

Do pobrania jest KQS z małą poprawką opcji: Import / Eksport produktów - SZYBKA AKTUALIZACJA PODSTAWOWYCH DANYCH
Avatar użytkownika
 
Posty: 132
Dołączył(a): 2008 lip 17, Cz 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wersja 3.4

przez redvan » 2011 maja 28, So 06:20

bas napisał(a):Pobrałem dziś wersję i już poprawnie są generowane tła dla miniatur. Natomiast przy generowaniu miniatur system na tysiąc obrazków przerabia ze 30 i bez żadnego komunikatu przestaje pracować. Na ekranie mam białą planszę. Możliwe, że natrafia na jakiś nietypowy plik graficzny ale ja jako użytkownik nie jestem o tym informowany i nie wiem czemu ta funkcja przestaje działać.


to wina raczej serwera albo bazy danych.

Przerabialem sklepy ktore mialy po 8 tys obrazkow i proces konczyl sie na ok 6-7 tys. Akurat przerobka miala na celu zmiane wielkosci miniatur, wiec problem rozwiazalem inaczej ( ale tez i dluzej trwało ). Niestety przyczyna "białego ekranu" tez nie byla mi znana.
Avatar użytkownika
Moderator Witryny
 
Posty: 1728
Dołączył(a): 2008 maja 02, Pt 09:19
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Wersja 3.4

przez redvan » 2011 cze 02, Cz 08:18

redvan napisał(a):
crn napisał(a):Działają wam filtry cech w katalogu?
Nie mogę tego włączyć u siebie. Czy oprócz ustalenia pozycji w menu i dodaniu cech do produktów musimy robić coś jeszcze?


tez probowalem to zrobic i sobie nie poradzilem ( ale nie mialem wiecej czasu na kombinowanie i szukanie dlaczego jeszcze to nie dziala ).

Niby wystarczy dodac cechy, przypisac je do produktu, a nastepnie przypisac dane cechy do danej kategorii - z braku czasu tyle zdazylem ustawic.



Sprawa widocznie juz naprawione, bo w ciagu kilku sekund udało mi sie uruchomić filtrowanie po cechach. Sposób dokładnie taki jak pisałem :
- dodac cechy
- edytowac "opcje" wpisaną w ceche i wybrać "Zaznacz kategorie, w których opcja zostanie wyświetlona jako filtr" ( trzymając ctrl mozna dodac do wielu kategorii )
- nastepnie w Ustawienia / Konfiguracja - wybrac miejsce pojawienia sie fitrowania ( najlepiej na pozycji 1 przed kategoriami - zeby klient nie musiał szukać )
- gotowe

mozna by bylo jeszcze wprowadzić ten filtr jako osobne menu do bazy szablonu np. {MENU_FILTR}, wtedy mozna bedzie to umieszczać w środkowej części sklepu nad wyświetlonymi produktami.
Ogólnie opcja filtrowania działa fajnie ;)
Avatar użytkownika
Moderator Witryny
 
Posty: 1728
Dołączył(a): 2008 maja 02, Pt 09:19
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Wersja 3.4

przez aldo » 2011 cze 06, Pn 10:07

Witam,
Nie wiem czy sprawa była poruszana ale mam kłopot.
Mam listę produktów w excelu w formacie takim:
Odnośnik widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników - Zarejestruj się

Jeżeli klikne na ten link to w wersji poprzedniej produkt otwierał sie w przeglądarce i nie miałem żadnego kłopotu a teraz po kliknięciu produkt się nie pojawia tylko jest widoczna pusta strona.
Zastąpiłem plik nowy admin/main.php starym plikiem z wersji 1.34 i wszystko śmiga. Ale nie jestem pewien czy wszystko jest ok na 100%.

Chciałbym podkreślić także że na liście produktów kiedy klikam na lupkę aby edytować produkt w nowej karce to produkt się wyświetla a gdy klikne w link bezpośredni to produkt się nie pojawia.
O co tu chodzi to zielonego pojęcia nie mam.

Może jest na to jakieś rozwiązanie?
 
Autor tematu
Posty: 13
Dołączył(a): 2008 maja 27, Wt 02:03
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wersja 3.4

przez mich » 2011 cze 07, Wt 09:28

taka mała uwaga do filtrów, trzeba tez pozaznaczać wszystkie podkategorie, jesli filtr ma się w nich wyświetlać
Nie wystarczy zaznaczyć kategorii głównej
 
Posty: 73
Dołączył(a): 2011 sty 24, Pn 16:03
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wersja 3.4

przez redvan » 2011 cze 07, Wt 13:02

mich napisał(a):taka mała uwaga do filtrów, trzeba tez pozaznaczać wszystkie podkategorie, jesli filtr ma się w nich wyświetlać
Nie wystarczy zaznaczyć kategorii głównej


i tutaj przydałby sie przycisk w konfiguracji typu :

"Filtruj produkty tylko w katalogu głównym" ( domyślnie filtrowałoby we wszystkich podkategoriach danej kategorii )
Avatar użytkownika
Moderator Witryny
 
Posty: 1728
Dołączył(a): 2008 maja 02, Pt 09:19
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Wersja 3.4

przez Blizniak2 » 2011 cze 17, Pt 21:10

Witam!
Czy działa u Was opcja "STRONY ODSYŁAJĄCE (tylko te, które doprowadziły do zamówienia)"

U mnie niestety jest puste pole, nawet po ponownym zainstalowaniu updatu
 
Posty: 14
Dołączył(a): 2008 lip 22, Wt 16:36
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
cron