Wersja 1.33

Wszystko na temat instalacji oprogramowania KQS.store oraz aktualizacji skryptu do najnowszej wersji. Dowiesz się także co nowego pojawiło się w sklepie KQS oraz znajdziesz pełną listę zmian które weszły w nowej wersji.

Re: Wersja 1.33

przez Seavolv » 2011 sty 04, Wt 12:26

No ale zmiany podatku z 0 na 5% czy z 8 na 23% jeszcze nie ma i na razie nie wiadomo czy będzie (znaczy jeszcze nikt tego chyba nie zatwierdził) a jeśli będzie to najprawdopodobniej od 1 lutego. Sam mam produkty które przy wejściu tej ustawy muszę zmienić z 8 na 23% :P
 
Autor tematu
Posty: 370
Dołączył(a): 2009 sty 21, Śr 19:34
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wersja 1.33

przez motohelp » 2011 sty 05, Śr 00:08

Seavolv napisał(a):No ale zmiany podatku z 0 na 5% czy z 8 na 23% jeszcze nie ma i na razie nie wiadomo czy będzie (znaczy jeszcze nikt tego chyba nie zatwierdził) a jeśli będzie to najprawdopodobniej od 1 lutego. Sam mam produkty które przy wejściu tej ustawy muszę zmienić z 8 na 23% :P


..co do książek to temat klepnięty i aktualny od 1 stycznia 2011 - dziś miałem pierwszą dostawę gdzie towar kupuję z 0% Vat, a sprzedać będę go już musiał klientowi z 5% Vat.
Avatar użytkownika
 
Posty: 132
Dołączył(a): 2008 lip 17, Cz 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wersja 1.33

przez zdzicho » 2011 sty 05, Śr 07:45

marpit napisał(a):Czy używasz FV, paragony które drukuje sklep i wysyłasz do klienta?

Nie, jest wiele powodów dla używania kasy (koszt wydruku paragonu, niezależność od kompa, itd.; koniec offtopa...)

marpit napisał(a):Każde zamówienie trzeba sprawdzić ustawić VAT dla książki i dopiero wystawiać FV

Faktury też wystawiam poza KQS - głównie ze względu na elastyczność - jak mam fakturę w jakimkolwiek programie do fakturowania to bez problemu mogę wszystko poprawić - a często ludzie robią błędy.

motohelp napisał(a):... dziś miałem pierwszą dostawę gdzie towar kupuję z 0% Vat, a sprzedać będę go już musiał klientowi z 5% Vat.

Jak to?
Dostawa z 0% to przecież dostawa z datą 2010?

Ja to robię tak:
Dla danego wydawcy, jak przyjdzie towar w 2011, zmieniam stawkę na kasie i "poprawiam" ceny w sklepie (import/eksport). Dopóki nie mam dostawy od wydawcy, jego książki dalej są na 0%
 
Posty: 31
Dołączył(a): 2010 lut 07, N 20:39
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wersja 1.33

przez marpit » 2011 sty 05, Śr 08:51

zdzicho napisał(a):Jak to?
Dostawa z 0% to przecież dostawa z datą 2010?

Do kwietnia wydawnictwa też mogą sprzedawać z 0% nabywasz w 2011 i sprzedajesz z 5%
Moderator Witryny
 
Posty: 1698
Dołączył(a): 2008 maja 05, Pn 16:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Wersja 1.33

przez radek170777 » 2011 sty 06, Cz 08:11

soia napisał(a):Koszmar. Po aktualizacji podatku ceny brutto zostały bez zmian, a netto w dół! Szok! Teraz 800 produktów trzeba zmienić, więc ta zmiana to i tak porażka. Gratulujemy Panie Krzysztofie za obliczanie podatku od wartości brutto.



Aby ceny brutto poszły w górę, przydało by się by w sklepie można było, podczas dodawania nowego produktu wpisywać dwie cen netto i brutto (z przyciskiem "przelicz" by po wpisaniu jednej z nich przeliczało samo na drugą). Wtedy podczas zmiany podatku Vat zaznaczało by się opcję "od netto" lub "od brutto". Opcja "od netto", podczas zmiany stawki, pozostawiała by cenę netto bez zmian, a podnosiła by cenę brutto. Opcja "od brutto" zmieniała by cenę netto pozostawiając brutto bez zmian.

Tak samo, gdyby była możliwość wpisywania dwóch cen, można było by ustawić sklep by wyliczał podatek "od netto" lub "od brutto" bez względu ile cen jest wyświetlanych, a tak mamy komunikat : " Nie jest możliwe wyliczanie podatku od cen brutto przy włączonym wyświetlaniu dwóch cen."
 
Posty: 717
Dołączył(a): 2008 kwi 24, Cz 13:56
Lokalizacja: www.szadek.net
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wersja 1.33

przez CptSimonini » 2011 sty 07, Pt 11:52

Witam

Ceny brutto są zaiste fascynujące, ale czy działa u Was dodawanie komentarzy do produktów po aktualizacji do nowej wersji?
 
Posty: 64
Dołączył(a): 2009 paź 08, Cz 21:11
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wersja 1.33

przez ArturS » 2011 sty 12, Śr 12:04

Mariusz napisał(a):
centus85 napisał(a):witam,

Gdzie można pobrać aktualizację?


Przychodzi na maila podanego przy zakupie.

M

Właśnie. Zawsze przychodziło, a teraz nic nie mam :?
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2009 maja 12, Wt 10:40
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wersja 1.33

przez perry » 2011 sty 17, Pn 10:08

Witam,

to ja mam pytanie czy po aktualizacji koszty wysyłki są z 23% VAT'em ? Niestety jestem posiadaczem wersji 1.28 i nie mam dostępu do aktualizacji, której nie chciałbym robić ze względu na to iż sklep był dość mocno przerobiony i obawiam się że coś może się posypać przy aktualizacji. Udało mi się w MySQLu zmienić stawki podatku. Mam jedynie problem z tym że koszty wysyłki nadal mają 22% VAT i nie potrafię znaleźć nigdzie miejsca gdzie go zmienić na 23%. Czy ta wartość jest zakodowana w plikach sklepu ?
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2011 sty 17, Pn 09:39
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wersja 1.33

przez radek170777 » 2011 sty 17, Pn 10:23

Pomóżcie

Po nowej aktualizacji

Wystąpił błąd! Nie udało się dokończyć zamówienia, spróbuj ponownie



Nie można złożyć zamówienia.

777 ustawione jak należy, pliki wgrywałem już ze 3 razy i robiłem aktualizację i lipa.
 
Posty: 717
Dołączył(a): 2008 kwi 24, Cz 13:56
Lokalizacja: www.szadek.net
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości
cron