PA -> Sprzedaż -> Zamówienia - długi czas ładowania strony

Błędy w oprogramowaniu KQS.store. Autor oprogramowania będzie zapoznawał się ze zgłoszonymi w tym dziale błędami i w przypadku ich potwierdzenia, w miarę swoich możliwości będzie reagował na nie.

W temacie ze zgłaszanym błędem, proszę zaznaczyć której wersji programu on dotyczy. W przypadku, gdyby błąd dotyczył nie ostatniej wersji programu, proszę wcześniej sprawdzić, czy błąd nie został już poprawiony w aktualnej wersji oprogramowania

PA -> Sprzedaż -> Zamówienia - długi czas ładowania strony

przez obuwiekent » 2015 wrz 21, Pn 11:28

Witam.

Wraz ze wzrostem liczby zamówień złożonych w sklepie od początku jego istnienia, wydłuża się czas ładowania zakładki ZAMÓWIENIA w panelu administracyjnym strony. Myślę, że jest to spowodowane tym, że system wczytuje dane wszystkich zamówień, na dole jest dostępnych kilkaset stron.

Oczywiście po pierwszym wczytaniu można pracować wybierając konkretną grupę zamówień, ewentualnie modyfikując zamówienie wybierać tylko to jedno, ale nie zmienia to faktu, że za pierwszym razem po kliknięciu w link ZAMÓWIENIA, czekamy kilkadziesiąt sekund (niezależnie od szybkości łącza internetowego).

Czy jest jakieś rozwiązanie, aby system wczytywał np ostatnich 1000 zamówień, albo jakiś inny sposób na szybsze ładowanie strony?
 
Autor tematu
Posty: 28
Dołączył(a): 2012 lis 11, N 20:35
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: PA -> Sprzedaż -> Zamówienia - długi czas ładowania stro

przez lity » 2015 wrz 22, Wt 09:03

Pozostałe --> Administracja --> Edytuj Użytkownika --> Odpowiednia opcja jest pod tabelą: UPRAWNIENIA

Paweł
 
Posty: 66
Dołączył(a): 2010 kwi 02, Pt 08:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: PA -> Sprzedaż -> Zamówienia - długi czas ładowania stro

przez marpit » 2015 wrz 22, Wt 12:03

Masz słaby serwer.
Kilkaset stron tzn? Mam podobnie i wczytuje się 2 s.
Moderator Witryny
 
Posty: 1698
Dołączył(a): 2008 maja 05, Pn 16:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: PA -> Sprzedaż -> Zamówienia - długi czas ładowania stro

przez obuwiekent » 2015 wrz 22, Wt 13:31

Serwer mam na nazwie.pl opcja ActiveBiznes, więc nie uważam, żeby był słaby. Obecnie mamy w panelu ponad dziesięć tysięcy zamówień, ładuje się więc 210 stron.

Co do serwera zauważyłem, że w ostatnich dniach zdecydowanie zwiększyła się (ponad dwukrotnie) liczba zapytań do bazy danych na serwerze. Wzrost zapytań nie idzie w parze ze wzrostem odwiedzin strony, więc jest to sytuacja niestandardowa, ale oczywiście otwieranie zakładki z zamówieniami już wcześniej zajmowało nienaturalnie dużo czasu.
 
Autor tematu
Posty: 28
Dołączył(a): 2012 lis 11, N 20:35
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: PA -> Sprzedaż -> Zamówienia - długi czas ładowania stro

przez obuwiekent » 2015 wrz 22, Wt 13:39

lity napisał(a):Pozostałe --> Administracja --> Edytuj Użytkownika --> Odpowiednia opcja jest pod tabelą: UPRAWNIENIA

Paweł


U mnie pod tabelą UPRAWNIENIA jest tylko przycisk zapisz zmiany.

Mamy obecnie wersję 3.9.

Pewnie jest to ta modyfikacja z listy zmian w wersji 4.0:
- PA/Administracja: dodana opcja 'Wyświetlaj zamówienia z ostatnich dni [liczba]'


Dziękuję za pomoc, rozważę aktualizację.
 
Autor tematu
Posty: 28
Dołączył(a): 2012 lis 11, N 20:35
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: PA -> Sprzedaż -> Zamówienia - długi czas ładowania stro

przez marpit » 2015 wrz 25, Pt 09:14

No właśnie może chodzić o ilość zapytać do bazy bo nawet w największym pakiecie mogą być takie graniczenia. Jednak ja bym stawiał na ograniczenia CPU. Taka mała ilość zamówień i stron nie powinna być problemem. Pisz do nazwy i tyle.
Moderator Witryny
 
Posty: 1698
Dołączył(a): 2008 maja 05, Pn 16:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: PA -> Sprzedaż -> Zamówienia - długi czas ładowania stro

przez Techtron » 2015 wrz 27, N 16:06

Ustawienie limitu nie rozwiązuje problemu, bo wcześniejszych zamówień nie widać. Nawet wyszukując je.

Też mam ten "problem". Wczytanie strony trwa dość długo (serwer home).

Zapisanie źródła strony to ok 300KB tekstu, do tego przeglądarka musi to "obrobić".

Jak mi się spieszy to po wczytaniu nagłówka (wyszukiwarka, filtracja) zatrzymuje wczytanie strony i wybieram np "w realizacji" czy coś innego.
 
Posty: 122
Dołączył(a): 2008 kwi 29, Wt 21:24
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: PA -> Sprzedaż -> Zamówienia - długi czas ładowania stro

przez marpit » 2015 wrz 28, Pn 09:25

A kiedy robiliście optymalizację bazy danych? Może coś pomoże.
Moderator Witryny
 
Posty: 1698
Dołączył(a): 2008 maja 05, Pn 16:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: PA -> Sprzedaż -> Zamówienia - długi czas ładowania stro

przez Techtron » 2015 wrz 28, Pn 10:40

Wykonałem, raczej różnicy nie widzę.
 
Posty: 122
Dołączył(a): 2008 kwi 29, Wt 21:24
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Następna strona

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
cron