Atrybuty - błąd?

Błędy w oprogramowaniu KQS.store. Autor oprogramowania będzie zapoznawał się ze zgłoszonymi w tym dziale błędami i w przypadku ich potwierdzenia, w miarę swoich możliwości będzie reagował na nie.

W temacie ze zgłaszanym błędem, proszę zaznaczyć której wersji programu on dotyczy. W przypadku, gdyby błąd dotyczył nie ostatniej wersji programu, proszę wcześniej sprawdzić, czy błąd nie został już poprawiony w aktualnej wersji oprogramowania

Atrybuty - błąd?

przez Seavolv » 2011 sty 04, Wt 12:45

Nie wiem czy to można zaliczyć do błędu oprogramowania, czy może to normalne trochę irytujące zachowanie atrybutów, czy ja coś źle robie.
A więc mamy produkt do którego mam przypisane np dwa atrybuty + wartości.Atrybuty to "Kolor" i np. "Rozmiar" lub jakieś tam dowolne dwa, i ogólnie wszystko dobrze działa Na stronie produktu mamy możliwość wyboru dwóch atrybutów które są widoczne tak jak np tutaj Odnośnik widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników - Zarejestruj się
Możemy zobaczyć jakie atrybuty są dostępne.

Jeśli jednak w PA-Magazyn włączymy kontrole atrybutów i zdejmiemy ze stanu np. jakiś kolor to już nie mamy podglądu drugiego atrybutu na stronie produktu tak jak tutaj Odnośnik widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników - Zarejestruj się musimy dopiero wybrać pierwszy atrybut aby doładowało nam listę drugich atrybutów.

Nie jest to jakieś uciążliwe bo i tak mam włączoną opcję przymusowego wybierania atrybutów, ale dla klienta może być trochę mylące to że nie może zobaczyć drugiego atrybutu bez wybrania pierwszego.
 
Autor tematu
Posty: 370
Dołączył(a): 2009 sty 21, Śr 19:34
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Atrybuty - błąd?

przez Seavolv » 2011 sty 11, Wt 13:16

Nie będę zakładał nowego tematu bo też dotyczy to atrybutów, może już było to poruszane na forum ale nie mogę znaleźć, więc napisze o co chodzi.

Gdy włączamy kontrolę atrybutów w magazynie dla jakiegoś produktu, i np zdejmujemy potem z tego produktu jeden z atrybutów dając 0, to przy kopiowaniu tego produktu w "Produkty" razem z atrybutami nie mamy w edycji skopiowanego produktu pola "stan magazynu" do tego skopiowany produkt z automatu dostaję włączoną kontrolę atrybutów i wszystkie atrybuty na "0 (zero)
 
Autor tematu
Posty: 370
Dołączył(a): 2009 sty 21, Śr 19:34
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości
cron