kurier vs poczta - kto korzysta z obu? Jakie efekty?

Obsługa paczek, listy przewozowe, informacje, opinie i uwagi o firmach kurierskich, którymi wysyłacie towary zakupione w Waszych sklepach.
DHL, DPD, Siódemka, GLS, FedEx, UPS, KEX, TNT, Inpost, Poczta Polska.

kurier vs poczta - kto korzysta z obu? Jakie efekty?

przez zsedc » 2009 lis 17, Wt 12:58

Witam

Czy ktoś za Was ma w swojej ofercie małe produkty, które bez problemu mieszczą się do przesyłki listowej (poleconej) i jednocześnie w swoim sklepie oferuje wysyłkę kurierem i pocztą?
Jestem ciekaw jaki jest mniej więcej procentowy rozkład wyborów klienta mając do wyboru takie możliwości:
    5 - 6zł - Poczta, Polecony, Priorytet
    14 - 15zł - Kurier

Jeżeli ktoś ma takie doświadczenia i mógłby się ich przybliżonymi wynikami podzielić to było by bardzo miło.

Dzięki

Paweł
 
Autor tematu
Posty: 265
Dołączył(a): 2008 sie 22, Pt 15:50
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: kurier vs poczta - kto korzysta z obu? Jakie efekty?

przez LesioR » 2009 lis 18, Śr 12:01

Korzystam z obu opcji, przy troszkę droższym kurierze...

Nie potrafię dać Ci konkretnej odpowiedzi na to pytanie, bo z klientami bywa bardzo różnie :)

Mogę Ci powiedzieć, że jeżeli masz u kuriera dość dobrą cenę pobrania, to zaoferuj go klientom i to przynosi fajne efekty.
Jeżeli przesyłka pobraniowa kurierem będzie kosztować jakieś 18zł, to za pocztowe pobranie krzyknij sobie 20zł. Zawsze pobranie kurierem pewniejsze a i klient zadowolony. Dzięki takiemu rozwiązaniu jestem spokojny o wyrobienie normy na kuriera (bo przy mojej branży "niskich wag" to nie było takie pewne).

Co do przybliżonych wyników powiem Ci tak - dziennie wysyłam jakieś 70-90 przesyłek pocztą i jakieś 10-15 kurierem (z czego jakieś 70% kuriera to pobrania).

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
 
Posty: 21
Dołączył(a): 2009 lip 03, Pt 15:21
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: kurier vs poczta - kto korzysta z obu? Jakie efekty?

przez zsedc » 2009 lis 18, Śr 13:30

No właśnie ja też mam malutkie wysyłki - mieści mi się w list polecony:)
Przy droższym pobraniu pocztowym niż kurierowym to w sumie nic dziwnego, że zamawiają kuriera

Niemniej wielkie dzięki za info, o to mi chodziło.
 
Autor tematu
Posty: 265
Dołączył(a): 2008 sie 22, Pt 15:50
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: kurier vs poczta - kto korzysta z obu? Jakie efekty?

przez AurorA » 2009 gru 02, Śr 01:39

Klient prawie zawsze wybiera tańszą opcję. Ja wysyłam przesyłki i małe i duże i wprowadziłem limit wagowy- pocztę można zamówić tylko do wagi paczki 5kg o a powyżej tylko kurier.
W ten sposób pocztą idzie drobnica a kurierem większe.
Avatar użytkownika
 
Posty: 194
Dołączył(a): 2009 lut 24, Wt 03:06
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
cron