Poziome menu rozwiajane, wysuwane

Przydatne skrypty, programy itp, do współpracy z programem KQS.store

Poziome menu rozwiajane, wysuwane

przez MK0304 » 2013 maja 18, So 12:33

Witam,
mam pytanie odnośnie takiego menu jak w temacie, chce aby kategorie były w poziomie u góry sklepu i po najechaniu wyświetlały się odpowiednio podkategorie,
czy jest jakiś skrypt aby wykorzystać go w sklepie KQS - z normalnym menu na sztywno bym sobie może poradził ale czy będzie to działało tak, że ja dodaje w panelu administracyjnym kategorie i pojawia się ona w menu. Widziałem właśnie takie rozwiązanie u niektórych użytkowników widziałem ale nie wiem czy mają to zintegrowane z panelem administracyjnym.
Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam
 
Autor tematu
Posty: 59
Dołączył(a): 2009 sie 06, Cz 14:29
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Poziome menu rozwiajane, wysuwane

przez areczek » 2013 maja 18, So 15:05

Możesz menu kategorii przerobić na rozsuwane - zamiast w lewej kolumnie dajesz gdzieś u góry szablonu ... odpowiednio o stylowujesz ... trochę jQuery i masz sliczne menu rozwijane

Osobiście uważam, z enie należy w sklepach bazować tylko na menu rozwijanych ponieważ:
- jest część klientów którzy nie ogarniają takich menu
- może być różnie zinterpretowane przez Google pomimo zrobienia jako seo friendly (ukryte odsyłacze kategorii mogą nie przenosić pełnej mocy SEŁO :) )
- zbyt wiele linków wewnętrznych na każdej podstronie

Według mnie jeśli chcesz mieć menu poziome to masz dwie opcje:
1. zrobić rozwijanie na "sztywno w szablonie" dla głównych kategorii
lub
2. wykorzystać "poziome menu dodatkowe" kategorii do przedrukowania głównych kategorii sklepu

Następnie na podstronach wykorzystujesz dodatkowo "menu kategorii" do przedrukowania nawigacji (aby klient miał łatwość skakania po kategoriach, podkategoriach i powroty z podstrony produktu do kategorii)
Avatar użytkownika
 
Posty: 329
Dołączył(a): 2009 lip 07, Wt 18:33
Lokalizacja: Lubelskie
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Poziome menu rozwiajane, wysuwane

przez MK0304 » 2013 maja 19, N 11:48

Głównie chciałem umieścić takie menu na stronie startowej sklepu, po wejściu np na stronę produktu byłyby widoczne kategorie po lewej stronie - po prostu cała szerokość strony głównej będzie inaczej wykorzystana a pasowałoby też aby było widać kategorie sklepu dlatego pomysł z takim menu.
 
Autor tematu
Posty: 59
Dołączył(a): 2009 sie 06, Cz 14:29
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Poziome menu rozwiajane, wysuwane

przez raczekm » 2013 cze 12, Śr 12:02

Nie ma problemu ze zrobieniem takiego menu.
Jeśli chciałbyś uzyskać taki efekt jak na Odnośnik widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników - Zarejestruj się to nic nie stoi na przeszkodzie. Można bez problemu to zrobić w PA. Na krzeslabiurowe.com zrobione jest to tak, że jak dodasz nową kategorię to na sklepie widać ją automatycznie.
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2011 lis 17, Cz 13:29
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Poziome menu rozwiajane, wysuwane

przez MK0304 » 2013 cze 13, Cz 17:48

Aha a czy jesteś w stanie podzielić się wiedzą jak to wykonać i czego użyć czy wykonujesz to odpłatnie? Te główne kategorie w tym menu też są "ciągnięte" z PA czy ręcznie z szablonu?
 
Autor tematu
Posty: 59
Dołączył(a): 2009 sie 06, Cz 14:29
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Poziome menu rozwiajane, wysuwane

przez redvan » 2013 cze 18, Wt 11:42

MK0304 napisał(a):Aha a czy jesteś w stanie podzielić się wiedzą jak to wykonać i czego użyć czy wykonujesz to odpłatnie? Te główne kategorie w tym menu też są "ciągnięte" z PA czy ręcznie z szablonu?



to może działać z automatu bez użycia jquery...wystarczy sam efekt hover i odpowiednie zbudowanie struktury kodu.

Ja swego czasu budowałem jeden kod pod górne i lewe menu Odnośnik widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników - Zarejestruj się - po najechaniu na "PRODUKTY" w topie rozwija sie lista kategorii i podkategorii. Na podstronach jest już ten sam kod tylko że z lewej strony bez ukrycia go. Wszystko bez żadnej zabawy - tylko troszke więcej czasu zajeło rozplanowanie kodu by wyświetlał to samo na głównej i na podstronach.
Avatar użytkownika
Moderator Witryny
 
Posty: 1728
Dołączył(a): 2008 maja 02, Pt 09:19
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy


Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
cron