KQS.pl - Firma zorientowana jedynie na zysk? Opinia.

Archiwum wiadomości. Tematy zamknięte. Rozwiązane problemy etc. Dla potomnych ;)

KQS.pl - Firma zorientowana jedynie na zysk? Opinia.

przez syspo » 2009 sty 22, Cz 12:19

Witam serdecznie.

Jestem administratorem sklepu opartego o oprogramowanie KQS.pl
Chciałbym przestrzec wszystkich nowych jak i obecnych klientów tej firmy aby zastanowiła się nad ofertą KQS.

Zacznę od początku.
Jakiś czas temu (do 4m-cy) podczas instalacji ich oprogramowania natknąłem się na kilka niewiadomych.
Z tego względu szukałem informacji pomocniczych, które by mi pomogły rozwiązać problemy, niestety nie trafiłem wtedy na żaden support.
Jedyne co pozostało to kontakt z Firmą. W tym czasie, firma KQS wprowadziła płatny support dla swoich klientów. Sklep oczywiście był już zakupiony dużo, dużo wcześniej, lecz leżał w firmie, która nie miała czasu wtedy wdrażać sklepu z różnych powodów.
W trakcie kontaktu z "Adminami" poprzez GG, byli bardzo niemili i nie chcieli pomóc w żadnej kwestii, nawet tych, co później się okazało błahych, dotyczących zlokalizowania zamienników typu {IP} przy komunikatach e-mail. Konsekwencją tego kontaktu poprzez GG było zablokowanie mojego numeru przez firmę KQS.
W tym momencie postanowiłem się już nie fatygować do nich o pomoc.

Niestety... ze względu na zamknięte oprogramowanie sklepu szyfrowane przez IonCube, i nowe potrzeby rozbudowania serwisu, byliśmy zmuszeni do ponownego kontaktu z tą firmą.

Zapytanie ofertowe poszło na ich adres e-mail.
Dotyczył on chęci zmodyfikowania dla nas sklepu a dokładniej wprowadzeniu trzech modyfikacji.
Chodziło o edycję danych i zdublowanie funkcji, która już istnieje w sklepie.
Odpowiedź przyszła tego samego dnia w godzinach wieczornych. Usługa za taką modyfikację została wyceniona na około 1600zł!!
Kpina? Nie będę tego komentował :)

Jak wiadomo handlowcy mają to do siebie, że próbują negocjować.
Wysłaliśmy do nich kolejnego maila z zapytaniem... od tego momentu cisza...
Próbowaliśmy rożnych sposobów kontaktu, a właściwie dwóch: GG i e-mail.
Innego sposobu nie ma! Pomijając ich formularz na www, z przyczyn oczywistych.
Na jakikolwiek kontakt z ich strony czekamy już około tydzień, zero odzewu choć na GG są "dostępni".
Nie odpowiadają, nie ma z tą firmą realnego kontaktu.

Nadmienię jeszcze, że kontakt z naszej strony był kulturalny i uprzejmy.
Bez czego w dzisiejszych czasach trudno funkcjonować ;) Choć niektórym niestety jakoś się to udaje.

Ciekaw jestem, jak firma świadczy swoje "usługi" dla osób, które wykupiły i być może wyrzuciły pieniądze w "błoto"?
Tak samo jak Nas?


Ze względu na w/w sytuacje nie polecam tej firmy, jeśli nie zamierzamy ograniczyć się jedynie do zakupu oprogramowania "w ciemno".

Pozdrawiam
syspo


P.S.
Do Administracji forum.
Z góry przepraszam za umieszczenie tego tematu w tym dziale, lecz ten dział wydaje się być najodpowiedniejszym.
 
Autor tematu
Posty: 3
Dołączył(a): 2009 sty 22, Cz 11:29
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: KQS.pl - Firma zorientowana jedynie na zysk? Opinia.

przez junki » 2009 sty 22, Cz 18:28

Witam

Stawia Pan/Pani zarzuty jednak nie podpisuje się pod nimi z imienia czy nazwiska lub chociażby firmy w której pracuje, skąd my jako administratorzy czy użytkownicy forum mamy wiedzieć czy powyższy post nie pochodzi od konkurencji KQSa? Brak podania danych będzie skutkował zamknięciem tematu i przeniesieniem do archiwum.
Avatar użytkownika
 
Posty: 1288
Dołączył(a): 2008 kwi 08, Wt 15:13
Lokalizacja: Olkusz
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: KQS.pl - Firma zorientowana jedynie na zysk? Opinia.

przez syspo » 2009 sty 22, Cz 18:47

Konkurencją nie jestem.

Jeśli kogoś interesuje moje nazwisko to z chęcią podam, ale nie publicznie na otwartym forum.
Szanuję swoją prywatność. Przedstawiam się nickiem i to nim się podpisuję.
Wątku nie będę rozwlekał, bo wiadomo o co chodzi.

Również nie stawiam zarzutów i nikogo nie oskarżam. Jedynie opisuję sytuację do jakiej faktycznie doszło pomiędzy mną (rozmowa z GG się niestety nie zachowała... któż by pomyślał, że będzie potrzebna) oraz firmą (nie będę podawał jej danych, bo nie zostałem do tego upoważniony) a KQS, i to jest moja opinia, a to demokratyczny kraj. Jeśli prowadzą archiwum korespondencji to pewnie domyślą się o jaką sytuację chodzi.


Jeśli ma wylądować w archiwum, to i tak wyląduje.
Moja opinia o KQS nie jest jedyna. Może ktoś kiedyś przeczyta mojego posta na waszym forum i weźmie go pod uwagę.
Teraz niestety muszę szukać kolejnego oprogramowania i przenosić cały sklep... przez niekompetencje ludzi, którym zaufaliśmy.


Pozdrawiam
syspo (pseudonim)
 
Autor tematu
Posty: 3
Dołączył(a): 2009 sty 22, Cz 11:29
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: KQS.pl - Firma zorientowana jedynie na zysk? Opinia.

przez tofif » 2009 sty 22, Cz 18:59

Jeśli ma wylądować w archiwum, to i tak wyląduje.
Moja opinia o KQS nie jest jedyna. Może ktoś kiedyś przeczyta mojego posta na waszym forum i weźmie go pod uwagę.
Teraz niestety muszę szukać kolejnego oprogramowania i przenosić cały sklep... przez niekompetencje ludzi, którym zaufaliśmy.


Uwierz mi, że takich tematów to już tutaj przeczytaliśmy i napisaliśmy "setki" i już każdy ma pewnie dość tego. Mimo to kupiłem parę dni temu 2 licencję i jest mi z tym dobrze :)
Avatar użytkownika
 
Posty: 1279
Dołączył(a): 2008 kwi 28, Pn 23:03
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: KQS.pl - Firma zorientowana jedynie na zysk? Opinia.

przez junki » 2009 sty 22, Cz 20:03

Zamykam, przenoszę.

Opinie w których ktoś się nie przedstawi są mało wiarygodne.
Avatar użytkownika
 
Posty: 1288
Dołączył(a): 2008 kwi 08, Wt 15:13
Lokalizacja: Olkusz
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
cron