pozew za regulamin sklepu internetowego

Inne tematy związane z działalnością gospodarczą.
Systemy płatności on-line, systemy magazynowo-handlowe, regulaminy sklepów, zgłoszenia GIODO, informacje o cookies, polityka prywatności - wymiana doświadczeń, pytania, opinie i uwagi.

pozew za regulamin sklepu internetowego

przez radek170777 » 2011 lip 09, So 08:54

Też dostaliście ?


Witam.

Jeżeli jeszcze Państwo tego nie zrobili, proszę o zapoznanie się z tematem dotyczącym pozwów za niezgodne z prawem regulaminy sklepów internetowych, które masowo wysyła pewna kancelaria adwokacka.

Temat na forum prawnym:

Odnośnik widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników - Zarejestruj się

To nic osobistego - ostrzegam tylko sklepy przed możliwą do zaistnienia sytuacją.
Prawo się zmienia, często regulamin widnieje taki sam przez kilka lat a kancelarie to wykorzystują.
Fakt istnieją sklepy, które przeginają ale większość zwyczajnie źle układa regulaminy z niewiedzy.
Nie podoba mi się zachowanie kancelarii i postanowiłem powiadomić o tym procederze tyle sklepów i mogę.
To wszystko.

Pozdrawiam
Pozycjoner z chwilką czasu ;)

 
Autor tematu
Posty: 717
Dołączył(a): 2008 kwi 24, Cz 13:56
Lokalizacja: www.szadek.net
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: pozew za regulamin sklepu internetowego

przez Seavolv » 2011 lip 09, So 08:59

Właśnie miałem pisać podobnego posta, co o tym sądzić? To jakiś kolejny łańcuszek, czy coś nad czym warto się zastanowić?
 
Posty: 370
Dołączył(a): 2009 sty 21, Śr 19:34
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: pozew za regulamin sklepu internetowego

przez joee » 2011 lip 09, So 09:35

Odnośnik widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników - Zarejestruj się
 
Posty: 146
Dołączył(a): 2009 mar 16, Pn 01:57
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: pozew za regulamin sklepu internetowego

przez Seavolv » 2011 lip 09, So 09:55

ok a może ktoś kto siedzi w tym temacie streścić o co chodzi, i jaki to niby zapis regulaminu jest tym naruszającym przepisy?
 
Posty: 370
Dołączył(a): 2009 sty 21, Śr 19:34
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: pozew za regulamin sklepu internetowego

przez tofif » 2011 lip 09, So 10:02

Macie tutaj Odnośnik widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników - Zarejestruj się
Avatar użytkownika
 
Posty: 1279
Dołączył(a): 2008 kwi 28, Pn 23:03
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: pozew za regulamin sklepu internetowego

przez junki » 2011 lip 09, So 10:04

pamiętacie jak jakieś stowarzyszenie wysyłało maile z ugodą za błędy w regulaminie, - myślę że ktoś podłapał temat i próbuje dalej naciągać, na pierwszej stronie forum prawnego jest krótka analiza przesłanego maila.
Avatar użytkownika
 
Posty: 1288
Dołączył(a): 2008 kwi 08, Wt 15:13
Lokalizacja: Olkusz
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: pozew za regulamin sklepu internetowego

przez joee » 2011 lip 09, So 10:06

Streszczenie :
-Ponad 2000 e-sprzedawców dostało takiego samego maila o treści : "wezwanie do zaprzestania stosowania klauzul niedozwolonych..."
-jak nie zapłacą ponad 2000 zł netto za wycofanie pozwu, to w wypadku przegranej 12.000 zł
-mówią już o tym na forum byłych sprzedawców allegro, ekomercyjnie, onecie, forumprawnym, generalnie dzieje się sporo.
-chodzi o zapisy w regulaminie które są niedozwolone. Wszystkie klauzule niedozwolone wg uokik masz tutaj : Odnośnik widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników - Zarejestruj się
Pozdrawiam
Szymon
 
Posty: 146
Dołączył(a): 2009 mar 16, Pn 01:57
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: pozew za regulamin sklepu internetowego

przez davit » 2011 lip 09, So 10:11

Niestety, stosując cwaniackie metody, niektóre niby stowarzyszenia chcą zarobić kasę na niewiedzy przedsiębiorców, w końcu każdy przedsiębiorca musi znać wszystkie przepisy w kraju co powoduje, że nie unikamy błędów.
Proponuję Wam skorzystać z wyszukiwarki klauzuli niedozwolonej Odnośnik widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników - Zarejestruj się i sprawdzić czy nie ma dziwnych zapisów u Was. Na stronie post wyżej także jest przedstawiony regulamin, który czeka na ocenę prawników, może więc zawierać błędy.

Ja swój sklep do jutra wyłączyłem, nie chcę ryzykować i włóczyć się po sądach, pracuje nad porządnym regulaminem.
 
Posty: 30
Dołączył(a): 2008 sie 01, Pt 20:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: pozew za regulamin sklepu internetowego

przez qbeczek » 2011 lip 09, So 11:52

davit:
jeżeli ktoś zrobił poświadczoną notarialnie kopię twojego regulaminu to może cię szarpać nawet 6 miesiecy po tym fakcie

'radca prawny' oddał głos w sprawie :
Odnośnik widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników - Zarejestruj się
Avatar użytkownika
 
Posty: 311
Dołączył(a): 2008 lis 06, Cz 14:54
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości
cron