pozew za regulamin sklepu internetowego

Inne tematy związane z działalnością gospodarczą.
Systemy płatności on-line, systemy magazynowo-handlowe, regulaminy sklepów, zgłoszenia GIODO, informacje o cookies, polityka prywatności - wymiana doświadczeń, pytania, opinie i uwagi.

Re: pozew za regulamin sklepu internetowego

przez radek170777 » 2011 lip 12, Wt 09:00

Ciekaw jestem na mocy jakiego paragrafu ci "prawnicy" składają pozew ?

Na stronach UOKiK jest wyraźnie
Konsument, który przypuszcza, że umowa, którą oferuje mu przedsiębiorca, zawiera postanowienie niedozwolone, powinien zwrócić przedsiębiorcy uwagę na ten fakt. W przypadku, gdy nie wyraża on zgody na zmianę kwestionowanych punktów kontraktu, najlepiej zmienić kontrahenta.

Natomiast, jeśli umowa, którą już podpisaliśmy, zawiera niedozwolone postanowienia to – zgodnie z definicją określoną w kodeksie cywilnym – takie klauzule nie wiążą nas z mocy prawa.


Dopiero gdy:
przedsiębiorca nie przychyli się do tego stanowiska, należy zwrócić się do sądu powszechnego (rejonowego lub okręgowego) o uznanie danego postanowienia za niewiążące. Na przykład, jeżeli chcemy odstąpić od umowy, a w jej warunkach znajduje się postanowienie wykluczające taką możliwość lub przewidujące rażąco wygórowaną karę, to możemy powołać się na niedozwolony charakter postanowienia umownego i jeżeli przedsiębiorca nie uwzględni naszych racji, dochodzić swych roszczeń sądownie.

Odnośnik widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników - Zarejestruj się
 
Autor tematu
Posty: 717
Dołączył(a): 2008 kwi 24, Cz 13:56
Lokalizacja: www.szadek.net
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: pozew za regulamin sklepu internetowego

przez tofif » 2011 lip 12, Wt 09:26

Nie wiem jak u innych ale moja zaprzyjaźniona kancelaria stwierdziła, że jeśli będę chciał napisania przez nich regulamin z godny z prawem to niestety ale to będzie kosztować parę ładnych tyśi, ponieważ trzeba przewertować ponad 2000 wpisów z ustaw itp itd to jakaś porażka.
Avatar użytkownika
 
Posty: 1279
Dołączył(a): 2008 kwi 28, Pn 23:03
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: pozew za regulamin sklepu internetowego

przez junki » 2011 lip 12, Wt 09:40

tofif napisał(a):Nie wiem jak u innych ale moja zaprzyjaźniona kancelaria stwierdziła, że jeśli będę chciał napisania przez nich regulamin z godny z prawem to niestety ale to będzie kosztować parę ładnych tyśi, ponieważ trzeba przewertować ponad 2000 wpisów z ustaw itp itd to jakaś porażka.


a za miesiąc i tak będziesz w d... bo jakiś _____wymoderowano_____ znowu wymyśli zmianę albo nastąpi nowa interpretacja już istniejącego zapisu.
Avatar użytkownika
 
Posty: 1288
Dołączył(a): 2008 kwi 08, Wt 15:13
Lokalizacja: Olkusz
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: pozew za regulamin sklepu internetowego

przez polak » 2011 sie 08, Pn 02:48

Nie 2000 ustaw, bez przesady. Poza tym co mieli Tobie powiedzieć? Sam studiuję prawo to doskonale wiem co się mówi klientowi, nawet jeżeli jest zaprzyjaźniony. Wystarczy przejrzeć listę klauzul abuzywnych publikowaną przez UOKiK. Ale jak regulamin będzie pisany z przestrzeganiem ogólnej zasady dotyczącej klauzul abuzywnych z KC, to nie ma potrzeby przeglądania całości. Ale to tylko taka moja prywatna opinia. Poza tym znajomość znajomością, ale godzina pracy prawnika to jakieś 150zł. I nawet jak po znajomości ktoś coś robi to nie zejdzie z takiej stawki, bo w tym czasie mógłby robić coś innego. Prawda brutalna, ale niestety.
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2011 sie 08, Pn 02:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: pozew za regulamin sklepu internetowego

przez radek170777 » 2011 paź 07, Pt 14:09

Odnośnik widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników - Zarejestruj się
 
Autor tematu
Posty: 717
Dołączył(a): 2008 kwi 24, Cz 13:56
Lokalizacja: www.szadek.net
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: pozew za regulamin sklepu internetowego

przez radek170777 » 2011 paź 15, So 07:54

Staje się to już nudne...

Kolejny artykuł: Odnośnik widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników - Zarejestruj się
 
Autor tematu
Posty: 717
Dołączył(a): 2008 kwi 24, Cz 13:56
Lokalizacja: www.szadek.net
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: pozew za regulamin sklepu internetowego

przez radek170777 » 2011 paź 15, So 08:09

Trochę nie dopatrzyłem, ale w tym artykule kryje się pewna reklama. Na podanej stronie można za darmo sprawdzić swój regulamin pod kontem klauzul niedozwolonych, można to również zrobić bardziej szczegółowo lecz już odpłatnie.

Ja przetestowałem swój regulamin darmowo i wyszło że:

klauzuleniedozwolone.pl napisał(a):Sprawdzany tekst jest wolny od niedozwolonych klauzul.


Tak więc mam nadzieję że faktycznie u mnie wszystko OK.
 
Autor tematu
Posty: 717
Dołączył(a): 2008 kwi 24, Cz 13:56
Lokalizacja: www.szadek.net
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: pozew za regulamin sklepu internetowego

przez redvan » 2011 paź 15, So 08:27

radek170777 napisał(a):Trochę nie dopatrzyłem, ale w tym artykule kryje się pewna reklama. Na podanej stronie można za darmo sprawdzić swój regulamin pod kontem klauzul niedozwolonych, można to również zrobić bardziej szczegółowo lecz już odpłatnie.

Ja przetestowałem swój regulamin darmowo i wyszło że:

klauzuleniedozwolone.pl napisał(a):Sprawdzany tekst jest wolny od niedozwolonych klauzul.


Tak więc mam nadzieję że faktycznie u mnie wszystko OK.


czyli ctrl+c i ctrl+v oczywiscie za zgodą autora ;)

w sumie jak to sie ma z kopiowaniem tresci regulaminow , bo jeszcze wyjdzie pewnie sprawa, ze kazdy sklep ma skopiowany regulamin z innego sklepu.
Avatar użytkownika
Moderator Witryny
 
Posty: 1728
Dołączył(a): 2008 maja 02, Pt 09:19
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: pozew za regulamin sklepu internetowego

przez radek170777 » 2011 paź 15, So 08:39

redvan napisał(a):
czyli ctrl+c i ctrl+v oczywiscie za zgodą autora ;)


Jeśli o mnie chodzi to proszę bardzo, oczywiście należy co nie co pozmieniać by dostosować go do profilu swojego sklepu. Jednakże to również jest kopia, dzięki uprzejmości golumnw-a. Wątek tu: Odnośnik widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników - Zarejestruj się .

Zaś co do tego:

w sumie jak to sie ma z kopiowaniem tresci regulaminow , bo jeszcze wyjdzie pewnie sprawa, ze kazdy sklep ma skopiowany regulamin z innego sklepu.


To jeśli masz zgodę właściciela to dlaczego nie mógł byś kopiować ?
 
Autor tematu
Posty: 717
Dołączył(a): 2008 kwi 24, Cz 13:56
Lokalizacja: www.szadek.net
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
cron