Aktualizacja KQS 5.7

Wszystko na temat instalacji oprogramowania KQS.store oraz aktualizacji skryptu do najnowszej wersji. Dowiesz się także co nowego pojawiło się w sklepie KQS oraz znajdziesz pełną listę zmian które weszły w nowej wersji.

Aktualizacja KQS 5.7

przez darewit » 2021 lut 20, So 15:27

To niespodzianka dla mnie i myślę, że dla innych.

Złożyłam zamówienie w sklepie KQS na wykonanie aktualizacji 5.7 (obecnie mam 5.2). Pan Krzysztof, odpowiedział na moje pytanie (Chciałam nieśmiało zapytać, jaki jest termin realizacji zamówień?), jak zwykle w bardzo miły sposób cyt. "Czy komunikat "Usługa przeznaczona dla licencji zakupionych po 2010 roku." jest dla Pani niezrozumiały? " .
Przysłał również proformę na licencję "oprogramowanie sklepu v. 5.7 " na kwotę z rabatem 738,00 brutto !!!

Na inne moje pytania dotyczące wsparcia technicznego i aktualizacji do starszej wersji 5,3 dostałam serdeczną odpowiedź cyt "Nie, jeśli sklep nie jest Pani potrzebny to polecam go usunąć zamiast kombinować. ZUSu też nie ma sensu płacić "



To ja się pytam: do jakiej wersji można było aktualizować sklepy zakupione wcześniej niż 2010 rok bez kupowania licencji?

Dlaczego nigdzie nie poinformowano użytkowników oprogramowania KQS o nadchodzących zmianach i braku aktualizacji ?

Swoją drogą, takie wspaniałe wsparcie w dobie pandemii ze strony Pana Krzysztofa - pogratulować ! Jeżeli masz sklep kupiony przed 2010 roku za aktualizację do wersji 5.7 trzeba teraz zapłacić 738 zł po rabacie 25% !!!!

Miłego dnia
Ewa
 
Autor tematu
Posty: 47
Dołączył(a): 2011 lut 04, Pt 10:47
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Aktualizacja KQS 5.7

przez sucro » 2021 lut 22, Pn 07:42

KQS wysyłał informację na e-mail do wszystkich użytkowników. Na adres e-mail wysłał też dostępy do aktualizacji, informację o rabatach, zmianach w licencjonowaniu, promocyjnych ofertach zakupu nowej licencji dla wszystkich użytkowników.

Nie jest to niespodzianką że KQS zmienił sposób licencjonowania bo informował (wszystkich klientów, wysyłając wiadomość e-mail). Jeśli ktoś posiada licencję zakupioną przez 2010r. i chce dalej korzystać z oprogramowania - to musi nabyć nową licencję, bo aktualizacje są tylko dla sklepów którzy kupili oprogramowanie po 2010r.

Oczywiście z oprogramowania (zakupionego przed 2010r.) można korzystać w starej wersji - bo tamta licencja tego nie zabrania.

25% rabatu na zakup licencji jaką KQS zaproponował jest dobrą ofertą i warto z niej skorzystać. Obecnie nie ma alternatywy (oprócz ShopGold) porównując funkcjonalność oprogramowania do ceny.

Reszta systemów to oprogramowania SAAS (pod wynajem) od tych tanich po ok 100 zł miesięcznie (redcart,shopify, shoper) po te droższe po ok 500-2000 zł miesięcznie (jak atomstore - ale to już jest klasy premium, nie dla małych sklepów).
Avatar użytkownika
Admin Witryny
 
Posty: 248
Dołączył(a): 2008 kwi 08, Wt 13:44
Lokalizacja: MEGAMO
Podziękował : 12 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy

Re: Aktualizacja KQS 5.7

przez darewit » 2021 lut 22, Pn 19:04

Bardzo mi przykro, ale KQS nie wysłał wiadomości ! Mam wszystkie informacje w katalogu gdzie przychodzą wiadomości od KQS o aktualizacjach, urodzinowych promocjach, Black Friday i innych .... Proszą podać datę wysyłki i print screen to przejrzę swój serwer, tam trzymam WSZYSTKIE wiadomości na wypadek przypadkowego usunięcia pliku z poczty ma komputerze - wtedy będę miała pretensję do samej siebie ... Tym bardziej boli takie podejście .... Gdybym wiedziała - zrobiłabym aktualizację na 1000% ...

Ewa
 
Autor tematu
Posty: 47
Dołączył(a): 2011 lut 04, Pt 10:47
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Aktualizacja KQS 5.7

przez sucro » 2021 lut 23, Wt 07:51

Chciałbym pomóc, ale nie mam możliwości. Nie posiadam takich wiadomości. Pamiętam że w 2010/2011r. były problemy z otrzymywaniem aktualizacji bo nie wszyscy je dostali. Wtedy też była zmiana wersji oznaczeń z 1.3 na 3.4 i być może wtedy zmieniły się zasady.

Problem z brakiem otrzymywania wiadomości od KQS jest mi znany, bo wielu klientów mi zgłaszało że nic nie dostają choć powinni otrzymywać. Czy trafiało to w próżnię, czy do spamu - ciężko powiedzieć.
Avatar użytkownika
Admin Witryny
 
Posty: 248
Dołączył(a): 2008 kwi 08, Wt 13:44
Lokalizacja: MEGAMO
Podziękował : 12 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy

Re: Aktualizacja KQS 5.7

przez darewit » 2021 lut 23, Wt 12:22

Bardzo dziękuję za odpowiedź i chęci!

Jestem przekonana, na 99,9%, że takie informacje nie zostały przekazane tym, którzy mają oprogramowanie KQS . Zadałam sobie trudu i sprawdziłam swój serwer (przychodzące, spam, oferty itd) - nie ma; sprawdziłam stronę Facebook KQS - Projekt - nie ma postu, ani informacji o zbliżających się zmianach i ewentualnie dokonanych aktualności !

Teraz chcąc wykonać aktualizację KQS 5.7 muszę zapłacić jak za nowy sklep !

Ponawiam pytanie : do jakiej wersji sklepu KQS była możliwość aktualizacji bez płacenia dodatkowej licencji (dla oprogramowań zakupionych przed 2010r.)? Myślę, że to jest istotna wiadomość dla wszystkich "starych"użytkowników oprogramowania sklep KQS, ale też cenna uwaga dla nowych....
 
Autor tematu
Posty: 47
Dołączył(a): 2011 lut 04, Pt 10:47
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Aktualizacja KQS 5.7

przez darewit » 2021 lut 23, Wt 12:24

I jeszcze jedno: napisał Pan o trudnościach z wysyłaniem e-maili w 2010/2011, a tu chodzi o rok 2019/2020/2021 .
 
Autor tematu
Posty: 47
Dołączył(a): 2011 lut 04, Pt 10:47
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Aktualizacja KQS 5.7

przez sucro » 2021 lut 23, Wt 13:17

darewit napisał(a):
Ponawiam pytanie : do jakiej wersji sklepu KQS była możliwość aktualizacji bez płacenia dodatkowej licencji (dla oprogramowań zakupionych przed 2010r.)? Myślę, że to jest istotna wiadomość dla wszystkich "starych"użytkowników oprogramowania sklep KQS, ale też cenna uwaga dla nowych....


niestety nie pamiętam do kiedy
Avatar użytkownika
Admin Witryny
 
Posty: 248
Dołączył(a): 2008 kwi 08, Wt 13:44
Lokalizacja: MEGAMO
Podziękował : 12 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy

Re: Aktualizacja KQS 5.7

przez Forest » 2021 mar 20, So 16:09

Witam!
Pani Ewo z całym szacunkiem, proszę sprawdzić ile kosztują inne sklepu, i jak działają.
Szybko wróci Pani do KQS ;)
W wersji KQS5.7 pojawił się od strony administracji. Opis - Krótki Opis na samej górze. Czy na da się Krótki Opis umieścić na dole strony, lub całkowicie go wyłączyć.
Pozdrawiam!
 
Posty: 84
Dołączył(a): 2008 lis 06, Cz 20:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Aktualizacja KQS 5.7

przez marpit » 2021 kwi 14, Śr 08:57

Ile tak naprawdę kosztuje ta aktualizacja rocznie? max 147,60 zł brutto
Czy w takim przypadku nie lepiej inwestować na bieżąco w aktualne oprogramowanie które swoimi nowymi funkcjami spowoduje wzrost pozycji sklepu i większe zyski ?
Jeżeli nie było 10 lat aktualizowane x 147,60 to daje sporo wyższą kwotę niż wypomniane 738,00 brutto !

Polecam wykupić co trzeba i korzystać z kolejnych aktualizacji.
Moderator Witryny
 
Posty: 1698
Dołączył(a): 2008 maja 05, Pn 16:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy


Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
cron