Problem z certyfikatem ssl

Wszystko na temat konfiguracji sklepu internetowego opartego o skrypt KQS.store

Re: Problem z certyfikatem ssl

przez sucro » 2018 cze 08, Pt 11:37

Wystarczy tak jak Arek pisał.... zwykły export opisów Import / Eksport produktów - AKTUALIZACJA OPISÓW i nie trzeba zagłębiać się w struktury SQL tym bardziej że ktoś może pierwszy raz widzieć to na oczy i się przerazi. Proste metody są najlepsze i wymagają minimum znajomości a wbudowany moduł importu/exportu w KQS załatwia wiele spraw.

Wchodzimy do Import / Export produktów - AKTUALIZACJIA OPISÓW
W polu :EKSPORT kliknąc w link : Zrzuć produkty do pliku *.csv (kodowanie UTF-8)

Otwieramy w open office ( instrukcja jest tutaj : Odnośnik widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników - Zarejestruj się )....po otwarciu klikamy ctrl+F i wyskoczy okno do wpisania...w polu "Szukaj" wpisujemy :

Odnośnik widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników - Zarejestruj się
a w polu niżej "Zamień na" wpisujemy :
Odnośnik widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników - Zarejestruj się

czyli z tym "S" w adresie http

Zapisać - zaimportować i po problemie.
W przypadku wykrycia że są też inne obrazki pobierane z innych domen, wystarczy to samo zrobić zastępując dany adres
Avatar użytkownika
Admin Witryny
 
Posty: 248
Dołączył(a): 2008 kwi 08, Wt 13:44
Lokalizacja: MEGAMO
Podziękował : 12 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy

Re: Problem z certyfikatem ssl

przez ArmaturaSanitarna » 2018 cze 09, So 19:12

Zrobiłem wszystko wg zaleceń, nie ma w opisach ani jednego http://
włącza się jednak ostrzeżenie po wejściu na każdy z produktów :
Odnośnik widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników - Zarejestruj się

w czym leży problem? proszę o podpowiedź.
 
Posty: 19
Dołączył(a): 2018 maja 29, Wt 19:15
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Problem z certyfikatem ssl

przez ArmaturaSanitarna » 2018 cze 09, So 19:51

znalezione, usunięte :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 2018 maja 29, Wt 19:15
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Problem z certyfikatem ssl

przez eliptor » 2018 cze 16, So 00:34

Witam - to ja także podepnę się pod temat problemu z ssl... choć nieco innego ;-)
Hostuję skep na home.pl - do tej pory miałem ich Cloud Server, na nim zainstalowany ich najtańszy certyfikat (home SSL Start) i wszystko śmigało poprawnie (zaznaczone w KQS: "Zaznacz jeśli masz wykupiony certyfikat SSL" oraz "Cały sklep pod SSL") do tego, co ważne w konfiguracji zaznaczona opcja "Włącz odnośniki .html (wymaga aktywnego mod_rewrite)"
Teraz przeniosłem sklep (również na home.pl) na usługę Hosting Biznes na Apache'u i także zainstalowałem Home SSL Start.
Niestety przy w/w ustawieniach choć strona główna wyświetla się poprawnie to kliknięcie na którykolwiek link (produkt) powoduje wyświetlenie w przeglądarce komunikatu :
"Pętla przekierowań
Firefox wykrył, że serwer przekierowuje żądanie tego zasobu w sposób uniemożliwiający jego ukończenie.
Problem ten może się pojawić w wyniku zablokowania lub odrzucenia ciasteczek."
Oczywiście czyszczenie ciasteczek, tryb incognito itp. nic nie dają.
Pomaga albo odznaczenie działania całego sklepu na SSL albo wyłączenie odnośników html - czyli tzw. przyjaznych wyszukiwarkom linków...
Podejrzewam że problem tkwi w pliku .htaccess i mod_rewrite ale nie wiem jak to ruszyć...
- czy może jednak po stronie serwera i należało by skorzystać z pomocy home.pl? (nie zdziwiło by mnie to bo wraz z nowym serwerem zostałem na siłę zmuszony do korzystania z ich nowego panelu który jeszcze nie działa poprawnie i tydzień walczyłem z poprawnym przypisaniem domen do serwera - oczywiście na starym serwerze i panelu było ok - dopiero zgłoszenie techniczne do home rozwiązało sprawę.
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2012 lut 21, Wt 21:48
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Problem z certyfikatem ssl

przez ArmaturaSanitarna » 2018 cze 16, So 10:02

Może nie pomogę w Twoim problemie, ale stroniłbym na pewno od hostingu home.pl
gdzie uzyskać jakąś pomoc od nich, to trzeba mieć nie lada cierpliwość..
 
Posty: 19
Dołączył(a): 2018 maja 29, Wt 19:15
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Problem z certyfikatem ssl

przez sucro » 2018 cze 17, N 17:04

eliptor napisał(a):Witam - to ja także podepnę się pod temat problemu z ssl... choć nieco innego ;-)
Hostuję skep na home.pl - do tej pory miałem ich Cloud Server, na nim zainstalowany ich najtańszy certyfikat (home SSL Start) i wszystko śmigało poprawnie (zaznaczone w KQS: "Zaznacz jeśli masz wykupiony certyfikat SSL" oraz "Cały sklep pod SSL") do tego, co ważne w konfiguracji zaznaczona opcja "Włącz odnośniki .html (wymaga aktywnego mod_rewrite)"
Teraz przeniosłem sklep (również na home.pl) na usługę Hosting Biznes na Apache'u i także zainstalowałem Home SSL Start.
Niestety przy w/w ustawieniach choć strona główna wyświetla się poprawnie to kliknięcie na którykolwiek link (produkt) powoduje wyświetlenie w przeglądarce komunikatu :
"Pętla przekierowań
Firefox wykrył, że serwer przekierowuje żądanie tego zasobu w sposób uniemożliwiający jego ukończenie.
Problem ten może się pojawić w wyniku zablokowania lub odrzucenia ciasteczek."
Oczywiście czyszczenie ciasteczek, tryb incognito itp. nic nie dają.
Pomaga albo odznaczenie działania całego sklepu na SSL albo wyłączenie odnośników html - czyli tzw. przyjaznych wyszukiwarkom linków...
Podejrzewam że problem tkwi w pliku .htaccess i mod_rewrite ale nie wiem jak to ruszyć...
- czy może jednak po stronie serwera i należało by skorzystać z pomocy home.pl? (nie zdziwiło by mnie to bo wraz z nowym serwerem zostałem na siłę zmuszony do korzystania z ich nowego panelu który jeszcze nie działa poprawnie i tydzień walczyłem z poprawnym przypisaniem domen do serwera - oczywiście na starym serwerze i panelu było ok - dopiero zgłoszenie techniczne do home rozwiązało sprawę.


plik htaccess wgraj na sklep ten standardowy z paczki aktualizacyjnej KQS'a ( bez swoich żadnych wpisów o ile były dodawane do pliku htaccess ) i sprawdź czy dalej tak się dzieje.
Avatar użytkownika
Admin Witryny
 
Posty: 248
Dołączył(a): 2008 kwi 08, Wt 13:44
Lokalizacja: MEGAMO
Podziękował : 12 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy

Poprzednia strona

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości
cron