KOSZYK - ulica / dom/ lokal

Wszystko na temat konfiguracji sklepu internetowego opartego o skrypt KQS.store

KOSZYK - ulica / dom/ lokal

przez darewit » 2016 lis 09, Śr 16:08

Witam forumowiczów ..
Po ostatniej aktualizacji KQS na najnowszą wersję, nie wiem dlaczego, zmieniły mi się tabelki w koszyku.
W tej chwili nie mam podziału okienek na ulica / dom/ lokal (tak jak było kiedyś) tylko jest ulica / dom.
Klienci gubią się i wpisują jak popadnie - i często adres wygląda np ul. kowalewskiego 18 18.

W związku z tym mam bardzo gorącą prośbę o podanie kodu jaki mam wkleić ( i gdzie), żeby było jak w temacie . Nie raz Byliśmy pomocni zatem liczę na to tym razem :D .

PS przeszukałam forum i nie mogę tego znaleźć (może było w starszej wersji)
Pozdrawiam gorąco
 
Autor tematu
Posty: 47
Dołączył(a): 2011 lut 04, Pt 10:47
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: KOSZYK - ulica / dom/ lokal

przez sucro » 2016 lis 09, Śr 17:20

Odnośnik widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników - Zarejestruj się
login: admin
hasło: admin

Szablon graficzny / Koszyk - znajdź pole Dane zamawiającego
i masz tam kod :

Kod: Odnośnik widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników - Zarejestruj się
<div style="margin-top: 10px; text-align: center">{JEZYK_DANE_ZAMAWIAJACEGO}</div><table style="margin: 10px auto 0 auto; text-align: left"><tr><td width="220"><div style="margin-right: 20px; text-align: right"><span class="pogrubienie">{JEZYK_IMIE}</span>:</div></td><td width="280">{INPUT_IMIE}</td></tr><tr><td width="220"><div style="margin-right: 20px; text-align: right"><span class="pogrubienie">{JEZYK_NAZWISKO}</span>:</div></td><td width="280">{INPUT_NAZWISKO}</td></tr></table>{DANE_FIRMY}<table style="margin: 10px auto 0 auto; text-align: left"><tr><td width="220"><div style="margin-right: 20px; text-align: right"><span class="pogrubienie">{JEZYK_EMAIL}</span>:</div></td><td width="280">{INPUT_EMAIL}</td></tr><tr><td width="220"><div style="margin-right: 20px; text-align: right"><span class="pogrubienie">{JEZYK_ULICA}</span>, <span class="pogrubienie">{JEZYK_DOM}</span>:</div></td><td width="280">{INPUT_ULICA}{INPUT_DOM}</td></tr><tr><td width="220"><div style="margin-right: 20px; text-align: right"><span class="pogrubienie">{JEZYK_KOD}</span>, <span class="pogrubienie">{JEZYK_MIASTO}</span>:</div></td><td width="280">{INPUT_KOD}{INPUT_MIASTO}</td></tr>{WOJEWODZTWO}<tr><td width="220"><div style="margin-right: 20px; text-align: right"><span class="pogrubienie">{JEZYK_TELEFON}</span>:</div></td><td width="280">{INPUT_TELEFON}</td></tr>{KRAJ}</table>


Wstaw u siebie taki sam, lub lekko zmodyfikowany ( by pola ulicy i domu były w osobnych liniach ) :

Kod: Odnośnik widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników - Zarejestruj się
<div style="margin-top: 10px; text-align: center">{JEZYK_DANE_ZAMAWIAJACEGO}</div><table style="margin: 10px auto 0 auto; text-align: left"><tr><td width="220"><div style="margin-right: 20px; text-align: right"><span class="pogrubienie">{JEZYK_IMIE}</span>:</div></td><td width="280">{INPUT_IMIE}</td></tr><tr><td width="220"><div style="margin-right: 20px; text-align: right"><span class="pogrubienie">{JEZYK_NAZWISKO}</span>:</div></td><td width="280">{INPUT_NAZWISKO}</td></tr></table>{DANE_FIRMY}

<table style="margin: 10px auto 0 auto; text-align: left"><tr>
<td width="220"><div style="margin-right: 20px; text-align: right"><span class="pogrubienie">{JEZYK_EMAIL}</span>:</div></td>
<td width="280">{INPUT_EMAIL}</td></tr><tr>

<td width="220"><div style="margin-right: 20px; text-align: right"><span class="pogrubienie">{JEZYK_ULICA}</span>:</div></td>
<td width="280">{INPUT_ULICA}</td></tr><tr>

<td width="220"><div style="margin-right: 20px; text-align: right"><span class="pogrubienie">{JEZYK_DOM}</span>:</div></td>
<td width="280">{INPUT_DOM}</td></tr><tr>

<td width="220"><div style="margin-right: 20px; text-align: right"><span class="pogrubienie">{JEZYK_KOD}</span>, <span class="pogrubienie">{JEZYK_MIASTO}</span>:</div></td>
<td width="280">{INPUT_KOD}{INPUT_MIASTO}</td></tr>{WOJEWODZTWO}<tr>

<td width="220"><div style="margin-right: 20px; text-align: right"><span class="pogrubienie">{JEZYK_TELEFON}</span>:</div></td>
<td width="280">{INPUT_TELEFON}</td></tr>{KRAJ}</table>
Avatar użytkownika
Admin Witryny
 
Posty: 248
Dołączył(a): 2008 kwi 08, Wt 13:44
Lokalizacja: MEGAMO
Podziękował : 12 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy

Re: KOSZYK - ulica / dom/ lokal

przez darewit » 2016 lis 09, Śr 17:59

Bardzo dziękuję za kody, ale one są właśnie takie jakich nie chcę, czyli jest tylko ulica i tylko dom, BEZ nr LOKALU.
Wśród zamawiających są adresy gdzie jest np. ul. kowalewskiego 15/15 m. 6 Chciałabym aby nr mieszkania był w osobnym oknie.
Teraz mam tylko dwie kratki a powinny być 3 kratki.

Poza tym jak przychodzi do mnie zamówienie to mam w formularzu adres pisany ciurkiem bez żadnych kresek typu /
Gdzie mogę to zmienić, żeby pocztą przychodziło dobrze, czyli każde okno oddzielone /.
 
Autor tematu
Posty: 47
Dołączył(a): 2011 lut 04, Pt 10:47
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: KOSZYK - ulica / dom/ lokal

przez sucro » 2016 lis 09, Śr 18:28

Nowa wersja KQS nie posiada już nr. lokalu bo w drugą stronę było to też mylące dla innych sklepów.

Możesz zamiast słowa DOM użyć : Nr. Domu i lokalu
Wtedy są 2 pola :

Ulica: [_________]
Nr. domu i lokalu: [______________]

Nie widzę w tym nic dziwnego, że ktoś wpisze 15/15 m. 6 w pole do Dom i Lokal bo przecież Ulica to nazwa ulicy ( choć też ulice posiadają nawet cyfry np. Dywizjonu 303 - no ale adresat wie przecież że te 303 to nie nr. domu ani lokalu a cyfra ta wchodzi w skład nazwy ulicy ).

Moim zdaniem to bardzo dobra decyzja o likwidacji tego pola - ze statystyk jakie widziałem, pole LOKAL było puste bo większość klientów w sklepach wpisywali całość w pole DOM ( a pole LOKAL nie było obowiązkowe w sklepie KQS bo nie każdy adres ma swój lokal )

Dobrze że nie trzeba wymagać od klientów wpisywania w 2 polach kodu pocztowego ( a widziałem takie formularze kiedyś )
Avatar użytkownika
Admin Witryny
 
Posty: 248
Dołączył(a): 2008 kwi 08, Wt 13:44
Lokalizacja: MEGAMO
Podziękował : 12 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy

Re: KOSZYK - ulica / dom/ lokal

przez darewit » 2016 lis 10, Cz 14:04

Dziękuję za skrupulatne wyjaśnienie :)

A teraz pytanie jak słowo DOM zmienić na nazwę Nr domu i lokalu. W szablonie graficznym nie widzę tej opcji. Jest tylko Język DOM :-(

Jeszcze prośba o pomoc w wyrównaniu komórek , w koszyku.
Nie wiem dlaczego komórka ULICA nie jest takiej samej długości jak Imię i NAzwisko
a komórka Dom jest odsunięta i nie jest w równiej linii z pozostałymi.

Wszędzie mam takie same wartości td i tr


Z góry dzięuję za odpowiedź
 
Autor tematu
Posty: 47
Dołączył(a): 2011 lut 04, Pt 10:47
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: KOSZYK - ulica / dom/ lokal

przez sucro » 2016 lis 10, Cz 15:11

Jeśli nie używasz języka angielskiego w sklepie, to na sztywno wstaw to słowo zamiast zmiennej {JEZYK_DOM} - wpisz sobie swoje słowo jakie chcesz.

Jeśli używasz zmiennych językowych ( czyli języka angielsiego ) wtedy w pliku standard.php musisz odnaleźć słowo o nazwie "Dom" i zmienić je na swoje.
Pamiętaj - plik standard.php zapewne nadpisujesz przy każdej aktualizacji sklepu KQS do nowszej wersji więc po aktualizacji znów musisz to zrobić. Ale jak nie używasz wersji angielskiej to najlepiej na sztywno w koszyku tak jak wyżej opisałem.

Co do pól input a dokłądniej opla ulica - ma na sztywno zakodowany rozmiar width:180px.
Najlepiej sobie poprzerabiać kod pod siebie - czyli wstawić pole {INPUT_ULICA} w jakiś blok np. :

Kod: Odnośnik widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników - Zarejestruj się
<div class="zmianaInputa">{INPUT_ULICA}</div>


i wtedy do pliku styli css dopisać sobie deklarację wymuszenia szerokości pola :
.zmianaInputa { width:300px!important }

!important - powoduje że jest to ważniejsze więc tamte 180px będzie nieważne i wczytywać bedzie wielkość jaką sobie ustalisz w pliku styli css

lub inna wielkość jaka Ci pasuje.

Dla responsywności najlepiej ustawić to jako width:100% ( pamiętając by całość formularzy była też w jakiejś ustalonej szerokości okna co by się pole input nie wywaliło na całą stronę ).

Tak samo robisz z polem dom, bo na sztywno ma wpisane margin-left: 4px; width: 74px

Więc do pliku styli css dodajesz inną klasę i dodatkowo parametry margin-left:0px!importanrt - by nie było marginesu lewego 4px
Avatar użytkownika
Admin Witryny
 
Posty: 248
Dołączył(a): 2008 kwi 08, Wt 13:44
Lokalizacja: MEGAMO
Podziękował : 12 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy

Re: KOSZYK - ulica / dom/ lokal

przez darewit » 2016 lis 10, Cz 15:54

Wstawiłam { Numer Domu i lokalu } i tak też mi się wyświetla w koszyku.
Gdzie mam to podmienić, że by było widoczne bez tych nawiasów.
 
Autor tematu
Posty: 47
Dołączył(a): 2011 lut 04, Pt 10:47
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: KOSZYK - ulica / dom/ lokal

przez sucro » 2016 lis 10, Cz 16:37

Musisz na początku zrozumieć, że zmienne ( które wykorzystuje plik językowy standard.php ) to są właśnie te odwołania w klamrach.
Przykładowo gdy w szablonie graficznym używasz {JEZYK_DOM} - to odwołuje się to do odpowiedniej linijki w pliku standard.php gdzie jest wpisane słowo : Dom

Więc jeśli chcesz zmienić to słowo, to nie zmieniasz w klamrach napisu, a w pliku językowym słowo "Dom" zmieniasz na inne swoje słowo.

Możesz zamiast klamry ( zmiennej ) użyć swojego kodu html / słowa - w zależności czego dotyczy zmienna ( bo jeśli zmienną jest np. {INPUT_DOM} - to nie dotyczy ona słowa w pliku standard.php a określonego kodu więc w tym wypadku wygeneruje ci pole input ).

Więc zamiast całej zmiennej {JEZYK_DOM} wpisz sobie sam tekst "Numer Domu i lokalu"

Plik standard.php mieści się na serwerze ftp gdzie zainstalowany jest sklep :
pliki_zrodlowe/pliki_jezykowe/source/standard.php

Edytować najlepiej programem notepad++ ( darmowy ) - bo jak notatnikiem edytujesz i zapiszesz, wtedy kodowanie znaków się posypie i sklep przestaje działać.
Avatar użytkownika
Admin Witryny
 
Posty: 248
Dołączył(a): 2008 kwi 08, Wt 13:44
Lokalizacja: MEGAMO
Podziękował : 12 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy

Re: KOSZYK - ulica / dom/ lokal

przez areczek » 2016 lis 10, Cz 16:40

Podczas edytowania pliku standard.php za pomocą Notatnika Windowsowego pamiętaj podczas zapisywania zmian o wybraniu kodowania UTF-8 (nic się nie posypie ... przynajmniej u mnie nic się nie sypie :D ).
Avatar użytkownika
 
Posty: 329
Dołączył(a): 2009 lip 07, Wt 18:33
Lokalizacja: Lubelskie
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Następna strona

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości
cron