program do integracji magazynu ze sklepem kqs

Programy pomocne w prowadzeniu sklepu internetowego.

Re: program do integracji magazynu ze sklepem kqs

przez marpit » 2015 lut 04, Śr 09:42

Chyba nikt, ale też byłym zainteresowany. Podobno jest tylko jedna firma na rynku której rozwiązania się ponoć nie sprawdzają.
Moderator Witryny
 
Posty: 1698
Dołączył(a): 2008 maja 05, Pn 16:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: program do integracji magazynu ze sklepem kqs

przez golumnw » 2015 lut 04, Śr 10:39

Gdzięś na forum znalazłem, że Marek napisał coś takiego do integracji. Osobiście chętnie zapłacę za integracje, jeśli ktoś się będzie chętny. Co prawda pracujemy obecnie na Kameleonie SQL ale chcemy wszystko zautomatyzować i potrzebujemy jakiegoś sensownego rozwiązania - dlatego jest opcja zmiany na Subiekta.
Avatar użytkownika
 
Posty: 213
Dołączył(a): 2008 maja 15, Cz 20:51
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: program do integracji magazynu ze sklepem kqs

przez redvan » 2015 lut 04, Śr 23:16

Kiedyś jeszcze do wersji sklepu 3.4 lub 3.3 była integracja.

Ale wiadomo, że z każdą aktualizacją sklepu KQS zmieniana jest mniej lub bardziej struktura bazy danych.

Koszty zbudowania tego integratora przewyższyły dużo ( baaardzo dużo ) możliwe zyski w okresie kilkunastu miesięcy - a ciągle poprawki do nowych wersji to kolejne źle zainwestowane pieniądze. A nie po to coś tworzymy by dopłacać .

Moim zdaniem realne koszty takiego integratora to ok 900-1300 zł netto ( bez zakupu sfery do subiekta ) / 12 miesięcy przy założeniu że znajdzie się na start ok 50 osób które będą w stanie zapłacić . Pamiętajcie że programista krzyczy sobie ok 4-5k do ręki na miesiąc

Więc integrator by musiał być uniwersalny nie tylko pod KQS ale i pod inne oprogramowania co by mieć większą ilość odbiorców. Ale większa ilość oprogramowań sklepów do ogarnięcia to i dłuższy czas na jego zbudowanie i ew. aktualizacje do nowych wersji sklepu lub ew. rozwój integratora.

Reasumując - marne szanse na dobry integrator.

Opinie o s2s ( firmy e-mo ) - nie chce cytować swoich klientów którzy mieli to kupione, ale raczej to nie były miłe słowa i opinie. Ale tak samo jak słucham opinii o KQS , to wiem jak takie opinie wyglądają. Działa impuls-złośc bo ktoś został potraktowany inaczej niż chciałby być. A przecież każdy z nas wie co potrafi samo oprogramowanie ( odrębna kwestią jest kontakt czy support ).

Tak też w skrócie : s2s - nie widziałem, nie testowałem, nie mam zdania. Do momentu gdy nie przetestuje to nie będę mógł wyrazić opinii. Na dzień dzisiejszy nie chcę testować bo nie mam na to czasu.
Avatar użytkownika
Moderator Witryny
 
Posty: 1728
Dołączył(a): 2008 maja 02, Pt 09:19
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: program do integracji magazynu ze sklepem kqs

przez golumnw » 2015 lut 17, Wt 22:28

redvan napisał(a):Kiedyś jeszcze do wersji sklepu 3.4 lub 3.3 była integracja.

Ale wiadomo, że z każdą aktualizacją sklepu KQS zmieniana jest mniej lub bardziej struktura bazy danych.

Koszty zbudowania tego integratora przewyższyły dużo ( baaardzo dużo ) możliwe zyski w okresie kilkunastu miesięcy - a ciągle poprawki do nowych wersji to kolejne źle zainwestowane pieniądze. A nie po to coś tworzymy by dopłacać .

Moim zdaniem realne koszty takiego integratora to ok 900-1300 zł netto ( bez zakupu sfery do subiekta ) / 12 miesięcy przy założeniu że znajdzie się na start ok 50 osób które będą w stanie zapłacić . Pamiętajcie że programista krzyczy sobie ok 4-5k do ręki na miesiąc

Więc integrator by musiał być uniwersalny nie tylko pod KQS ale i pod inne oprogramowania co by mieć większą ilość odbiorców. Ale większa ilość oprogramowań sklepów do ogarnięcia to i dłuższy czas na jego zbudowanie i ew. aktualizacje do nowych wersji sklepu lub ew. rozwój integratora.

Reasumując - marne szanse na dobry integrator.

Opinie o s2s ( firmy e-mo ) - nie chce cytować swoich klientów którzy mieli to kupione, ale raczej to nie były miłe słowa i opinie. Ale tak samo jak słucham opinii o KQS , to wiem jak takie opinie wyglądają. Działa impuls-złośc bo ktoś został potraktowany inaczej niż chciałby być. A przecież każdy z nas wie co potrafi samo oprogramowanie ( odrębna kwestią jest kontakt czy support ).

Tak też w skrócie : s2s - nie widziałem, nie testowałem, nie mam zdania. Do momentu gdy nie przetestuje to nie będę mógł wyrazić opinii. Na dzień dzisiejszy nie chcę testować bo nie mam na to czasu.


Dla zainteresowanych - jesteśmy w trakcie testowania S2S z, Subiektem i KQS-em + sello - wygląda to obiecująco. :) Jeśli ktoś ma mały magazyn to jest to łatwe do ogarnięcia w naszym przypadku największym problemem będzie niestety wprowadzenie do KQS-a Twojego kodu produktu który ma być elementem wspólnym. Niestety u nas to kilka tyścięcy produktów które wcześniej nie miały tego kodu i jest to mega praca.
Jak skończymy dam znać dla zainteresowanych.
Avatar użytkownika
 
Posty: 213
Dołączył(a): 2008 maja 15, Cz 20:51
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: program do integracji magazynu ze sklepem kqs

przez marpit » 2015 lut 21, So 12:19

Jeżeli Twój kod produktu może być losowy i potrzebny tylko do integracji to można skorzystać z generatora kodów np o dł 5 - 10 znaków i kleić do odpowiedniej kolumny. Powiedzmy ze w 5 minut masz wstawione kody w sklepie.
A czego oczekujesz od integracji i co ona robi u Ciebie? Mnie interesowała ba tylko zmiana ceny kqs subiekt i wystawianie paragonów na podstawie zamówienia.
Moderator Witryny
 
Posty: 1698
Dołączył(a): 2008 maja 05, Pn 16:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: program do integracji magazynu ze sklepem kqs

przez Forest » 2015 maja 28, Cz 16:18

Witam!

Kody uzupełnione? Jakie doświadczenia po kilku miesiącach pracy na S2S?
Pozdrawiam!
 
Posty: 84
Dołączył(a): 2008 lis 06, Cz 20:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: program do integracji magazynu ze sklepem kqs

przez sebp » 2016 sty 28, Cz 11:41

Też jestem ciekaw opini na temat s2s
Ewentualnie czy ktoś używa firmeslink i może coś więcej o nim powiedzieć?
To jedyne 2 sposoby łączenia z subiektem o których słyszałem.
Avatar użytkownika
 
Posty: 141
Dołączył(a): 2012 wrz 19, Śr 21:49
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: program do integracji magazynu ze sklepem kqs

przez redvan » 2016 sty 28, Cz 14:10

sebp napisał(a):Też jestem ciekaw opini na temat s2s
Ewentualnie czy ktoś używa firmeslink i może coś więcej o nim powiedzieć?
To jedyne 2 sposoby łączenia z subiektem o których słyszałem.



uniflora.pl z tego co wiem korzysta z firmes do łączenia się z subiektem. Podpytaj ich. Są tutaj na forum pod nickiem : uniflora
Avatar użytkownika
Moderator Witryny
 
Posty: 1728
Dołączył(a): 2008 maja 02, Pt 09:19
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Poprzednia strona

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości
cron