Poszukuję programów do usystematyzowania sprzedaży nietypowe

Programy pomocne w prowadzeniu sklepu internetowego.

Poszukuję programów do usystematyzowania sprzedaży nietypowe

przez marko5891 » 2011 paź 26, Śr 21:22

Witam.

Na wstępie postu napiszę kilka słów o naszej firmie:

W zeszłym roku rozpocząłem sprzedaż odzieży i sprzętu sportowego po przez internet.Muszę przyznać, że e-sprzedaż nie jest moim głównym źródłem utrzymania. Na początku sprzedawałem tylko na angielskim e-bay'u , a następnie rozszerzyłem sprzedaż o nasze rodzime Allegro. Niestety nie byłem w stanie ogarnąć 2 portali na raz bez odpowiedniego oprogramowania i pomocy innych osób. Zaniechałem sprzedaż na e-bay'u ze względów logistycznych i braku czasu. Jednakże chciałbym wrócić do tego ponownie ,a ponadto rozszerzyć dystrybucję o e-sklep. Jednakże tym razem chciałbym podejść do tego tematu bardziej profesjonalnie i skorzystać z Waszej pomocy Drodzy Forumowicze.

W związku z tym mam kilka pytań :

1.Czy znają Państwo program do magazynowania jednoczesnej sprzedaży na Allegro i angielskim e-bay'u lub na kilku portalach aukcyjnych z funkcją automatycznej aktualizacji stanu towaru na aukcjach portali aukcyjnych i w stanie magazynu lub/i sklepu internetowego.

Np.
Na stanie w magazynie mam 100 sztuk skarpet firmy X

Wystawię 100 sztuk na allegro i 100 sztuk na e-bay'u . Interesuje mnie program, który automatycznie będzie aktualizował ten stan magazynowy i jeżeli sprzedam coś na allegro to automatycznie zmniejszy się stan towaru na e-bay'u i analogicznie z potencjalnym slepem internetowym który zamierzam wdrożyć wkrótce.


Co w przypadku , gdy zdecyduję się na wdrożenie sklepu internetowego ? Jak będzie wyglądała kwestia aktualizacji stanu magazynowego jeżeli np ... sprzedam jednego dnia 10 par skarpet w e-sklepie 10 na allegro i 10 na e-bay'u ?


Kwestia opisana powyżej jest dla mnie na chwilę obecną najważniejsza.

2.Czy znacie Państwo dobry program do księgowania sprzedaży na portalach aukcyjnych polskich i zagranicznych z przewalutowaniem walut na dany dzień ze złotówek na funty brytyjskie. W późniejszym okresie będzie mnie interesowało rozszerzenie sprzedaży o e-sklep dlatego chciałbym od razu zakupić program ogarniający księgowość portali aukcyjnych i e-sklepu. Proszę zauważyć, iż sprzedaży stacjonarnej nie prowadzimy.

Ewentualnie czy ktoś z forumowiczów jest w stanie stworzyć taki mini program do przeliczania walut w Microsoft Excel .Chodzi mi tu gównie o przeliczenie transakcji które już się odbyły w przeszłości i tych aktualnych na podstawie kuru średniego NBP. Potrzebujemy tego programu ponieważ firma zarejestrowana jest na terenie W.Brytanii i tu też się będziemy musieli się rozliczyć z podatku. Wyczytałem na forum internetowym, iż już gdzieś ktoś coś takiego napisał i nie jest to trudne w realizacji . Niestety nie mam osobiście na to czasu i dlatego proszę o to was drodzy forumowicze.

Prosiłbym również o poradę odnośnie oprogramowania ułatwiającego integrację tego wszystkiego o czym pisałem powyżej .
Każda sugestia propozycja lub pomysł są mile widziane ...

Pozdrawiam Serdecznie
Tomasz Bieliński
 
Autor tematu
Posty: 2
Dołączył(a): 2011 wrz 08, Cz 07:55
Lokalizacja: Grantham
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Poszukuję programów do usystematyzowania sprzedaży niety

przez qbeczek » 2011 paź 27, Cz 16:38

pytanie do osób które znają API zarówno allegro jak i e-baya

szczerze mówiąc nie spotkałem się jeszcze z softem który zmniejsza liczbę wystawionych przedmiotów na allegro i wydaje mi się, że jest to niemożliwe
co do integracji z systemem magazynowym to polecam subiekta - jest kilka dodatkowych programów usprawniających pracę z nim

subiekt ma możliwość pracy na walutach i codziennie są one aktualizowane

jeżeli chodzi o pisanie makr w Excelu - skoro ty na to nie masz czasu - dlaczego sądzisz że ktoś napisze to za ciebie ? zlecenia.przez.net - zleć tak to co chcesz i za parę złotych ktoś ci to napisze (albo nie)
Avatar użytkownika
 
Posty: 311
Dołączył(a): 2008 lis 06, Cz 14:54
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Poszukuję programów do usystematyzowania sprzedaży niety

przez marko5891 » 2011 paź 28, Pt 06:34

Dzięki qbeczek za odpowiedź .

Co do automatycznego zmniejszania liczby wystawionych przedmiotów w danej aukcji będę szukał dalej jakiegoś rozwiązania... Jednakże nie wydaje mi się, żeby zlokalizowanie takiego soft'u było łatwe(o ile taki istnieje). Znalazłem na forum Sello ,że twórcy tego oprogramowania mają zamiar coś takiego wprowadzić . Jednakże nie nastąpi to prędko...niestety.

Najpierw przetestuję subiekta i np sello? Chyba,że mógłbyś polecić lepszą konfigurację integracyjną dla mojego typu sprzedaży. Tak jak wspominałem sprzedaje obecnie tylko przez Allegro i zamierzam wrócić na ebay.co.uk. prowadząc dystrybucję po przez 2 portale jednocześnie.
Następnie pomyślę o e-sklepie i dalszej promocji ponieważ nazbierało mi się już trochę towaru i bez sensu jest płacić prowizję portalom aukcyjnym skoro mogę zaoferować moim klientom niższe ceny, niż na tychże portalach. Po zapoznaniu się z opisem subiekta podejrzewam, że ten program będzie odpowiedni dla mojej sprzedaży i po zintegrowaniu z rachistrzemGT z rodziny Insert do prowadzenia księgowości na zasadzie księgi przychodów i rozchodów z przewalutowaniem na dany dzień.

Natomiast w przypadku, gdy produkty z grupy insert nie sprawdzą się zlecę napisanie makra i skorzystam z Excel'a




WSZELKIE SUGESTIĘ I RADY SĄ MILE WIDZIANE! Jestem nowicjuszem w tym biznesie i dlatego prosiłbym o cenne rady za które z góry dziękuję .
Natomiast w przypadku, gdy nie będzie spełniał oczekiwań zlecę napisanie makra i skorzystam z Excel'a

dlaczego sądzisz że ktoś napisze to za ciebie ?


Otóż dlatego ,że ktoś na tym zarobi właśnie parę złotych :D

Jeszcze raz wielkie dzięki za odp i proszę o wszelkie propozycję i rady w rozkręceniu e-biznesu .

Z góry wszystkim dziękuję za pomoc!
 
Autor tematu
Posty: 2
Dołączył(a): 2011 wrz 08, Cz 07:55
Lokalizacja: Grantham
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Poszukuję programów do usystematyzowania sprzedaży niety

przez sebp » 2016 sty 28, Cz 11:37

Jeśli chodzi o coś powiązanego z kqs to sprawdź:
kqs + megamo.pl
kqs + baselinker.com

ewentualnie kqs +firmeslink + subiekt gt + sello

Z innych skryptów polecam zobaczyć możliwości iai-shop. Posiada gospodarkę magazynową i automat do łączenia z allegro i ebay. Można też połączyć z subiektem.
Avatar użytkownika
 
Posty: 141
Dołączył(a): 2012 wrz 19, Śr 21:49
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy


Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości
cron