Serwer dedykowany.

Wszystko o serwerach oraz domenach internetowych

Re: Serwer dedykowany.

przez marpit » 2010 gru 19, N 15:27

junki napisał(a):jeżeli chcecie różne IP pod zapleczówkę kupcie 5 tanich serwerów np w masternecie lub hekko.net.pl

Przetestowałem już chyba wszystko co można w rozsądnej cenie. Do 50 zł rocznie to jedynie linuxpl. Naprawdę te wszystkie małe serwerki, seo serwerki itd działają dobrze dopóki nie wejdzie na stronę zbyt dużo ludzi (ostatnio wdrażaliśmy na sklep testowy na takim serwerze i było nas dwóch online, co chwila nie można wyświetlić strony) albo po prostu są wkurzające z uwagi na różne ograniczenia których tak naprawdę na pierwszy rzut oka nie widać.
O choćby
Backup moze byc stworzony w godzinach 24 - 9.
komunikat z jupe.pl
A czy taki serwer jest wartościowy? Teoretycznie tak 4 ip za 40 zł rocznie, ale postawisz tam kilka katalogów, ludzie postawią tam setki katalogów i wszystkie od razu maja zbanowane ip bo co chwili katalogi sprawdzają PR, pingują itd a w katalogu masz potem BL:

Gdy masz swoje ip i swój serwer to wtedy powinno to wszystko wyglądać inaczej. Ja powoli myślę że to jedyne słuszne rozwiązanie aby bawić się w biznes i swoje zaplecze. Jeszcze pozostaje kwestia przetestowania tego. Tutaj nie ma aż tak wielkiego ryzyka bo za takie serwery płaci się miesięcznie.
Moderator Witryny
 
Posty: 1698
Dołączył(a): 2008 maja 05, Pn 16:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Serwer dedykowany.

przez marpit » 2011 sty 18, Wt 15:58

golumnw napisał(a):niby drożej ale serwer współdzielony ma zasadnicza wade - jak coś wypierd... jedna strone i zawiesi serwer to pier.. wszystko. i moim zdaniem ostatnio mam ten problem.
a wkurzaja mnie odpowiedzi że to wina po naszej stronie i jakims cudem po kontakcie z konsultantem, który nic nie zrobił problem mija. :twisted:

I jak przeszedłeś na dedyka?
Moderator Witryny
 
Posty: 1698
Dołączył(a): 2008 maja 05, Pn 16:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Serwer dedykowany.

przez blanc » 2012 paź 03, Śr 19:36

Ja mam wykupiony w Odnośnik widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników - Zarejestruj się
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2012 paź 03, Śr 19:25
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Serwer dedykowany.

przez aptus » 2012 paź 22, Pn 13:59

Ja nie.
Dobry serwer dedykowany może się okazać konieczny jeśli twój sklep internetowy się rozrasta. Co do VPS mam mieszane uczucia. Wiele jest źle skonfigurowanych i np. nie rozdzielenie operacji IO między wirtualami. Co prowadzi do blokoady wszystkich serwerów gdy jeden zaczyna bardzo mocno pracowac na IO.

Ale dobrze skonfigurowane VPS działa naprawde fajnie i sa dobrą alternatywą dla dedykowanej maszyny.
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2012 sie 29, Śr 13:39
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Serwer dedykowany.

przez slawo » 2012 paź 22, Pn 15:50

Tutaj masz dość ciekawą ofertę 2hi.pl :)

http://2hi.pl/hosting-dedyk.php
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2012 paź 22, Pn 15:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia strona

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
cron