stan magazynowy inaczej po aktualizacji

Błędy w oprogramowaniu KQS.store. Autor oprogramowania będzie zapoznawał się ze zgłoszonymi w tym dziale błędami i w przypadku ich potwierdzenia, w miarę swoich możliwości będzie reagował na nie.

W temacie ze zgłaszanym błędem, proszę zaznaczyć której wersji programu on dotyczy. W przypadku, gdyby błąd dotyczył nie ostatniej wersji programu, proszę wcześniej sprawdzić, czy błąd nie został już poprawiony w aktualnej wersji oprogramowania

Re: stan magazynowy inaczej po aktualizacji

przez elad65 » 2011 wrz 26, Pn 23:18

Mam ten sam problem, wczoraj wstawiałam produkt, dziś częściowo wykupiony, i już problem ze zliczaniem ilości produktu. suma produktów liczona z atrybutów jest inna niż łączna ilość produktu. Również przy wykupionych produktach pojawia się stan -1 i produkt można kupić :( .
 
Posty: 90
Dołączył(a): 2008 wrz 13, So 07:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: stan magazynowy inaczej po aktualizacji

przez kasiawin » 2012 sty 07, So 13:34

niestety u nas również wyszły kwiatki jak opisane powyżej, a od września (wtedy zauważyłam) zaczęły nam się nie zgadzać stany. A tu proszę okazuje się że była dostępna poprawka do wersji. Czy ktoś mógłby podesłać mi link do poprawki tych błędów chociaż obawiam się, że link może być już nie aktywny. Może ktoś z was wiedział wcześniej o tym, ściągnął w odpowiednim czasie i zachował pliki? Bardzo proszę o pomoc, również Pana Krzysztofa.
Avatar użytkownika
 
Posty: 37
Dołączył(a): 2008 kwi 30, Śr 08:50
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: stan magazynowy inaczej po aktualizacji

przez kasiawin » 2012 sty 10, Wt 00:18

moje kolejne doświadczenia w tej sprawie - pod sugestią innych forumowiczów na innym wątku ściągnęłam dostępny update do wersji 3.4 i wgrałam, korzystając z loginu i hasła linku aktualizacyjnego z maja.
Przetestowałam - kupiłam u siebie konkretny produkt w kolorze czerwonym i przeliczenie magazynu zadziałało prawidłowo czyli zdjęło z magazynu dany kolor oraz dobrze podsumowało ogólną ilość. Wygląda na to, że aktualnie ściągnięty update pomógł - mam nadzieję, że nie jest to przedwczesna radość.

Tak na marginesie to dowiedziała się po 7 latach pracy na KQS że warto raz w miesiącu ściągać pliki update bo są tam często uwzględnione zmiany i poprawki do wersji o których nie wiemy. Jednak człowiek uczy się cale życie :roll:
Avatar użytkownika
 
Posty: 37
Dołączył(a): 2008 kwi 30, Śr 08:50
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: stan magazynowy inaczej po aktualizacji

przez tofif » 2012 sty 10, Wt 09:50

no w wielu tematach pisałem, że trzeba przynajmniej 2 razy w miesiącu aktualizować sklep, wystarczyło poszukać :)
Avatar użytkownika
 
Posty: 1279
Dołączył(a): 2008 kwi 28, Pn 23:03
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: stan magazynowy inaczej po aktualizacji

przez redvan » 2012 sty 10, Wt 10:02

przyczepiony jest nawet temat w tym dziale na samej górze : Odnośnik widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników - Zarejestruj się
Avatar użytkownika
Moderator Witryny
 
Posty: 1728
Dołączył(a): 2008 maja 02, Pt 09:19
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: stan magazynowy inaczej po aktualizacji

przez kasiawin » 2012 lut 09, Cz 16:12

Niestety moja radość była przedwczesna. Nowo wprowadzone produkty, ponownie ta sama sytuacja.
Dostępna ilość 37 szt a po zliczaniu kolorów wskazuje 46. Nie zdejmowane są ze stanów magazynowych w moim przypadku poszczególne kolory.
Wszystkie zamówienia składane są przez koszyk (nie od strony administracji).
Ktoś ma pomysł co dalej?
Avatar użytkownika
 
Posty: 37
Dołączył(a): 2008 kwi 30, Śr 08:50
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: stan magazynowy inaczej po aktualizacji

przez redvan » 2012 lut 11, So 07:56

a to bylo czytane i zrobione ? : Odnośnik widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników - Zarejestruj się
Avatar użytkownika
Moderator Witryny
 
Posty: 1728
Dołączył(a): 2008 maja 02, Pt 09:19
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: stan magazynowy inaczej po aktualizacji

przez kasiawin » 2012 lut 13, Pn 16:15

Tak jak wcześniej napisałam zrobiłam update i po przetestowaniu jednego produktu ucieszyłam się, że problem zniknął.
A jednak nie - oto ostatnie zamówienie złożone przez klienta w dniu dzisiejszym. Produkt świeżo uzupełniony, każdy po 10szt. Zamówienie opiewa na 5 kolorów (w tym niebieski, po 1szt każdego). Magazyn zdjął 5 szt z ogólnej ilości ale z kolorów zdjął tylko 1szt niebieskiego. Ręce mi opadły :? Jestem załamana.
Załączniki
Obraz1.jpg
Obraz1.jpg (98.71 KiB) Przeglądane 4251 razy
Avatar użytkownika
 
Posty: 37
Dołączył(a): 2008 kwi 30, Śr 08:50
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: stan magazynowy inaczej po aktualizacji

przez kasiawin » 2012 cze 19, Wt 14:35

Wracam do tematu stanów magazynowych i poprawności ich działania. U mnie problem nadal jest i bardzo utrudnia to pracę. Dzisiaj zauważyłam, że mimo iż w magazynie w PA przy pozycji jest ilość "0" to tworząc zamówienie od strony administracji stan produktu jest "1". Może to jest wskazówka gdzie tkwi błąd. Nadal działanie stanów magazynowych działają u mnie niepoprawnie. Ktoś ma pomysł :?:
Avatar użytkownika
 
Posty: 37
Dołączył(a): 2008 kwi 30, Śr 08:50
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia strona

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości
cron