Problem z formą przesyłki

Wszystko na temat konfiguracji sklepu internetowego opartego o skrypt KQS.store

Problem z formą przesyłki

przez Michal3x » 2008 kwi 24, Cz 19:43

Mam pewien problem z formą przesyłki, na który zwrócił mi uwagę klient: otóż niektóre przedmioty po dodaniu do koszyka można wysłać jedynie spedycją lub odebrać osobiście a brakuje opcji wysyłki pocztą, niektóre wyświetlają poprawnie wszystkie możliwości wyboru...
Nie wiem czym to może być spowodowane - może na starym forum był poruszany już ten temat, ale niestety z wiadomych przyczyn nie mogę zajrzeć i sprawdzić...
Liczę na sugestie i porady od bardziej doświadczonych kolegów :)

Pozdrawiam
Michał
 
Autor tematu
Posty: 37
Dołączył(a): 2008 kwi 24, Cz 19:35
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Problem z formą przesyłki

przez junki » 2008 kwi 24, Cz 20:18

najprawdopodobniej masz coś pomieszane z wagą.

sprawdź czy w ustawieniach wysyłki poczty nie masz ustawionej max wagi przesyłki, której niektóre z sprzedawanych towarów przekraczają.
Avatar użytkownika
 
Posty: 1288
Dołączył(a): 2008 kwi 08, Wt 15:13
Lokalizacja: Olkusz
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Problem z formą przesyłki

przez Michal3x » 2008 kwi 25, Pt 17:28

Hmm... W formie przesyłki w PP mam ustawione przedziały od 1,01 do 2 i od 2,01 do 5... Waga przedmiotu ustawiona na 2kg, wiec w teorii powinien sie łapać na pierwszy przedział, ale nie łapie się wcale na PP.. dziwne...
Poprawiłem wagę na ciut niższa i zadziałało... dziwny ten skrypt :)
Dzięki za podpowiedz :)

Pozdrawiam
Michał
 
Autor tematu
Posty: 37
Dołączył(a): 2008 kwi 24, Cz 19:35
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Problem z formą przesyłki

przez spok » 2008 kwi 25, Pt 21:46

Witaj,
pamietaj o dopisaniu wag do wszystkich produktów w sklepie. Unikniesz błędnego wyboru przesyłki. Warto też pomyśleć o dodaniu trochę wagi aby koszt obejmował też opakowanie.
Pozdrawiam, Ewa
Odnośnik widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników - Zarejestruj się
spok
 

Re: Problem z formą przesyłki

przez kulbi » 2008 kwi 27, N 14:18

najlepiej nie korzystać z wbudowanego skryptu Poczty Polskiej tylko dodać nowego przewoźnika POCZTA POLSKA i samemu ustawić stawki zależne od wagi produktu (w ten sposób unikniemy komplikacji po częstych zmianach cennika poczty a jak wiadomo aktualizacji kqs już prawdopodobnie nie będzie)
Avatar użytkownika
 
Posty: 793
Dołączył(a): 2008 kwi 25, Pt 17:14
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Problem z formą przesyłki

przez junki » 2008 kwi 28, Pn 09:16

kulbi napisał(a):najlepiej nie korzystać z wbudowanego skryptu Poczty Polskiej tylko dodać nowego przewoźnika POCZTA POLSKA i samemu ustawić stawki zależne od wagi produktu (w ten sposób unikniemy komplikacji po częstych zmianach cennika poczty a jak wiadomo aktualizacji kqs już prawdopodobnie nie będzie)


z pocztą najlepiej tak zrobić, a co do aktualizacji mam nadzieje że się mylisz
Avatar użytkownika
 
Posty: 1288
Dołączył(a): 2008 kwi 08, Wt 15:13
Lokalizacja: Olkusz
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Problem z formą przesyłki

przez fda » 2008 kwi 28, Pn 21:28

Michal3x napisał(a):Hmm... W formie przesyłki w PP mam ustawione przedziały od 1,01 do 2 i od 2,01 do 5... Waga przedmiotu ustawiona na 2kg, wiec w teorii powinien sie łapać na pierwszy przedział, ale nie łapie się wcale na PP.. dziwne...
Poprawiłem wagę na ciut niższa i zadziałało... dziwny ten skrypt :)
Dzięki za podpowiedz :)

Pozdrawiam
Michał


Witam,
Ostatnio też miałem taki problem.
U mnie pomogło taka zmiana:
Jeśli chcesz przesyłkę do 1 kg, jako to przedział powinien być od 0 do 1,01
natomiast do 2 kg powinien być od 1,01 do 2,01 (przedziały muszą "zachodzić" na siebie)
Oczywiście jak zrobisz przedziały 0...1 i 1...2 to przedmiot ważący 1 kg zakwalifikuje się do 2 przedziału (1...2)
Dziwne, ale tak działa
(ja testowałem to co prawda na pełnych kilogramach czyli dla przesyłki do 5 kg przedział od 0 do 6, a dla 10 od 6 do 11, ale w sumie to chyba bez znaczenia)

BTW. Fajnie że forum wróciło :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 2008 kwi 28, Pn 21:15
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości
cron