Dyskusja PFFshop vs KQS.store

Dyskusje o oprogramowaniu Pffshop, nie pasujące bezpośrednio do pozostałych kategorii

Dyskusja PFFshop vs KQS.store

przez KrzysztofSzmelter » 2009 wrz 24, Cz 10:52

Witam serdecznie,
Bardzo ciekawą funkcjonalnością w oprogramowaniu Pana z konkurencji jest brak numeracji zamówień, ot taka ciekawostka. Obsługa zamówień bez numeracji musi być bajecznie prosta.

PS. Zapraszam do zapoznania się z metodami jakie stosuje Pan Michalski w celu pozyskania klientów: Odnośnik widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników - Zarejestruj się

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 2009 wrz 28, Pn 09:27 przez pbas, łącznie edytowano 3 razy
Powód: Dyskusja wydzielona z: http://fosi.pl/viewtopic.php?f=66&t=1230. Nazwa tematu została określona przeze mnie, jako adekwatna do treści. Zaproponowana przez Pana Krzysztofa z KQS inna nazwa tematu, w mojej ocenie nie nadawała się do użycia
 
Autor tematu
Posty: 111
Dołączył(a): 2009 sty 12, Pn 11:48
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Aktualizacja Pffshop

przez kulbi » 2009 wrz 24, Cz 17:36

no jakby była jakaś fajna aktualizacja kqs.store to sądzę że kilka osób by się wdało w dyskusję na tamtym forum
Avatar użytkownika
 
Posty: 793
Dołączył(a): 2008 kwi 25, Pt 17:14
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Aktualizacja Pffshop

przez Pffshop » 2009 wrz 25, Pt 08:18

Witam,

Dziękuję za miłą i jakże prawdziwą informację (brak numeracji zamówień).
Zapraszam do przetestowania naszego oprogramowanie. Wtedy głoszone przez Pana opinie będą bliższe rzeczywistości.

Każde zamówienie ma unikalny, postępujący numer (ID). Czyli rozwiązanie identyczne jak w każdym innym sklepie. Różnica jest taka, że u nas zamówienie można dowolnie przebudować (rozbudować / zmienić) z poziomu panelu administracyjnego. No i w tym aspekcie faktycznie jest zupełnie inaczej niż w większości konkurencyjnych rozwiązań.

Raz jeszcze zapraszam do testowania. Wyrobi sobie Pan bardziej obiektywne zdanie na temat Pffshop.

Pozdrawiam,
Tomasz Michalski - Grupa PFF
 
Posty: 41
Dołączył(a): 2009 lut 11, Śr 08:29
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Aktualizacja Pffshop

przez KrzysztofSzmelter » 2009 wrz 25, Pt 08:31

Witam,
Mam wrażenie, że nie wie Pan nawet jak wygląda i jak działa program, który Pan sprzedaje, mała próbka w załączonym obrazku.
Numer zamówienia (rekordu w bazie) pojawia się dopiero na pasku adresu po kliknięciu na jedno z zamówień na liście.

Niestety to Pan rozsiewa nieprawdziwe informacje o programach konkurencji. Przykre, że nie potrafi Pan inaczej sprzedać swojego oprogramowania.

Pozdrawiam
Załączniki
pff01.jpg
dział zamówień w PA
pff01.jpg (93.03 KiB) Przeglądane 8001 razy
 
Autor tematu
Posty: 111
Dołączył(a): 2009 sty 12, Pn 11:48
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Aktualizacja Pffshop

przez Pffshop » 2009 wrz 25, Pt 09:03

Witam ponownie,

Proszę bardzo numery ID. Dziś ID się pojawią w głównym listowaniu (mamy taką aktualizację na SVN).
Co do nieprawdziwych informacji na temat konkurencji - chętnie wysłucham, która z podanych przeze mnie informacji na temat konkurencyjnych programów jest nieprawdziwa. Może niejawność kodu KQS?

Pozdrawiam,
Tomasz Michalski - Grupa PFF
Załączniki
demo_id.png
demo_id.png (34.02 KiB) Przeglądane 7992 razy
 
Posty: 41
Dołączył(a): 2009 lut 11, Śr 08:29
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Aktualizacja Pffshop

przez KrzysztofSzmelter » 2009 wrz 25, Pt 10:10

Witam,
Może odświeże Panu pamięć.
Pffshop napisał(a):Kupując KQS kupujesz kota w worku

Pffshop napisał(a):Tym samym - pozdrowienia z Mazowsza dla osoby, która uległa manipulacji.

Pffshop napisał(a):Jeśli KQS może zaoferować coś poza mapą i kodowaniem, to przyznam, że nie wiem o czym mówimy, bo budowa linków w nim jest po prostu fatalna - poziom wyżej niż OS-Commerce, ale poziom niżej od takiej budowy, która faktycznie byłaby korzystna z punktu widzenia SEO. (...) No ale raz jeszcze podkreślę - linki - z całym szacunkiem - amatorstwo. Tak to jest jak się wymaga niezdrowego modułu ioncube, zamiast bardzo pożytecznego mod_rewrite.
Chętnie poczytam poparte faktami informacje na temat formatu odnośników, który jest jedyny i słuszny jeśli chodzi o pozycjonowanie.


Kontynuując, takich wpadek jak brak numeru ID zamówienia w oprogramowaniu Pff jest niestety duuużo więcej. Nie będę ich Panu podawał na "tacy" z oczywistych powodów.

Odnośnie KQS.store już tłumaczę, cena oprogramowania startowała od 20 zł, to było 6 lat temu i nawet osoby, które zakupiły oprogramowanie w tamtym czasie cały czas otrzymują bezpłatnie aktualizacje (do tej pory 37 dużych aktualizacji). Kod źródłowy jest niejawny z prostej przyczyny, trzeba chronić wprowadzane w oprogramowaniu mechanizmy. Ponadto kodowanie chroni przed wpływem czynnika trzeciego, chodzi mi o osoby mające dostęp do plików wykonywalnych ale również roboty (wirusy) doklejające kod (przez lukę w TC ostatnio często dochodzi do takich sytuacji). Pana klient nie zuważy włamania na serwer i modyfikacji plików wykonywalnych, w przypadku oprogramowania KQS.store pojawi sie komunikat o uszkodzeniu pliku. Co jest bezpieczniejsze każdy może ocenić samodzielnie.

Pozdrawiam
 
Autor tematu
Posty: 111
Dołączył(a): 2009 sty 12, Pn 11:48
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Aktualizacja Pffshop

przez Pffshop » 2009 wrz 25, Pt 10:38

Drogi Panie,

Rozmowa jest głównie o wydajności i możliwości wprowadzania zmian.
Wykupując hosting w renomowanej firmie typu Home / Netart / KEI, zakładam, że moje dane są bezpieczne. Tym samym ochrona przed wirusami jest kolejną śmieszną próbą manipulacji.

Niech mi Pan powie, czy zakodowanie wpływa pozytywnie na wydajność?
Dlaczego kupując KQS kupuję kota w worku - bo nie mogę przeanalizować kodu. NIC NIE WIEM NA TEMAT JAKOŚCI KODU. Chociaż bym bardzo chciał...

Kolejna sprawa to możliwość modyfikacji - potrzebuję dopisać sobie jakąś funkcję, potrafię to zrobić, biorę odpowiedzialność za moje czyny - i co - nie mogę... To jest uczciwe?

Co do dostosowania dla SEO - pierwsza sprawa to jakość kodu XHTML. Zakładam, że potrafi Pan takową porównać i obiektywnie przyznać, który jest lepszy, na podstawie demo (stron sprzedażowych) obu wymienionych platform. Kolejna sprawa to składnia linków. Natomiast po co mam to tutaj opisywać - i tak biedni Klienci KQS tego nie mogą sobie zmodyfikować, bo przecież kod jest zamazany :(

Pozdrawiam,
Tomasz Michalski - Grupa PFF
 
Posty: 41
Dołączył(a): 2009 lut 11, Śr 08:29
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Aktualizacja Pffshop

przez KrzysztofSzmelter » 2009 wrz 25, Pt 11:06

Szanowny Panie,

Pffshop napisał(a):Rozmowa jest głównie o wydajności i możliwości wprowadzania zmian.
Wykupując hosting w renomowanej firmie typu Home / Netart / KEI, zakładam, że moje dane są bezpieczne. Tym samym ochrona przed wirusami jest kolejną śmieszną próbą manipulacji.
Problem w tym, że jeśli klient nie ustawi blokady na połączenie ftp tylko dla wybranych adresów IP to żadna ochrona nie zablokuje połączenia przy prawidłowych danych. Dane do logowania są wykradane przez wirusa z komutera użytkownika, nie z serwera. Można o tym poczytać w sieci. Dla Pana jak widzę temat jest zupełnie obcy.

Pffshop napisał(a):Niech mi Pan powie, czy zakodowanie wpływa pozytywnie na wydajność?
Sam Pan może sprawdzić:
Odnośnik widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników - Zarejestruj się
Odnośnik widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników - Zarejestruj się
Pytanie, kto tutaj manipuluje?

Pffshop napisał(a):Dlaczego kupując KQS kupuję kota w worku - bo nie mogę przeanalizować kodu. NIC NIE WIEM NA TEMAT JAKOŚCI KODU. Chociaż bym bardzo chciał...
Też bym chciał przeanalizować kod Windowsa, Photoshopa i innych, dlaczego producenci tych programów mi tego nie umożliwiają? Ponownie, kto tutaj manipuluje?

Pffshop napisał(a):Kolejna sprawa to możliwość modyfikacji - potrzebuję dopisać sobie jakąś funkcję, potrafię to zrobić, biorę odpowiedzialność za moje czyny - i co - nie mogę... To jest uczciwe?
Nie sposób by było zapanować nad aktualizacjami jesli każdy by coś sobie modyfikował w kodzie źródłowym. A tak są bezpłatne aktualizacje i co jakiś czas dodawane są najpopularniesze propozycje. Nie widzę w tym nic nieuczciwego. Kolejna manipulacja.

Pffshop napisał(a):Co do dostosowania dla SEO - pierwsza sprawa to jakość kodu XHTML. Zakładam, że potrafi Pan takową porównać i obiektywnie przyznać, który jest lepszy, na podstawie demo (stron sprzedażowych) obu wymienionych platform. Kolejna sprawa to składnia linków. Natomiast po co mam to tutaj opisywać - i tak biedni Klienci KQS tego nie mogą sobie zmodyfikować, bo przecież kod jest zamazany :(
Niech Pan wytłumaczy dokładnie klientowi jak działa w Google ocena zawartości witryn i dlaczego niby ma mieć na to wpływ wybór HTML / XHTML, tabel lub/i warstw oraz format odnośników, czyżby zawartość merytoryczna nie miała znaczenia?. To dopiero manipulacja. Znam strony, ktore mają tragiczny kod, a mimo tego są w pierwszej 10 na bardzo popularne frazy.
 
Autor tematu
Posty: 111
Dołączył(a): 2009 sty 12, Pn 11:48
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Aktualizacja Pffshop

przez kulbi » 2009 wrz 25, Pt 11:59

a propo wtrącę się w dyskusję, jak można poradzić sobie z tym błędem corrupted (u mojego klienta), zmieniłem hasło w TC, zmieniłem hasło do serwera, a co jakiś czas wyskakuje ten błąd lub w przeglądarce FF informacja że strona jest zagrożona
Avatar użytkownika
 
Posty: 793
Dołączył(a): 2008 kwi 25, Pt 17:14
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
cron