Dyskusja PFFshop vs KQS.store

Dyskusje o oprogramowaniu Pffshop, nie pasujące bezpośrednio do pozostałych kategorii

Re: Aktualizacja Pffshop

przez KrzysztofSzmelter » 2009 wrz 25, Pt 12:04

Najlepiej nie używać TC.
 
Autor tematu
Posty: 111
Dołączył(a): 2009 sty 12, Pn 11:48
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Aktualizacja Pffshop

przez Pffshop » 2009 wrz 25, Pt 12:30

Witam,

Mały ma Pan przegląd rynku hostingowego - są serwery z zablokowaną całą pulą IP i dostępem do FTP tylko i wyłącznie wskazanych IP. Poza tym o czym Pan w ogóle ze mną rozmawia. Próba odejścia od tematu głównego...
Kolejnym idiotyzmem (!) jest podawanie jakichkolwiek linków. Niech Pan postawi 2 identyczne sklepy - jeden bez ioncube, drugi z zamazanym przez niego kodem. Wtedy można mówić o jakimś teście. Takie podawanie linków do niczego nie prowadzi. Wskażę jeden, dowolny sklep, dowolnej marki stojący na jakimś fatalnym serwerze i powiem - co za tragiczna optymalizacja kodu - ma to jakikolwiek sens?! Myślę, że nie. Ale obaj, Drogi Cyniczny Panie, wiemy doskonale, że zakodowanie skryptu NIE WPŁYNIE POZYTYWNIE NA JEGO WYDAJNOŚĆ (to jest teza - jeśli się mylę, proszę ją zbić). A podawanie konkretnych linków nie ma sensu.

Dostęp do kodu programów, które są skompilowane jest marnym przykładem. PHP i wiele innych podobnych języków NIE jest kompilowany. Nie rozumiem do czego Pan zmierza. Linux ma kod na wierzchu i pośród doświadczonych użytkowników cieszy się większym uznaniem. Jak Pan się ustosunkuje do tej tezy?! Jak mam do czegoś obiekcje to mogę zobaczyć jak coś jest zrobione. Mam pewność, że nikt nie kradnie danych moich Klientów, zamówień itp. A w ukrytym kodzie czort wie co siedzi. W zasadzie tylko jego autor. Przyzna Pan, że trochę niepokojące. Dziwi mnie, że Pańscy Klienci się na takie rzeczy godzą (nie mówię o niedoświadczonych użytkownikach, bo dla takowych nie ma to żadnej różnicy).

Generalnie rozmowa z Panem jest bardzo przyjemna, tylko ma Pan strasznie słabe argumenty. Nie wiem czy czuje Pan obowiązek odpisywania na moje posty?! Przecież doskonale Pan wie, że to co Pan pisze to brednie i dalsze próby manipulowania jedną, najważniejszą tezą (zakodowany skrypt jest mniej wydajny i niemożliwy do audytu - czyt. kupiłem kota w worku). Rozumiem - konieczność obrony swojego produktu. Natomiast są teza, którą postawiłem jest raczej niemożliwa do zbicia (jedynie Pan i producent Ioncube będzie próbował tego dokonać) i bawi mnie Pan próbą zbija ich.

Proponuję zawiesić broń, zostać Klientem Pffshop i cieszyć się uczciwą współpracą, z uczciwą firmą.

Pozdrawiam,
Tomasz Michalski - Grupa PFF
 
Posty: 41
Dołączył(a): 2009 lut 11, Śr 08:29
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Aktualizacja Pffshop

przez KrzysztofSzmelter » 2009 wrz 25, Pt 13:41

Witam,
Zgadza się, zakodowanie minimalnie spowalnia, ale odczuć (jeśli siedzimy ze stoperem) to można dopiero przy milionowych pętlach. Oprogramowanie Sklepu zakodowane i niezakodowane wykonuje się mniej więcej w jednakowym czasie. Także Pana zarzut jest śmieszny. Ale rozumiem jak się nie ma czym uczciwie walczyć z konkurencją to schodzi się do takich metod. Pozostaje mi liczyć na inteligencję ludzi czytających Pana bezczelne wypowiedzi.

Każdy program z niejawnym kodem będzie tutaj bardzo dobrym przykładem, a Pańskie insynuacje są żałosne.

Wszyscy piszą brednie, a tylko Pan ma rację, nic dodać nic ująć.


PS. Musi Pan być w desperacji jeśli do sprzedaży oprogramowania potrzebne są takie metody.

Pozdrawiam
 
Autor tematu
Posty: 111
Dołączył(a): 2009 sty 12, Pn 11:48
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Aktualizacja Pffshop

przez Pffshop » 2009 wrz 25, Pt 13:45

Zero desperacji. Po prostu śmieszy mnie mydlenie oczu, że to nie spowalnia. A jak mocne jest to obciążenie dla serwera i ile dłużej skrypt jest wykonywany - nie mam pojęcia. Pozostaje mi tylko zaufać Panu słowom. Tak samo jak Pana Klienci muszą zaufać, że to co kupują działa i jest dobrze napisane...

Cieszę się jednakże, że z niesmakiem przyznał mi Pan rację. Życzę miłego dnia.

Pozdrawiam,
Tomasz Michalski - Grupa PFF
 
Posty: 41
Dołączył(a): 2009 lut 11, Śr 08:29
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Aktualizacja Pffshop

przez marpit » 2009 wrz 27, N 10:18

KrzysztofSzmelter napisał(a):Najlepiej nie używać TC.

Już można wystarczy ściągnąć najnowszą wersję. Problem dotyczył tylko zapisywania haseł w TC.
Moderator Witryny
 
Posty: 1698
Dołączył(a): 2008 maja 05, Pn 16:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Dyskusja PFFshop vs KQS.store

przez KrzysztofSzmelter » 2009 wrz 27, N 13:54

Szanowni czytelnicy,
Dyskusja w tym temacie nie ma żadnych znamion porównania programów KQS.store oraz Pffshop. Moderator (pbas) niestety uparł się przy swoim i nie chce zmienić nazwy tematu. W związku z tym spieszę z wyjaśnieniami o co tutaj chodzi.

Rozmowę zapoczątkowałem w celu zwrócenia uwagi na nieuczciwe praktyki stosowane przez Pana Michalskiego, który na forach dyskusyjnych umieszcza nieprawdziwe informacje o produktach dla niego konkurencyjnych, w tym KQS.store. Pomimo nieuczciwych działań stosowanych przez tego Pana nie mam zamiaru odpowiadać w ten sam sposób, gdyż brzydzą mnie takie metody wpływania na klienta. Jestem przekonany iż dobre oprogramowanie potrafi sprzedawać się bez potrzeby jego reklamowania na forach internetowych czy też przy pomocy stron tworzonych specjalnie w tym celu. Z tym przekonaniem działam już 6 lat i do tej pory mnie nie zawiodło.

Apeluję tylko o grę "Fair play" i o nic więcej.

Pragnę poinformować, iż nie będę udzielał odpowiedzi na kolejne zarzuty formułowane przez tego Pana.

Jednocześnie proszę o kontakt osoby, które pod wpływem wypowiedzi Pana Michalskiego rezygnują z zakupu oprogramowania KQS.store.

Dziekuję za uwagę i pozdrawiam.
Krzysztof Szmelter
 
Autor tematu
Posty: 111
Dołączył(a): 2009 sty 12, Pn 11:48
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Dyskusja PFFshop vs KQS.store

przez Pffshop » 2009 wrz 27, N 17:55

Drogi Panie,

Cały czas nie rozumiem jednej rzeczy, w którym miejscu powiedziałem nieprawdę na temat jakiegokolwiek oprogramowania. Nawet jednego z moich argumentów nie może Pan zbić (to co Pan mówi - zaawansowani użytkownicy niestety wyśmiewają), ale zarzuca mi Pan nieuczciwe praktyki. Raczej Pański, nie podparty faktami, zarzut jest nieuczciwą praktyką.

Z drugiej strony oczekuje Pan, żeby ktoś kogo przekonałem iż zakup KQS to zakup kota w worku się do Pana zgłosił. Drogi Panie - albo uczestniczy Pan w dyskusji, albo nie. A nie - nie uczestniczę, bo się obrażam i doskonale wiem, że mam słabe argumenty w ręku, ale z drugiej strony, może ktoś kto kupuje argumenty Michalskiego, by się zgłosił i powiedział, że je kupuje. Po co? Skoro ma Pan słabe argumenty, to po co rozsądni ludzie się mają do Pana zgłaszać? Żeby powiedzieć Panu - ma Pan słabe argumenty?!

Irytuje mnie Pan. Gdyby nie to ostatnie zdanie nawet nie napisałbym tego posta. Tak samo jak się powstrzymałem od komentowania Pańskiej bezczelności kilka postów wyżej (nie używać TC, jako rozwiązanie problemu - o i zarazem doskonały przykład na to, jak wiele daje Pana zamazywanie kodu - jak się wirus wgryzie to i tak sklep nie będzie działał i tak, wielka radość, że kod jest 'zaszyfrowany'). Zarzuca Pan komuś nieuczciwe praktyki, ale samemu swoich Klientów traktuje, delikatnie mówiąc, z dystansem...

PS. Dziękuję, że zgłosił Pan niedogodność związaną z ID zamówienia. Może chciałby Pan jeszcze kilka spostrzeżeń wymienić?! Nie odbieram tego jako zamach na Pffshop, tylko jako dodatkowy bodziec motywujący nas do dalszego rozwijania naszego produkt.

Pozdrawiam,
Tomasz Michalski - Grupa PFF
 
Posty: 41
Dołączył(a): 2009 lut 11, Śr 08:29
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Aktualizacja Pffshop

przez pszczynka » 2009 wrz 27, N 19:53

Pffshop napisał(a):Drogi Panie,

Rozmowa jest głównie o wydajności i możliwości wprowadzania zmian.
Wykupując hosting w renomowanej firmie typu Home / Netart / KEI, zakładam, że moje dane są bezpieczne. Tym samym ochrona przed wirusami jest kolejną śmieszną próbą manipulacji.


Z tych trzech firm, które wymieniłeś jedynie kei ma jako taką ochronę przed wirusem wykradającym hasła z TC i doklejającym kod do plików html i php.

Pffshop napisał(a):Mały ma Pan przegląd rynku hostingowego - są serwery z zablokowaną całą pulą IP i dostępem do FTP tylko i wyłącznie wskazanych IP.


Która z wymienionych przez Ciebie renomowanych firm pozwala na dostęp przez ftp ze wskazanych adresów IP? Poza tym w jaki sposób miałoby to uchronić przed wykradaniem przez wirusa haseł zapisanych w TC na komputerze użytkownika, którego IP należy akurat do adresów z których można się łączyć na konto?

Pffshop napisał(a):Niech mi Pan powie, czy zakodowanie wpływa pozytywnie na wydajność?


Ja Ci odpowiem. W PHP4 zakodowanie skryptów wpływało pozytywnie na wydajność, w PHP5 zakodowanie obniża wydajność ale różnice w porównaniu do skryptów niezakodowanych to milisekundy. Jeżeli ktoś potrzebuje optymalizacji na poziomie milisekund to nie korzysta z hostingu współdzielonego ani PHP.

Albo nie wiesz o czym mówisz, albo bezczelnie maniulujesz.

Pffshop napisał(a):Dlaczego kupując KQS kupuję kota w worku - bo nie mogę przeanalizować kodu. NIC NIE WIEM NA TEMAT JAKOŚCI KODU. Chociaż bym bardzo chciał...


Nie możesz też nic zepsuć.
Autor oprogramowania przyjął taki model biznesowy i nic Ci do tego. Klient może to kupić, może nie kupować - mamy wolny rynek.

Pffshop napisał(a):Kolejna sprawa to możliwość modyfikacji - potrzebuję dopisać sobie jakąś funkcję, potrafię to zrobić, biorę odpowiedzialność za moje czyny - i co - nie mogę... To jest uczciwe?


Tak, to jest uczciwe. Jeżeli świadomie kupujesz zamknięte oprogramowanie a później masz pretensje, że jest zamknięte, to nie najlepiej świadczy to o Twojej inteligencji.

Oczernianie konkurencji a do tego tak nieudolne, bardzo źle świadczy o Tobie i Twojej firmie.
pszczynka
 

Re: Dyskusja PFFshop vs KQS.store

przez Pffshop » 2009 wrz 27, N 20:54

K2 ma whitelist IP dla dostępu do FTP.
Poproszę o przedstawienie konkretnych wyników testów, w których potwierdzono, że zakodowane PHP4 działa lepiej niż niezakodowane. Bawi mnie wywód - dla PHP4 było lepiej, teraz przy PHP5 jest nieco gorzej. Konkrety. Linki. Testy. Zakładam, że test będzie obiektywny (nie autorstwa Ioncube).

Ostatnich dwóch punktów nie komentuję. Zbyt wysoki poziom abstrakcji przekazu (ocena czyjejś inteligencji - tego zawsze się staram wystrzegać).

Pozdrawiam,
Tomasz Michalski - Grupa PFF
 
Posty: 41
Dołączył(a): 2009 lut 11, Śr 08:29
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
cron