QR Code

Marketing wirusowy, social marketing, blogowanie, wymiana kodów i bonów rabatowych, sprzedaż powiązana Cross Selling, Up Selling, google analytics i inne statystyki, bazy adresowe i newsletter

QR Code

przez joee » 2012 sty 13, Pt 13:50

Witam
Wpadłem właśnie na taki pomysł aby wykorzystać obrazy QR Code do promocji sklepu,
przykładowo, można było by go dodawać do paczek albo umieścić na aukcji allegro.

Aktualnie nie jest to jeszcze takie popularne ale biorąc pod uwagę popularność smartfonów może uda się to
jakoś wykorzystać

Co o tym sądzicie ?
Pozdrawiam
Szymon
 
Autor tematu
Posty: 146
Dołączył(a): 2009 mar 16, Pn 01:57
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: QR Code

przez qbeczek » 2012 sty 13, Pt 17:18

próbować zawsze warto :)

a takie pytanie na koniec - masz wersję "mobilną" sklepu ? ;)
Avatar użytkownika
 
Posty: 311
Dołączył(a): 2008 lis 06, Cz 14:54
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: QR Code

przez joee » 2012 sty 14, So 08:30

nie nie :) ale jeżeli miałoby to jakąś skuteczność to zawsze można by o tym poważniej pomyśleć.
 
Autor tematu
Posty: 146
Dołączył(a): 2009 mar 16, Pn 01:57
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: QR Code

przez redvan » 2012 sty 14, So 09:42

QR Code to dobra rzecz tylko nie wypromowana. Zalozenia pewnie byly inne co do tych kodow ale wysżło jak wyszło. To tak jak z NK - mial byc portal zeby mozna bylo znalezc osoby z klasy a stał sie drugim bógfejsem. Z kodami QR troszke nie wyszło bo i nie ma pomysłu jak to rozpromowac by ludziska zaczeli to skanowac. A mozna by bylo np. dawac kody QR jako linki do unikalnych tresci niedostepnych z wyszukiwarek itp. Mozna by bylo je dawac jako linki do stron z kodem rabatowym typu : Zeskanuj kod i odbierz swój kupon rabatowy. Pomysłów mozna by było stworzyć wiele tylko trzeba ludzi zachecic do skanowania tego. Po co ktos ma skanowac kod smartfonem skoro są 2 opcje :
- przegladam strone na ktorej widnieje kod QR ...w kieszeni zawsze mam zapasowego smartfona ktorym sobie zeskanuje kod QR ( joke )
- przegladam strone na kompie gdzie widnieje kod QR jako np. link do strony z promocją. Taki link z ta sama promocją tez jest zawarty na stronie bo nikt nie daje takiej promocji tylko przez kody QR. Po co mam wyciagac z kieszeni smartfona zeby przeskanowac kod QR skoro na ten sam link wejde z innego bannera.

Co innego gdy na stronie jest kod QR jako link niedostepny dla zwyklych zjadaczy promocji ktorzy korzystaja z PC. Wtedy by zobaczyc promocje siegne po smartfona zeby zeskanowac kod QR i zobaczyc co faktycznie sie kryje pod ta promocją.
To samo jest w przypadku gdy damy np. kody rabatowe gdzie po zeskanowaniu QR wyniesie nas na strone z kodem ktory sobie wykorzystamy w damyn sklepie.

Tylko teraz problem jest taki ze kodow QR uzywają glownie mlodzi ludzie, posiadacze smartfonow itp. Wezmy za przyklad teraz osobe starszą ktora uczyla sie kupować w sieci ( i takie osoby maja z tym problemy ale dobrze nakierowane swietnie radza sobie z przegladaniem oferty i wypelnianiem formularzy zamowienia )...teraz znowu potrzebują czasu by połapać się z kodami QR i ich skanowaniem ( ale wczesniej z obsługą smartfona i dotykowym ekranem ).


Reasumujac kodu QR sa dopbre lecz zanim wejdą w pełni ( i bedzie o nich głośno ) minie pare lat
Avatar użytkownika
Moderator Witryny
 
Posty: 1728
Dołączył(a): 2008 maja 02, Pt 09:19
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: QR Code

przez redvan » 2012 sty 14, So 09:43

qbeczek napisał(a):próbować zawsze warto :)

a takie pytanie na koniec - masz wersję "mobilną" sklepu ? ;)



a po co wersja mobilna ?
Na smarfonie poleci kazda stronka ( nawet ja z mobilnych przelaczam sie na klasyczne bo te mobilne sa ubogie w tresci )
Avatar użytkownika
Moderator Witryny
 
Posty: 1728
Dołączył(a): 2008 maja 02, Pt 09:19
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: QR Code

przez qbeczek » 2012 sty 14, So 21:22

kody QR są bardzo popularne na zachodnich rynka - jakieś 2 miesiące temu była głośna akcja umieszczenia kodów na spodenkach lasek grających w siatkę plażową - oglądasz sobie tyłek laski i skanujesz QR code :) na pewno baner blidness w tym przypadku została uleczona ;D

QR nadają się do promocji offline - wstawianie kodów na stronach może mieć znaczenie gdy zależy ci na ściągnięciu userów np na jakiś serwis "mobile" - choćby jako zachęta do ściągnięcia appki z AndroidMarketu

co do wersji mobile sklepów - korzystałem z 3 (zdaje się na IAIShop) i sprawdziły się rewelacyjnie - mam SGS i większość stron, które na monitorze komputera wyglądają zajebiście na smrtfonie przypominają kupę ;P

nie po to mam smartfona aby powiększać non stop stronę czy sklep którą oglądam ;)
dobrze zrobiona wersja mobilna jest bardzo dużym ułatwieniem dla usera a w przypadku sklepu online oznacza to większą konwersję

rynki zachodnie już kilka-kilkanaście miesięcy temu zauważyły mobile jako rynek z dużym potencjałem - wystarczy sprawdzić statystyki sprzedaży Samsunga, Appla czy choćby dołującego ostatnio HTC
w Polsce jeszcze trochę czasu minie zanim ruch z mobile będzie zauważalny w statystykach choć wg mnie jest to ruch z dużym potencjałem konwersji - ludzie którzy mają smartfony najczęściej mają kasę, są młodzi a więc nie boją się kupować przez internet - jak dla mnie idealny klient :D

jedyny problem na dzień dzisiejszy to wg mnie brak dobrego rozwiązania płatności mobilnych - to co proponuje Google Wallet - jak dla mnie - nie jest zbyt wiarygodne - ale rynek to zweryfikuje :)
Avatar użytkownika
 
Posty: 311
Dołączył(a): 2008 lis 06, Cz 14:54
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: QR Code

przez joee » 2012 sty 17, Wt 13:58

Jeżeli chodzi o płatności to przecież coraz więcej banków udostępnia strony mobile (przykładowo lajt.ingbank.pl).
Według mnie podstawą jest wyprzedzanie trendów :) Jeżeli będziemy czekać aż jakieś rozwiązanie stanie się popularne to w trakcie wdrażania zawsze będziemy "ciut" w tyle.

Pozdrawiam
Szymon
 
Autor tematu
Posty: 146
Dołączył(a): 2009 mar 16, Pn 01:57
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: QR Code

przez redvan » 2012 sty 18, Śr 08:41

joee napisał(a):Jeżeli chodzi o płatności to przecież coraz więcej banków udostępnia strony mobile (przykładowo lajt.ingbank.pl).
Według mnie podstawą jest wyprzedzanie trendów :) Jeżeli będziemy czekać aż jakieś rozwiązanie stanie się popularne to w trakcie wdrażania zawsze będziemy "ciut" w tyle.

Pozdrawiam
Szymon



tylko co w przypadku gdy QRcode nie bedzie trendem a niewypałem ( i w miedzyczasie wyjdzie cos lepszego ) ? Nie znam takiej strony gdzie sa wypisane informacje co bedzie "trendem" a co nie bedzie. Nigdy sie nie przewidzi co podchwycą ludziska i w jakiej skali sie to rozreklamuje samo
Avatar użytkownika
Moderator Witryny
 
Posty: 1728
Dołączył(a): 2008 maja 02, Pt 09:19
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy


Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
cron