Google Analytics i KQS.Store

Marketing wirusowy, social marketing, blogowanie, wymiana kodów i bonów rabatowych, sprzedaż powiązana Cross Selling, Up Selling, google analytics i inne statystyki, bazy adresowe i newsletter

Google Analytics i KQS.Store

przez forni » 2008 paź 03, Pt 13:56

Proszę o pomoc w skonfigurowaniu jednego i drugiego. Mam częściowo działające statystyki. Nie mogę sobie poradzić ze zliczaniem celów. Przez jakiś czas działało, później coś zmieniałem (chciałem poprawić) ;) i działać przestało. Od tamtej pory nie potrafię tego skonfigurować poprawnie. W ustawieniach celu mam wpisane: /index.php?d=koszyk&action=done. Typ dopasowania: Dopasowanie wyrażenia regularnego.
Jak Wy macie to u siebie skonfigurowane? Czy macie statystyki celów rozszerzone o ścieżkę do celu?

A już zupełnie dla mnie czarną magią jest dział E-commerce w Google Analytics. Ma to ktoś skonfigurowane? Jeśli tak o także prosiłbym o pomoc.
 
Autor tematu
Posty: 43
Dołączył(a): 2008 maja 19, Pn 17:35
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Google Analytics i KQS.Store

przez Zuluseq » 2008 paź 08, Śr 22:17

ustaw dopasowanie ścisłe i pełny URL do koszyka - tak najbezpieczniej.
Tylko sprawdź, czy po wejściu w koszyk masz w URL www.

Instalując AdWords można śledzić konwersje tak jak było kiedyś w anaytics przez wklejenie kodu na stronie potwierdzenia zamówienia.
 
Posty: 24
Dołączył(a): 2008 kwi 25, Pt 14:24
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Google Analytics i KQS.Store

przez forni » 2008 paź 09, Cz 02:05

ustaw dopasowanie ścisłe i pełny URL do koszyka - tak najbezpieczniej.


Dzięki za pomoc. Poprawiłem. Zobaczymy, czy pomoże.

Wcześniej miałem jako adres URL celu wpisany /index.php?d=koszyk&action=podsumowanie&nkom=numer.zamowienia i działało. Ale okazało się, że nie wszyscy kupujący przechodzą na tę stronę z podsumowaniem zamówienia i proces zamawiania kończą wcześniej: /index.php?d=koszyk&action=done. Kiedy wpisałem taki URL przestało zliczać.

Instalując AdWords można śledzić konwersje tak jak było kiedyś w anaytics przez wklejenie kodu na stronie potwierdzenia zamówienia.


A gdzie w PA można to wkleić?
 
Autor tematu
Posty: 43
Dołączył(a): 2008 maja 19, Pn 17:35
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Google Analytics i KQS.Store

przez forni » 2008 paź 14, Wt 16:36

Niestety wprowadzone zmiany nic nie dały. Nadal Google Analytics nie zlicza celów.
Czy ktoś kto ma to skonfigurowane w swoim sklepie mógłby podać jaki dokładnie adres URL celu ma wpisany? I jaki do niego typ dopasowania?
 
Autor tematu
Posty: 43
Dołączył(a): 2008 maja 19, Pn 17:35
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości
cron