Osoba fizyczna jako hurtownik

Wszystko na temat konfiguracji sklepu internetowego opartego o skrypt KQS.store

Osoba fizyczna jako hurtownik

przez groobel » 2008 lip 15, Wt 18:03

Witam,

W moim sklepie występują nazwijmy to umownie 3 rodzaje produktów:

1. Normalne
2. W promocji
3. W wyprzedaży

Chce ustawić odpowiednie rabaty dla zarejestrowanych użytkowników, ale:

w pierwszym przypadku rabat liczony jest normalnie, w drugiej ma być liczony od ceny normalnej (nie od promocyjnej), a w trzecim wypadku nie ma być liczony wcale. Pytanie jak to ogarnąć aby wszystko działało poprawnie.

Wymyśliłem sposób, że osobom, którym przysługiwałby rabat nadaje status hurtownik i przy dodawaniu produktów ustawiam cenę detaliczną i hurtową. Artykuły z drugiej grupy nie mają włączonej promocji (dzięki czemu rabat liczony jest od ceny katalogowej), a produkty w wyprzedaży mają zaznaczoną promocję i dzięki wyłączonemu rabatowaniu produktów w promocji rabat nie jest naliczany. Wszystko ładnie śmigało, gdyby nie okazało się, że hurtownikiem nie może być osoba prywatna.

Pytanie jak to obejść czyli jak zrobic z osoby fizycznej hurtownika bez podawania fałszywych danych firmowych? Ewentualnie jak ogarnąć takie rabatowanie w inny sposób?
 
Autor tematu
Posty: 61
Dołączył(a): 2008 maja 07, Śr 10:37
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Osoba fizyczna jako hurtownik

przez marpit » 2008 lip 15, Wt 18:18

groobel napisał(a):Pytanie jak to obejść czyli jak zrobic z osoby fizycznej hurtownika bez podawania fałszywych danych firmowych?

Klient zarejestrowany może być hurtownikiem i nie musi mieć firmy. Wchodzisz w klientów zaznaczasz go jako hurtownika i to wszystko.
Moderator Witryny
 
Posty: 1698
Dołączył(a): 2008 maja 05, Pn 16:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Osoba fizyczna jako hurtownik

przez groobel » 2008 lip 15, Wt 18:23

To teraz zarejestruj jakaś osobę, nadaj mu status hurtownika i spróbuj złożyć zamówienie. Ale nie tylko dodanie do koszyka, lecz także wybór formy przesyłki i płatności...
 
Autor tematu
Posty: 61
Dołączył(a): 2008 maja 07, Śr 10:37
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Osoba fizyczna jako hurtownik

przez marpit » 2008 lip 15, Wt 18:32

groobel napisał(a):To teraz zarejestruj jakaś osobę, nadaj mu status hurtownika i spróbuj złożyć zamówienie. Ale nie tylko dodanie do koszyka, lecz także wybór formy przesyłki i płatności...

:o :evil:
Moderator Witryny
 
Posty: 1698
Dołączył(a): 2008 maja 05, Pn 16:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Osoba fizyczna jako hurtownik

przez groobel » 2008 lip 15, Wt 18:35

Też myślałem, że wystarczy zmiana statusu klienta na hurtownik w PA dopóki jedna z klientek nie zasygnalizowała, że od 40 min nie może złożyć zamówienia...
 
Autor tematu
Posty: 61
Dołączył(a): 2008 maja 07, Śr 10:37
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Osoba fizyczna jako hurtownik

przez tofif » 2008 lip 15, Wt 23:03

Czyli jednak trzeba podać dane firmy hmm bezsens
Avatar użytkownika
 
Posty: 1279
Dołączył(a): 2008 kwi 28, Pn 23:03
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Osoba fizyczna jako hurtownik

przez groobel » 2008 lip 16, Śr 10:29

No dobrze, a teraz może ktoś wskazać alternatywę rozwiązania tego problemu? Bo szczerze pisząc mi nic nie przychodzi do głowy...
 
Autor tematu
Posty: 61
Dołączył(a): 2008 maja 07, Śr 10:37
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Osoba fizyczna jako hurtownik

przez koltat » 2008 lip 21, Pn 23:16

Tak, bardzo prosto, sam się nadtym głowiłem i głowiłem,
Klient detaliczny, który ma mieć dostęp do cen hurtowych, powinien wpisać:
w miejsce nazwa firmy: powtarza swoje imię i nazwisko
w miejsce NIP firmy: podaje swój prywatny numer NIP
a dane firmy: kopiuje swoje dane
i wszystko gra.
 
Posty: 73
Dołączył(a): 2008 lip 21, Pn 23:05
Lokalizacja: Bytom
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Osoba fizyczna jako hurtownik

przez groobel » 2008 lip 21, Pn 23:42

Bezpośrednio po wykryciu tego problemu przetestowałem to o czym piszesz i owszem działa, ale takie załatwienie sprawy nie jest dla mnie satysfakcjonujące. Osobiście wychodzę z założenia, że im mniej pól w formularzu do wypełnienia tym lepiej, a ponowne wpisywanie czegokolwiek w formularzu to już marnowanie czasu klienta, co w konsekwencji może przełożyć się na rezygnację z zamówienia i skorzystanie z oferty konkurencji.

Na szczęście "prywatnych hurtowników" nie mam wielu co sprawia, że problem można jakoś dogadać. Nie mniej jednak on istnieje i choć wydaje się, że logicznym jest, iż hurtownik = firma to jednak chciałbym aby zostało to zmienione.
 
Autor tematu
Posty: 61
Dołączył(a): 2008 maja 07, Śr 10:37
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości
cron