Opinie o dpd masterlink

Obsługa paczek, listy przewozowe, informacje, opinie i uwagi o firmach kurierskich, którymi wysyłacie towary zakupione w Waszych sklepach.
DHL, DPD, Siódemka, GLS, FedEx, UPS, KEX, TNT, Inpost, Poczta Polska.

Opinie o dpd masterlink

przez marpit » 2009 lut 18, Śr 13:11

Proszę o opinie i krótką charakterystykę współpracy i dostarczania przesyłek :)
Moderator Witryny
 
Autor tematu
Posty: 1698
Dołączył(a): 2008 maja 05, Pn 16:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Opinie o dpd masterlink

przez pbas » 2009 lut 18, Śr 14:59

Mamy z nimi umowę od jakiegoś roku.

Ceny: ciężko jakieś sensowne wynegocjować - od lutego tego roku, wysyłamy 100% paczek ich firmą (zrezygnowaliśmy z poczty) - za dwa miesiące mamy negocjować zmianę cen na jeszcze niższe, ale na razie w stosunku do Siódemki nie są cenowo konkurencyjni

Terminowość dostarczania paczek: 99% na drugi dzień - zdarzają się jednak zawalenia przez nich terminu dostawy - z reguły dzwonią wówczas z informacją, że przesyłka będzie opóźniona o 1-2 dni

Wnerwiające (napisałbym dosadniej, ale Junki by mnie zbeształ) jest to, że kurierzy lecą często w kulki i nie zostawiają awiza jak nie ma adresata i przynajmniej teoretycznie, robią ponowne próby doręczenia. Przoduje w tym ich oddział w Warszawie. Jest to przesrane z powodu, iż każda kolejna próba doręczenia to dodatkowe opłaty! Jak minie te dwa miesiące od teraz, będę tą sprawę starał się unormować z DPD, ale po ostatnim roku widzę, że są jak beton w tej kwestii.
Avatar użytkownika
Moderator Witryny
 
Posty: 1154
Dołączył(a): 2008 kwi 29, Wt 10:46
Lokalizacja: Chorzów
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Opinie o dpd masterlink

przez Mariusz » 2009 lut 18, Śr 15:16

Witam,

Do towaru delikatnego się nie nadają (jak większość firm kurierskich).
Dział reklamacji to droga przez mękę.
Kurierzy często zostawiali awizo bez sprawdzania czy jest odbiorca (za ciężka paczka na 1 piętro).
Zdarza się pozostawienie BEZ UZGODNIENIA paczki u sąsiada.
Umowę zawierałem w Olsztynie, ale do rozwiązania oddział już nie był upoważniony, musiałem pisać do Warszawy.
Poza tym nie było źle.

Teraz mam TNT i święty spokój. Tylko faktury oglądam na siedząco.

Pozdrawiam,
Mariusz
Avatar użytkownika
Moderator Witryny
 
Posty: 568
Dołączył(a): 2008 lip 30, Śr 20:22
Lokalizacja: Olsztyn
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Opinie o dpd masterlink

przez marpit » 2009 lut 18, Śr 15:59

pbas napisał(a):Wnerwiające (napisałbym dosadniej, ale Junki by mnie zbeształ) jest to, że kurierzy lecą często w kulki i nie zostawiają awiza jak nie ma adresata i przynajmniej teoretycznie, robią ponowne próby doręczenia. Przoduje w tym ich oddział w Warszawie. Jest to przesrane z powodu, iż każda kolejna próba doręczenia to dodatkowe opłaty! Jak minie te dwa miesiące od teraz, będę tą sprawę starał się unormować z DPD, ale po ostatnim roku widzę, że są jak beton w tej kwestii.

Wszędzie to samo tylko czy jest u nas firma która zadzwoni do klienta zamiast wypisać że niby było w doręczeniu?

A jakie ceny ma TNT?
Moderator Witryny
 
Autor tematu
Posty: 1698
Dołączył(a): 2008 maja 05, Pn 16:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Opinie o dpd masterlink

przez Mariusz » 2009 lut 18, Śr 16:58

marpit napisał(a):Wszędzie to samo tylko czy jest u nas firma która zadzwoni do klienta zamiast wypisać że niby było w doręczeniu?

A jakie ceny ma TNT?


TNT często dzwoni. W moim przypadku mają dużą skuteczność. Większość przesyłek ( około 90 procent ) doręczają na drugi dzień. To mówi samo za siebie.
Skarg na kurierów bardzo mało.

Ale coś za coś.
Koszty w moim przypadku sięgają od 50 do 100 zł za przesyłkę, z tym że ja mam duże i ciężkie paczki.

Pozdrawiam,
Mariusz
Avatar użytkownika
Moderator Witryny
 
Posty: 568
Dołączył(a): 2008 lip 30, Śr 20:22
Lokalizacja: Olsztyn
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Opinie o dpd masterlink

przez junki » 2009 lut 18, Śr 20:25

ja mogę polecić GLSa mam umowę od ponad 1,5roku nie było większych problemów, jakieś 98% paczek dociera na drugi dzień, nie miałem żadnych skarg od klientów na tą firmę.
Avatar użytkownika
 
Posty: 1288
Dołączył(a): 2008 kwi 08, Wt 15:13
Lokalizacja: Olkusz
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Opinie o dpd masterlink

przez grzejan » 2009 lut 19, Cz 01:26

Skoro o firmach kurierkich - dodam i ja swoje słówko.
przy wysyłce towaru do Unii - DPD są bardzo atrakcyjni cenowo - ostatnio za przesyłkę 10 kg do Irlandii płaciłem 36 Euro, jesli chodzi o przesyłki które otrzymuje za posrednictwem tej firmy - na razie nie miałem zastrzeżeń - dochodzą cale (sprzet medyczny). Umowę mam z UPS - słowni, elastyczni, bezpośredni kontakt z kurierem obsługującym - jedyna wada z trzech firm - Siódemka- DPD - UPS - najdrożsi.
 
Posty: 87
Dołączył(a): 2008 maja 14, Śr 16:55
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Opinie o dpd masterlink

przez marpit » 2009 lut 25, Śr 13:59

junki napisał(a):ja mogę polecić GLSa mam umowę od ponad 1,5roku nie było większych problemów, jakieś 98% paczek dociera na drugi dzień, nie miałem żadnych skarg od klientów na tą firmę.

Też mam umowę z GLS i u mnie nie jest tak wesoło. Paczki dochodzą często po kilku dniach roboczych a jeden przypadek to chyba coś po ponad 10 dniach. Żadnego kontaktu i brak informacji że był ktoś z paczką. Klient dowiaduje się o tym dopiero jak paczka wraca do mnie. Po zamówieniu GLS aby odebrali paczkę z A i dostarczyli do B, od momentu zlecenia do odebrania paczki minęło 5 dni :)
Dlatego szukam czegoś innego.

DPD paczki tylko do 175 cm.
TNT jak na razie zaproponowało mi kosmiczne ceny :)

Czy ktoś korzysta z Kolportera?
Moderator Witryny
 
Autor tematu
Posty: 1698
Dołączył(a): 2008 maja 05, Pn 16:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Opinie o dpd masterlink

przez forni » 2009 lut 25, Śr 15:18

Ja z GLSem miałem ciekawą historię. Wymieniałem punkty z programu Vitay na nagrody. Dostarczaniem nagród zajmuje się właśnie GLS. Efekt był taki, że pomimo tego, że mają obowiązek sprawdzić u adresata, czy posiada dokumenty ze stacji paliw uprawniające do odbioru nagrody, paczka została dostarczona na sąsiednią ulicę (nazwa tamtej ulicy nie jest nawet w najmniejszym stopniu podobna do nazwy ulicy na której mieszkam) i w dodatku w mieszkaniu na tamtej ulicy o numerze domu i mieszkania takim jak u mnie nie było nikogo, więc kurier zostawił przesyłkę u sąsiadki obok tego i tak już pomylonego adresu. Nie wiem czy wystarczająco jasno się wyraziłem, więc podsumowując: kurier powinien sprawdzić dokumenty uprawniające do odbioru przesyłki (które posiadam ja), kurier myli adres dostawy i dostarcza pod ten sam numer domu i mieszkania tylko na innej ulicy, i na koniec jeszcze, jako że nikogo nie ma pod tamtym adresem, przesyłkę zostawia u sąsiadki. U sąsiadki przesyłka przeleżała się sześć dni, po których uczciwie odniosła je sąsiadowi swemu, a ten mnie. Ogólnie nie polecam GLS.
 
Posty: 43
Dołączył(a): 2008 maja 19, Pn 17:35
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
cron