PrestaShop - alternatywa dla KQS?

Programy pomocne w prowadzeniu sklepu internetowego.

PrestaShop - alternatywa dla KQS?

przez Lesiu » 2008 gru 17, Śr 22:59

Czy słyszeliście o Odnośnik widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników - Zarejestruj się? [pbas: zmieniłem link na stronę producenta skryptu] Wiele osób na tym forum zadaje sobie pytanie co wybrać jeśli nie KQS i nikt nie przedstawia żadnej ciekawej alternatywy dla tego rozwiązania. Tak więc ja postanowiłem podać kilka interesujących, w moim odczuciu, aplikacji sklepów internetowych. Na pierwszy ogień idzie właśnie PrestaShop czyli aplikacja tworzona przez Francuzów. Posiada wiele wad, ale ma też swoje zalety. Jeżeli komuś nie jest obce PHP i MySQL oraz HTML i CSS to bez problemu dostosuje PrestaShop do swoich potrzeb.

Przykładowy sklep na PrestaShop: Odnośnik widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników - Zarejestruj się [pbas: zmieniłem link na więcej mówiący - proszę o zaprzestanie wykorzystywanie forum jako swojego zaplecza - do tego wystarczy stopka :)] - grafika standardowa, dodane kilka modułów, usunięte te zbędne, dostępne płatności online za pomoca platnosci.pl, aplikacja w wersji beta, więc może posiadać pewne błędy

Niebawem wrzucę na forum link do innej ciekawej aplikacji. Mam nadzieję, że podlinkowany tutaj artykuł o Odnośnik widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników - Zarejestruj się przedstawia mniej więcej wady i zalety tego rozwiązania.

Odnośnik widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników - Zarejestruj się - Polska strona wsparcia
Ostatnio edytowano 2008 gru 18, Cz 15:14 przez radek170777, łącznie edytowano 5 razy
Powód: przeniesione do właściwego działu i zmiana linku na stronę producenta skryptu
Lesiu
 
Autor tematu

Re: PrestaShop - alternatywa dla KQS?

przez pbas » 2008 gru 18, Cz 09:09

Wygląda całkiem ciekawie. Przynajmniej na tyle, żeby warto było poświęcić na testy ze dwie godzinki.
Avatar użytkownika
Moderator Witryny
 
Posty: 1154
Dołączył(a): 2008 kwi 29, Wt 10:46
Lokalizacja: Chorzów
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: PrestaShop - alternatywa dla KQS?

przez Lesiu » 2008 gru 18, Cz 10:29

Jeżeli to kogoś interesuje to prócz platnosci.pl dostępny jest jeszcze też moduł dotpay.pl, a także system ratalny Żagiel.
Ponadto istnieje już też moduł do porównywarek: Ceneo, Nokaut, Skąpiec, Radar i okazje.info

pbas, jak już będziesz po testach to napisz coś tutaj, proszę. Ciekaw jestem Twojej opinii.
Lesiu
 
Autor tematu

Re: PrestaShop - alternatywa dla KQS?

przez pbas » 2008 gru 18, Cz 10:47

Lesiu napisał(a):pbas, jak już będziesz po testach to napisz coś tutaj, proszę. Ciekaw jestem Twojej opinii.

Naprawdę wygląda ciekawie - wieczorem zobaczę na ile czytelny jest kod. Jeżeli jest jakoś sensownie napisany, to może to być to fajna podstawa do rozwoju własnego softu.
Avatar użytkownika
Moderator Witryny
 
Posty: 1154
Dołączył(a): 2008 kwi 29, Wt 10:46
Lokalizacja: Chorzów
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: PrestaShop - alternatywa dla KQS?

przez kulbi » 2008 gru 18, Cz 11:45

ten pretashop jakoś taki ciężkostrawny, w PA nic nie można posprawdzać bo zablokowane i nie wiadomo od czego się zabrać, a w sam wygląd sklepu w miarę przyjemny choć zdjącie pokazuje mi na samym dole strony i kawałek je ucina
Avatar użytkownika
 
Posty: 793
Dołączył(a): 2008 kwi 25, Pt 17:14
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: PrestaShop - alternatywa dla KQS?

przez Lesiu » 2008 gru 18, Cz 12:10

Kulbi, panel jest w moim odczuciu dużo lepszy niż ten z KQS... zresztą chyba ciężko zrobić gorszy, ale to tylko moja subiektywna opinia. Ponadto ten dostępny na stronie PrestaShop to wersja 1.0, dużo uboższa niż obecna 1.1 beta 4, przez co nie można sprawdzić pełnych możliwości oprogramowania. Polecam zainstalować najnowszą wersję PrestaShop dla testów by móc ocenić ten sklep i jego panel. Jeżeli nie masz takich możliwości to daj znać, a najwyżej porobię masę zrzutów ekranu z polskojęzycznego, pełnego panelu administracyjnego.
Lesiu
 
Autor tematu

Re: PrestaShop - alternatywa dla KQS?

przez kulbi » 2008 gru 18, Cz 12:30

ten pretashop jest free?
Avatar użytkownika
 
Posty: 793
Dołączył(a): 2008 kwi 25, Pt 17:14
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: PrestaShop - alternatywa dla KQS?

przez Lesiu » 2008 gru 18, Cz 12:34

tak...
...zaskoczony?
Lesiu
 
Autor tematu

Re: PrestaShop - alternatywa dla KQS?

przez marpit » 2008 gru 18, Cz 13:07

Total produkty: 189,00 zł
Total: 189,00 zł
Remaining amount to be added to your cart in order to obtain free shipping: 1 811,00 zł

Tak wygląda koszyk w tym sklepie
Moderator Witryny
 
Posty: 1698
Dołączył(a): 2008 maja 05, Pn 16:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Następna strona

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
cron