Płatności w sklepie - Klęska urodzaju ;)

Inne tematy związane z działalnością gospodarczą.
Systemy płatności on-line, systemy magazynowo-handlowe, regulaminy sklepów, zgłoszenia GIODO, informacje o cookies, polityka prywatności - wymiana doświadczeń, pytania, opinie i uwagi.

Płatności w sklepie - Klęska urodzaju ;)

przez Thion » 2015 sie 27, Cz 07:07

Sprawa jest nietypowa. Jakiś czas temu zmieniliśmy firmę od AdWords i nagle, z dnia na dzień, wpadło do nas 20 razy(!) więcej zamówień niż wpadało wcześniej (rozliczamy się od wyniku, więc im zależy). Wiem, że powinienem skakać z radości, ale tak nie jest.

Już tłumaczę dlaczego. Otóż ci wszyscy ludzie zaczęli robić zakupy, a że sprzedajemy tylko jeden towar w trzech wariantach, prawie wszystkie wpłacone kwoty są takie same. I tu pojawia się problem: jak rozpoznać, która płatność dotyczy którego klienta? To wcale nie jest takie oczywiste, bo w tytule przelewu połowa osób wpisuje co chce, a do tego dochodzą osoby, które robią przelew np. z konta żony/męża albo z firmowego i dane się nie zgadzają z tymi podanymi w sklepie.

Jak to ogarniacie, bo nie wierzę, że tylko ja mam taki problem? Sprawa dotyczy kilkudziesięciu zamówień dziennie (50-80).
 
Autor tematu
Posty: 4
Dołączył(a): 2015 cze 30, Wt 11:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Płatności w sklepie - Klęska urodzaju ;)

przez redvan » 2015 sie 27, Cz 14:43

Tu nawet wróżbita Maciej nie pomoże.
Najlepiej stosować konkretny zapis by klienci wpisywali albo unikalny numer zamówienia albo numer zamówienia w tytule przelewu - bo nigdy nie będziesz wiedział czy wujek cioci Kasi wpłacił pieniądze za Marka czy za Wojtka
Avatar użytkownika
Moderator Witryny
 
Posty: 1728
Dołączył(a): 2008 maja 02, Pt 09:19
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy


Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
cron