Samochód w firmie

Inne tematy związane z działalnością gospodarczą.
Systemy płatności on-line, systemy magazynowo-handlowe, regulaminy sklepów, zgłoszenia GIODO, informacje o cookies, polityka prywatności - wymiana doświadczeń, pytania, opinie i uwagi.

Samochód w firmie

przez ZooSklep » 2008 paź 21, Wt 15:42

Mam pytanko. Czy kupił ktos z Was samochód na firmę. Chodzi mi o jakis leasing, gotówka lub raty tak aby samochód wrzucić w koszty i odpisac sobie vat.. Chodzi mi np. o samochód na firmę z fakturą np kilku letnie kombi z kratką.
Avatar użytkownika
 
Autor tematu
Posty: 479
Dołączył(a): 2008 kwi 25, Pt 16:19
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Samochód w firmie

przez perfumy24 » 2009 sty 11, N 13:52

1. Jeżeli kupujesz samochód osobowy to możesz odliczyć VAT 60% ale nie więcej niż 6000 zł (mam nadzieję, że dobre podałem kwoty) i nie odliczasz VATu od paliwa.

2. Jak chcesz odliczyć cały VAT od kupna samochodu wówczas kupujesz ciężarowy np renault traffic lub VAN np. citronen C2 dwuosobowy lub clio dwuosobowe i odliczasz pełen 22% VAT i dodatkowo cały VAT od paliwa.


Kratki na tylnej szybie odeszły choć jest iskierka bo ponoć jesteśmy w unii ale to sprawa w toku i miejmy nadzieje, że szybko wrócą :)

pozdrawiam
 
Posty: 34
Dołączył(a): 2008 kwi 26, So 13:19
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Samochód w firmie

przez Richel » 2009 kwi 17, Pt 19:25

Tu masz najnowsze wieści z wojny o VAT:
Odnośnik widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników - Zarejestruj się
Avatar użytkownika
 
Posty: 24
Dołączył(a): 2008 kwi 27, N 00:08
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Samochód w firmie

przez ZooSklep » 2009 kwi 17, Pt 21:49

Dzisiaj zanjoma mi mówiła , że jej znajomy zaparkował samochodem Tico 4 osobowym z kratką na chodniku i dostał mandat za to , że parkował samochodem cięzarowym.. :lol: Rozumiem , że wszystkie samochody z kratką to cięzarówki i z parkowaniem może być kiepsko jak trafi sie na jakiegoś nadgorliwego strażnika prawa..
Avatar użytkownika
 
Autor tematu
Posty: 479
Dołączył(a): 2008 kwi 25, Pt 16:19
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Samochód w firmie

przez ZooSklep » 2009 wrz 23, Śr 20:12

perfumy24 napisał(a):1. Jeżeli kupujesz samochód osobowy to możesz odliczyć VAT 60% ale nie więcej niż 6000 zł (mam nadzieję, że dobre podałem kwoty) i nie odliczasz VATu od paliwa.

2. Jak chcesz odliczyć cały VAT od kupna samochodu wówczas kupujesz ciężarowy np renault traffic lub VAN np. citronen C2 dwuosobowy lub clio dwuosobowe i odliczasz pełen 22% VAT i dodatkowo cały VAT od paliwa.


Kratki na tylnej szybie odeszły choć jest iskierka bo ponoć jesteśmy w unii ale to sprawa w toku i miejmy nadzieje, że szybko wrócą :)

pozdrawiam

No i wracam do tematu.. Są kratki..jeszcze , bo nie wiadomo jak długo.. Planuje wziąc w leasing samochód osobow, kombi z kratką.. Mozecie coś polecic.?? Max koszt zakupu to 60 tys.. Myslalem o Fordzie Focus.. Macie jakies sugestie. ??
Pozdrawiam..
Avatar użytkownika
 
Autor tematu
Posty: 479
Dołączył(a): 2008 kwi 25, Pt 16:19
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Samochód w firmie

przez ZooSklep » 2009 paź 17, So 10:14

Ponawiam temat.. Co sądzicie o nowym Citroenie Berlingo. Macie jakies opinie co do tego samochodu.??
Avatar użytkownika
 
Autor tematu
Posty: 479
Dołączył(a): 2008 kwi 25, Pt 16:19
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Samochód w firmie

przez marpit » 2009 paź 17, So 15:44

Ja mam taki :) Wersja tzw first... Zrobiłem nim lekko ponad 40 kk ale jak chcesz mogę opisać wszelkie wady i zalety :)
Nowsza wersja ma podobno kilka usterek (powtarzających się), warto poczytać o tym na forum berlingo.
Jak chcesz więcej to zapraszam na priv albo gg jak masz jeszcze numer.

Każdy samochód ma jakieś wady. Wszystko zależy jak na niego będziemy patrzeć.
Moderator Witryny
 
Posty: 1698
Dołączył(a): 2008 maja 05, Pn 16:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Samochód w firmie

przez PureNature » 2011 sie 13, So 14:09

no możesz wziaśc na firmę nie tylko za pomocą leasingu ale i kredytu samochodowego (np http://pokredyt.pl/kredyty_samochodowe)
na fakturkę to tylko komisy i salony.
a wiesz jak jest z autami z komisów...
Ostatnio edytowano 2011 sie 13, So 15:52 przez pbas, łącznie edytowano 1 raz
Powód: usunąłem bezpośredni link
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2011 sie 13, So 14:04
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
cron