obniżenie kosztów domen o 50%

Wszystko o serwerach oraz domenach internetowych

obniżenie kosztów domen o 50%

przez qbeczek » 2011 lut 10, Cz 21:27

czy wiesz jak obniżyć koszt utrzymywania domen ? może masz 1 domenę a może masz 1000 ?

przeczytaj - może skorzystasz i sam oszczędzisz :)

Odnośnik widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników - Zarejestruj się
Avatar użytkownika
 
Autor tematu
Posty: 311
Dołączył(a): 2008 lis 06, Cz 14:54
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: obniżenie kosztów domen o 50%

przez pbas » 2011 lut 11, Pt 09:43

Informacja ciekawa - ale mam pytanko: czy przenosząc domeny (używając AuthInfo) jest jakiś "okres poślizgu" który skutkuje nie działaniem domeny? Czy w związku z przenoszeniem domeny, nie będzie sytuacji, że strony postawione na tych domenach, nie będą działały przez jakiś czas? (jeżeli tak, to średnio jak długo?)
Avatar użytkownika
Moderator Witryny
 
Posty: 1154
Dołączył(a): 2008 kwi 29, Wt 10:46
Lokalizacja: Chorzów
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: obniżenie kosztów domen o 50%

przez qbeczek » 2011 lut 11, Pt 10:29

ja przenosiłem 2 domeny z nazwa.pl do dropped - też się tym martwiłem ;)
nic takiego u mnie nie miało miejsca - od momentu zgłoszenia transferu i podania kodu authinfo - po ok. 1,5h domeny były na koncie w dropped (dnsy były przepisane prawidłowo)
nie wiem jak to technicznie działa - wygląda na to że zmienia się tylko informacja kto obsługuje domenę - żadne informacje istotne dla działania serwisu nie są zmieniane (czyli dnsy)
Avatar użytkownika
 
Autor tematu
Posty: 311
Dołączył(a): 2008 lis 06, Cz 14:54
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: obniżenie kosztów domen o 50%

przez marpit » 2011 lut 11, Pt 10:42

pbas napisał(a):Informacja ciekawa - ale mam pytanko: czy przenosząc domeny (używając AuthInfo) jest jakiś "okres poślizgu" który skutkuje nie działaniem domeny? Czy w związku z przenoszeniem domeny, nie będzie sytuacji, że strony postawione na tych domenach, nie będą działały przez jakiś czas? (jeżeli tak, to średnio jak długo?)

Strona działa cały czas. Domeny nie zawsze stoją np u nazwy tylko u rejestratora który zmienia operatora i to wszystko. Ja opisywałem problemy z wydawaniem kodów przez firmę cal.pl dopiero później okazało się że kod można uzyskać tez od rejestratora. Tak więc firmy nazwa czy home wcale nie muszą być rejestratorami tych domen.

Co do artykułu. Gdzie logika kupowana domen w nazwie? Pewnie każdy z nas dał się złapać na rejestrację za 0 zł no ale ja szybko przeniosłem co miałem u nich...
Cena poniżej 50 zł za pl to nic nadzwyczajnego nawet dla kilku domen a obawy że ważne domeny trzeba trzymać w nazwie czy home to wg mnie strata kasy.
Mi pozostało jeszcze przeniesienie 3 domen. Resztę utrzymuję wszystko poniżej 48 zł.
Moderator Witryny
 
Posty: 1698
Dołączył(a): 2008 maja 05, Pn 16:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: obniżenie kosztów domen o 50%

przez qbeczek » 2011 lut 11, Pt 11:28

marpit napisał(a):Co do artykułu. Gdzie logika kupowana domen w nazwie? Pewnie każdy z nas dał się złapać na rejestrację za 0 zł


no właśnie - gdzie tu logika ? to czysty marketing - reklamy home i nazwa są wszędzie :D i "krzyczą" ze wszystkich stron - DOMENA za 0 ZL !!!
myślę, że 80-90% osób które kupują po raz pierwszy kupuje właśnie w tych firmach
Avatar użytkownika
 
Autor tematu
Posty: 311
Dołączył(a): 2008 lis 06, Cz 14:54
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: obniżenie kosztów domen o 50%

przez junki » 2011 lut 12, So 10:44

100 za rok to jeszcze nic mnie w ogicom kasowali ze 3 lata temu prawie 200zł, po targowaniu zeszli do 150zł/rok przy przedłużeniu na 2 lata, w home też nie są skorzy do rabatów. dlatego domeny ważne mam w home dla pewności bezproblemowej obsługi a pozostałe w masternecie wolę stracić 50zł/rok a spać spokojnie.
Avatar użytkownika
 
Posty: 1288
Dołączył(a): 2008 kwi 08, Wt 15:13
Lokalizacja: Olkusz
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: obniżenie kosztów domen o 50%

przez marpit » 2011 lut 12, So 14:13

junki napisał(a):100 za rok to jeszcze nic mnie w ogicom kasowali ze 3 lata temu prawie 200zł, po targowaniu zeszli do 150zł/rok przy przedłużeniu na 2 lata, w home też nie są skorzy do rabatów. dlatego domeny ważne mam w home dla pewności bezproblemowej obsługi a pozostałe w masternecie wolę stracić 50zł/rok a spać spokojnie.

Przecież to gdzie trzymasz domeny nie ma żadnego wpływu na ich funkcjonowanie.
Moderator Witryny
 
Posty: 1698
Dołączył(a): 2008 maja 05, Pn 16:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy


Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości
cron